Suknie ślubne w stylu boho i rustykalnym

Boho to synonim naturalności, lekkości i swobody dla kobiet niezależnych, znających swoją wartość. Rustykalny styl to delikatność, zwiewność, tajemniczość. Oraz przede wszystkim bliski związek z naturą. Zobacz najpiękniejsze suknie ślubne w stylach boho i rustykalnym.
Suknie Boho  /  Suknie ślubne w stylu boho i rustykalnym
,

Zobacz poniżej najpiękniejsze modele wybrane specjalnie dla Ciebie lub naciśnij i przejdź do naszych kolekcji sukien ślubnych!

Suknie ślubne w stylu boho i rustykalnym

Moda na suknie ślubne boho i rustykalne wbrew temu co wieszczyło wielu nie przemija. Swoją popularność zawdzięczają temu, że są kobiece, niezwykle romantyczne, delikatne i zdecydowanie odmienne od tradycyjnych. Na świecie styl boho święci triumfy od lat – wiele gwiazd jak bliźniaczki Olsen czy Kate Moss są orędowniczkami stylu nie tylko w modzie ślubnej, w Polsce od niedawna – można powiedzieć, że wielka moda zaczęła się od słynnej sukni Anny Skury (WhatAnnaWears) i jej kreacji zaprojektowanej przez Martę Trojanowską.

Suknie ślubne boho

Styl ten w modzie ślubnej – nieco nonszalancki, bez zbędnego blichtru, ale niezwykle kobiecy i skupiający uwagę przede wszystkim na Pannie Młodej na pewno jest mniej oficjalny od tradycyjnych – a co za tym idzie umożliwia na dystans od typowego stresu związanego ze ślubem. Kładzie mniejszy nacisk na miejsce i dekoracje ślubne, ponieważ jest idealny do nietypowych miejsc na uroczystości ślubne jak plaża, ogród czy las – na pewno w otoczeniu natury, kwiatów i rozwieszonych na gałęziach łapaczy snów. Ale nie tylko. Odpowiednio dobrane dekoracje sprawią, że będą pasowały do niego okoliczności ślubu w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego.

Co odróżnia suknie ślubne w stylu boho od innych?

Styl boho wziął swój początek czerpiąc pełnymi garściami z cygańskiej bohemy – mody na kolorowe, przesadnie zdobione stroje, łączenia tkanin, faktur i koronek oraz zdobień. To z niego wywodzi się również niezwykle popularna w swoim czasie moda hipisowska. Styl charakteryzuje się tym, że ma być kolorowo, zwiewnie i wygodnie. Łamie wszelkie zasady i konwenanse – jest oznaką buntu i niezależności.

Suknia ślubna w stylu boho ma być przede wszystkim wygodna. Krój sukni powinien być luźny, nie krępujący ruchów, w odróżnieniu od tradycyjnych syrenek czy gorsetowych sztywnych sukienek. Próżno tu tez szukać stelaży, wzmocnień, kół czy innych krępujących ruchy udziwnień. Suknia ma być lekka, zwiewna, prześwitująca, a przez to również romantyczna i delikatna. Zdobienia sukien ślubnych w stylu boho powinny ograniczać się do minimum – delikatnych aplikacji czy koronek, ewentualnie frędzli. Suknie boho są albo minimalistyczne – prześwitując, lekkie i skromne, albo wręcz przeciwnie. Wielowarstwowe suknie złożone z kilku, bądź kilkunastu warstw koronek, plisów, falban. Jedno jest pewne – muszą być zwiewne, falować na wietrze nadając kreacji lekkości i romantyczności.

Rustykalne suknie ślubne

Styl rustykalny to styl, do którego ewoluował „tradycyjny” styl boho. Czerpie ponadto pełnymi garściami z tradycyjnych strojów dawnej wsi. Rustykalne suknie ślubne są jeszcze bardziej zwiewne i romantyczne, zachowując lekkość, wygodę stylu boho. Jeszcze bardziej nawiązuje do przyrody i wiejskiej tradycji na kreacje ślubne. Panna młoda w swojej sukni jest jeszcze bardziej delikatna i tajemnicza, niczym rusałka leśna ze starych baśni. Suknię ślubną w stylu rustykalnym charakteryzuje przede wszystkim prostota, skromność, brak zdobień, delikatne faktury o wiejskim wzorze i naturalne materiały. Dodatków do sukni ślubnej praktycznie nie powinno się stosować, oprócz polnych kwiatów, wianków na głowę, kłosów zbóż. Najczęściej Panna młoda nie ubiera nawet obuwia. Całość uroczystości odbywa się w małych wiejskich, najlepiej starych drewnianych, natomiast wesele w przystrojonych w starym stylu stodołach i ogrodach. Wszystko to w otoczeniu wyłącznie przyrody.

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.