Romantyczne suknie ślubne nie tylko dla księżniczek

Romantyczne suknie ślubne

Wybierając romantyczną suknię ślubną możesz zamienić się w księżniczkę Disney’a albo leśną nimfę z wiankiem na głowie biegającą boso po łące.
Suknie Boho  /  Romantyczne suknie ślubne
,

Zobacz poniżej najpiękniejsze modele wybrane specjalnie dla Ciebie lub naciśnij i przejdź do naszych kolekcji sukien ślubnych!

Romantyczne suknie ślubne

Decydując się na ślub wyobrażamy go sobie najczęściej jako bardzo romantyczne wydarzenie – nic dziwnego. Od dziecka większość dziewczynek marzy o księciu na białym koniu, pięknej sukni. W tym najważniejszym z dni w naszym życiu chcemy przeżyć to co zwykle widzimy na szklanym ekranie – chwile pełne miłości, uniesień i wzruszeń. Gdy nadchodzi ta chwila chcemy być przygotowani. Dotyczy to też sukni ślubnej.

Dla każdego romantyczność może oznaczać coś innego – dla jednych jest to piękna, pałacowa, sala balowa, zaprzężona w konie karoca, bogaty wystrój i dodatki, dla innych zaś może być nią ślub na leśnej polanie, lub jeziorem pokrytym poranną mgłą. Mamy wiele możliwości wyboru scenerii, akcesoriów ślubnych – ogranicza nas tylko wyobraźnia. Mówiąc o sukni „romantyczna suknia ślubna” nie musimy ograniczać się do jednego fasonu – wszystko zatem zależy od upodobań i okoliczności ślubu.

Romantyczna suknia ślubna – zdobiona falbanami

Już w poprzednich latach suknie wykończone falbanami podbiły serca panien młodych. Można się spodziewać, że także w 2019 roku będą najczęściej wybierane na ten najważniejszy dzień. W sukni tej falbany mogą zarówno wykańczać ramiączka tworząc fikuśne falbaniaste rękawki, jak i tworzyć całe rękawy z luźno ułożonych falban.

Dół takiej sukni, najczęściej wykonanej z tiulu, przypominając nieco krój sukni w typie princessa,  poprzez drapowanie nabiera pięknych romantycznych kształtów, pięknie poruszając się w tańcu. Na pewno taka suknia to propozycja dla kobiet, które marzą o byciu w dniu ślubu księżniczką z bajek Disney’a.

Dla leśnych rusałek, dla których romantyczność wydarzenia to przede wszystkim ślub w otoczeniu przyrody, jednowarstwowe suknie mogą być ozdobione naszywanymi kwiatami, tworzącymi trójwymiarowe wrażenie leśnej łąki.

Romantyczna suknia ślubna w stylu glamour

Styl ten chyba najbardziej bliski wizjom romantycznych sukien rodem z bajek. Wyróżnia się niezwykle bogatymi dodatkami uzupełniającymi ślubną kreację, bądź wręcz tworzącymi suknię ślubną. Suknia taka, zazwyczaj w kolorze białym – najczęściej w kształcie litery A, bardzo często odcinana w pasie zdobiona jest bogatymi aplikacjami ze złota i srebra. Całość kreacji wykończona jest długim trenem lub niekończącym się welonem wpiętym we włosy.

Jeśli kochasz taki styl, pamiętaj, że do takiej sukni pasują przede wszystkim wysokie, przestronne pomieszczenia. Idealne miejsca na ślub w stylu glamour to renesansowe pałace i ogrody.

Romantyczne suknie ślubne z koronek i tiuli

Lekki i zwiewny tiul to idealny materiał na romantyczną suknię ślubną, ale nie wolno zapomnieć również o koronkach. Odpowiednio dobrane koronki i ułożone na ciele mogą tworzyć niespotykane wzory. Mogą zarówno zabudowywać sylwetkę dzięki temu że będą gęsto układane warstwami lub tworzyć delikatny wzór na ciele gdy naszywa się na przeźroczyste warstwy tiulu i cielistej, niewidocznej siateczki. Koronkowe suknie ślubne prezentują się niezwykle okazale i pięknie potrafią modelować sylwetkę.

Istnieje tak wiele koronek, od lekkich i delikatnych, ledwie widocznych, aż do ciężkich francuskich koronek wyszywanych drogimi kamieniami. Bogactwo materiałów umożliwia zarówno stworzenie lekkiej i zwiewnej przeźroczystej sukienki w stylu boho i na ślub rustykalny jak i ciężkiej sukni ślubnej w stylu empire.

 

Nieważne, jakich materiałów użyjemy do uszycia naszej romantycznej sukni ślubnej mamy niezliczoną liczbę krojów i materiałów do wyboru. Najważniejsze, że możemy wybierać takie wzory, które nam najbardziej odpowiadają oraz dobrać suknię ślubną do okoliczności ślubu. Bowiem to one determinują zwykle wygląd naszej sukni.

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.

Bezpłatne przymiarki!

Umów się na przymiarki w naszej pracowni w Warszawie!