Suknie ślubne na ślub cywilny

Ślub cywilny to także wyjątkowe wydarzenie na które chętnie założymy elegancka kreację ślubną. Może mniej okazałą od tradycyjnej, jednak równie piękną!
Suknie Boho  /  Suknie ślubne na ślub cywilny
,

Zobacz poniżej najpiękniejsze modele wybrane specjalnie dla Ciebie lub naciśnij i przejdź do naszych kolekcji sukien ślubnych!

Suknie na ślub cywilny Warszawa

Ślub cywilny podobnie jak kościelny to dla każdej z nas wyjątkowe wydarzenie. Jeśli zamierzamy mieć oba śluby i planujemy mieć dwie suknie lub chcemy wziąć tylko ślub cywilny prawdopodobnie i do tego wydarzenia będziemy chcieli się odpowiednio przygotować.

Na pewno ważnym, jak nie najważniejszym elementem ceremonii będzie odpowiednio dobrana sukienka. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać tradycyjną suknię ślubną, ale zwykle Panny młode wybierają trochę inne fasony na ślub cywilny.

 

Jaka sukienka na ślub cywilny?

Sukienki na ślub cywilny zwykle są mniej okazałe i delikatniejsze niż w przypadku tradycyjnych ceremonii. Są trochę skromniejsze i bardziej eleganckie – bliżej im do sukien wieczorowych czy koktajlowych niż do tradycyjnie pojętej sukni ślubnej.

Sukienka na ślub cywilny raczej pozbawiona jest wielowarstwowych tiulowych spódnic, bogatych zdobionych cekinami, koralikami czy kryształami koronkowych aplikacji. Jest prosta w formie, bez gorsetów, koronkowych zdobień na rękawach. Najczęściej używa się gładkich materiałów jak muślin, jedwab czy szyfon, lub delikatnych koronek z niewielką ilością zdobień, najczęściej jednowarstwowych.

Sukienki na ślub cywilny zazwyczaj są odważniejsze od tradycyjnych, więcej odkrywają. Częściej bez stanika. Bardzo często – jeśli ślub odbywa się latem – są to sukienki krótkie lub za kolana.

To co może odróżniać takie suknie to także kolor, który rzadziej w tym przypadku jest biały bądź w odcieniach białego. Nie ma w tym przypadku ograniczeń co do koloru, zdarzają się suknie krwistoczerwone, a nawet czarne! Jednak większość panien młodych zdaje się wybierać jasne, stonowane barwy od ecru poprzez pudrowy róż, aż do wszelkich pastelowych odcieni jasnych kolorów.

Tradycyjna suknia ślubna na ślub cywilny – dlaczego nie!

Pomimo tego, że wiele Panien młodych wybiera na to wydarzenie kreacje przypominające bardziej suknie wieczorowe, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby do śluby cywilnego założyć tradycyjną suknię ślubną! To jest przecież równie wyjątkowy dzień w życiu każdej kobiety, więc to tylko od nas zależy czy chcemy założyć eleganckie suknie ślubne z pięknych zdobionych koronek, czy ubrać suknię ślubną z długim trenem czy welonem, czy ograniczymy się do delikatnych, zwiewnych mniej zdobionych tkanin.

Na pewno powinno się wziąć pod uwagę, że niektóre kroje sukien ślubnych i materiały raczej powinny być unikane.

 

Materiały i kroje jakich należy unikać w sukniach do ślubu cywilnego

Jeśli decydujemy się na tradycyjną suknię ślubną do ślubu cywilnego powinniśmy wybierać jednak materiały mniej błyszczące i zdobione. Należy unikać szeleszczącej i mieniącej się tafty, czy bardzo okazale zdobionych koronek – w szczególności francuskich wykładanych cekinami i kryształami i kamieniami jubilerskimi.

Jeśli chodzi o fason to tradycyjna princessa czy suknia ślubna z gorsetem nie będą pasowały do tej ceremonii. W takiej sukni panna młoda może wyglądać w urzędzie stanu cywilnego trochę jak zabrana z innej bajki.

 

Sukienki na ślub cywilny dla puszystych

Jeśli jesteś panną młodą, która waży „trochę więcej kilogramów” znalezienie sukni ślubnej dla puszystych jest nie lada problemem. Ograniczeniem może być tu przede wszystkim rodzaj kroju, który będzie pasował. Podobnie mają kobiety szukające sukienki na ślub cywilny dla ciężarnych. Tutaj oprócz ograniczeń związanych z rodzajem ceremonii dochodzą inne ograniczenia. Sukienka taka nie powinna eksponować tuszy, ale być wygodna i nie krępująca ruchów. Dlatego odpadają wszelkie gorsety i zabudowane rękawy, które będą zwykle jeszcze podkreślać tuszę!

Ale nic straconego. Sukienka na ślub cywilny dla puszystych również może być elegancka i zwiewna – nie musimy ukrywać się za kaskadą falban czy kilkunastoma warstwami tiuli i koronek. Najważniejsze żeby taka suknia pięknie podkreślała talię i eksponowała zazwyczaj wydatny biust.

 

Gdzie kupić sukienkę na ślub cywilny w Warszawie?

Sukienkę na ślub cywilny kupimy w salonie sukien ślubnych, na pewno wiele z nich ma w swojej ofercie mniej zdobione kreacje. Niezwykle piękne sukienki na ślub cywilny znajdują się w kolekcji Barcelona, można również zdecydować się na uszycie projektu indywidualnego. Na pewno znajdziemy tam odpowiednią kreację dla siebie.
Wybór sukienki na ślub cywilny również może spędzać nam sen z powiek. Nie musi jednak tak być. W ofercie salonów sukien ślubnych znajdziemy wiele modeli, które idealnie będą pasowały na tą uroczystość. Biorąc pod uwagę kilka nieformalnych ograniczeń na pewno wybierzemy tą jedyną, która będzie idealna.

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.