Diabeł tkwi w szczegółach, czyli o tym jak dodatki tworzą niepowtarzalny klimat

Suknie Boho  /  Ślub w Stylu ...   /  Diabeł tkwi w szczegółach, czyli o tym jak dodatki...
,

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli o tym jak dodatki tworzą niepowtarzalny klimat

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Organizacja ślubu i wesela to prawdziwa gehenna, która zaczyna się na długo przed wypowiedzeniem sakramentalnego „tak”. Znalezienie konsensusu między małżonkami oraz wypracowanie własnego stylu wesela spotyka się z indywidualnymi oczekiwaniami gości, rodziców oraz nas samych. Nerwy, jakie towarzyszą organizacji uroczystości są jednak niewspółmierne do efektu, który potrafi zachwycić nawet nieczułych na artyzm życia codziennego widzów. W całym procesie istnieje wiele niezbędnych elementów jak między innymi wybór sukni ślubnej, bez których żaden ślub nie może się obyć, jednak to dodatki i dekoracyjne bibeloty tworzą atmosferę i sprawiają, że zwykle niezwykła uroczystość zamienia się w niepowtarzalne wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Jakie dodatki dobrać do odpowiednich stylów, aby czuć, że wszystko leży na właściwym miejscu?

Styl marynistyczny

Na początek morskie nawiązania stylu marynistycznego, w którym główną rolę odgrywa kolor niebieski oraz biały. Marynistyczne suknie ślubne na miarę w Warszawie są niezwykle popularne, jednak to nie same sukienki ślubne tworzą harmonię całego przedsięwzięcia. Wybór odpowiedniej Sali weselnej pomoże nam w organizacji dekoracji. To właśnie tam (choć nie tylko tam) dodatki mają niezwykłą moc. Wybór miejsca ulokowanego w przystani to klucz do sukcesu. Ważne, aby drzwi miały typowo „statkowe” rozwiązania, a więc imponowały charakterystycznym okrągłym oknem u góry. Wnętrze nie musi być specjalnie przygotowane przed uroczystością, jednak to właśnie odpowiednie dodatki pomogą nam zbudować nastrój. Na pierwszy ogień pasy, koniecznie niebiesko-białe. Serwetki w tym deseniu, kwiaty przeplatające motyw biały i niebieski – we wszystkich ich odcieniach. Ciekawym pomysłem mogą być sznury wiszące na krzesłach oraz obrączki na serwetki w kształcie koła ratunkowego. Świetnie sprawdzi się także juta, pod różnymi postaciami oraz wszędobylskie muszelki.

[ żródło: Pinterest.com ]

Styl rustykalny

Wiejskie wesele w wyglądzie, a nie przebiegu ma to do siebie, że wykorzystuje drewno, jako surowiec podstawowy oraz sznury i juty, jako wtórny. W efekcie świetnie sprawdzą się dodatki z drewna właśnie, począwszy od skrzynek, poprzez krążki z pnia o różnych średnicach (np. jako winietki przy stołach czy stojaki na świece w kościele), aż do wiklinowych serc umiejscowionych to tu, to tam. Świetnie wyglądać będą jutowe bieżniki oraz obrączki na serwetki. Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie starej drabiny jako stojaka choćby na plan umiejscowienia gości. Całość dopełnią ławy, na których zasiądą goście weselni lub też słoma, która idealnie sprawdzi się jako podstawka pod talerze. Nie zawadzi, aby w procesie gotowania znalazła się także na talerzach. Finezyjnym wykończeniem stylu rustykalnego mogą być winietki z kartonu lub przetworzonego papieru. Podobnie rzecz się ma z księgą gości

[ żródło: Pinterest.com ]

Ślub w konwencji balu maskowego

Nietypowa i wciąż mało popularna forma organizacji wesela. Istotną rolę może tu odegrać salon sukien ślubnych, który powinien przygotować coś na miarę królowej balu. Bal maskowy to przede wszystkim tajemnica, a więc otoczka wesela, obok masek, powinna zawierać także elementy niezwykłości. Z drugiej strony bal jest balem, a więc wytworność i szyk oraz elegancja to naturalne jego cechy. Tak też powinna wyglądać sala, udekorowana po królewsku, z jedwabnymi serwetami, złotymi obrączkami, zdobionymi talerzami oraz imponującymi kwiatami. Obok tego typu dekoracji, warto zadbać np. o pozytywkę, która może nadać uroczystości „księżniczkowy” charakter.

[ żródło: Pinterest.com ]

Dodatki stylu vintage

Nawiązanie do dawnych czasów, zwykle przedwojennych, musi mieć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Sala weselna to idealne miejsce na zdjęcia rodzinne. Powinny być stare, czarno-białe i lekko podniszczone. Sam wystrój powinien nawiązywać do dawnego zajazdu z komodą za rogiem i zdobionymi ramami ze zdjęciami na ścianach. Dodatki na stole to przede wszystkim postarzane drewno oraz metal. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie motywu zardzewiałych skrzynek oraz kluczy. Nie tylko suknia ślubna vintage prosi się o wykorzystanie czegoś miedzianego. Dodatki dekoracyjne mogą opierać się na antykach. Wykorzystanie gramofonu, starej maszyny do szycia oraz do pisania jako tła może sprawić, że naprawdę przeniesiemy się w inne miejsce. Dodatkowo warto wykorzystać pióra oraz wstążeczki.

[źródło: Pinterest.com]

 

Style ślubne różnią się od siebie znacząco. To co w jednym z nich będzie uchodziło za dzieło sztuki w drugim zostanie uznane za niepotrzebny grat. Najważniejsze w tym wszystkim jest wyczucie tego, co tak naprawdę jest potrzebne. Szczegóły są istotne i właśnie dodatki to potwierdzając pokazując, że obchodząc się z nimi właściwie możemy ubarwić każdą uroczystość i sprawić, że będzie ona kompletną całością. Z drugiej strony źle dobrany dodatek może zaprzepaścić szansę na piękny dzień i sprawić, że całość runie jak domek z kart. Warto zatem zadbać o odpowiednią dekorację ślubną nie tylko sali weselnej, ale także kościoła czy miejsca, w którym wypowiadamy słowa przysięgi. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz dzień będzie najbardziej wyjątkowym w życiu.

 

Sprawdź również suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.