Papierowy planner czy może organizer ślubny online? Jakie narzędzia wspierają planowanie ślubu i wesela.

,
Papierowy planner czy może organizer ślubny online

Papierowy planner czy może organizer ślubny online? Jakie narzędzia wspierają planowanie ślubu i wesela.

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Niektórzy wolą planować na papierze, inni zakochali się w narzędziach, które dostarcza rozwój Internetu i różnych aplikacji mobilnych. Jeśli nie jesteście miłośnikami planowania i rozważacie, czy narzędzia do planowania ślubu i wesela będą dla Was w ogóle przydatne i czy pomogą Wam w sprawnym i skutecznym przygotowaniu do uroczystości, dzisiejszy wpis przybliży Wam zarówno narzędzia online, jak i te tradycyjne.

Planowanie ślubu – czy naprawdę jest konieczne?

Jedni lubią planować, inni na myśl o tym, że muszą przejść ten proces, dostają dreszczy. Niezależnie od podejścia, które jest Wam bliższe, ślub i wesele to na tyle złożone przedsięwzięcie, że wymaga sporządzenia, chociaż bardzo krótkiego planu, wyznaczenia przynajmniej jednego „deadline”, czyli daty ślubu i dotrzymania kilku terminów szczególnie, gdy chodzi o płatności i formalności.

Czy nie da się obejść bez planowania i zapisywania? Na pewno takie myśli przewiną się przez głowę osób, które planować nie lubią. Ślub i wesele to jednak sporo różnych spraw do załatwienia i nawet kiedy stawiacie na skromną uroczystość i tak zostaje wiele tematów, których po prostu trzeba dopilnować i zrealizować je w terminie, aby uroczystość w ogóle się odbyła. Przygotowania do ślubu to wspaniały czas, ale też dla wielu osób wymagający, dlatego, aby zaoszczędzić sobie stresów i robienia wszystkiego na ostatnią chwilę sporządźcie plan (nawet bardzo krótki) i zacznijcie powoli odhaczać kolejne punkty. Gdzie go zrobić? Czy lepszy będzie planer ślubny online, czy ten papierowy?

Organizer ślubny, planer ślubny – tradycyjne planowanie dla miłośników znanych rozwiązań

Rynek zapełniają różne planery, organizery ślubne i kursy pomocne w  przygotowaniach do ślubu i wesela. Wiele jest też książek, które mają na pomóc poznać od środka temat, z którym większość osób w momencie podjęcia decyzji o rozpoczęciu przygotowań styka się po raz pierwszy w życiu. Czy planowanie ślubu jest konieczne? Oczywiście wszystko zależy od Was i Waszych potrzeb.

W księgarniach i sklepach internetowych znajdziecie dużo papierowych organizerów ślubnych, często bardzo pięknie wydanych. Niektóre są prostsze, inne bardziej złożone – stanowią połączenie poradnika, kalendarza, notatnika oraz pojemnej teczki, w której zgromadzicie wszystkie niezbędne dokumenty i umowy. W planerach ślubnych znajdują się też porady i wiele różnych list rzeczy do zrobienia podzielonych na progi czasowe, które pomogą Wam oszacować, kiedy będziecie musieli zająć się poszczególnymi sprawami. Niestety są one uniwersalne, dlatego, jeśli planujecie uroczystość w niestandardowym czasie (na przykład za kilka miesięcy), trudno będzie się nimi sugerować. Uwaga też na zagraniczne wersje – nie we wszystkich kwestiach są one dopasowane na polski rynek!

Papierowy organizer ślubny to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które jednak ma pewne ograniczenia. Z uwagi na różne rozmiary, często spore, nie zawsze mieszczą się w kobiecych torebkach, a poza tym bywa, że są też dość ciężkie. Nie zawsze więc gdy dostajemy jakąś informację lub załatwiamy ślubne sprawy mamy je pod ręką, aby od razu wszystko zapisać. Wymaga to często skrupulatnego uzupełniania w domu, o różne bieżące informacje. Jednak papierowe produkty umożliwiają gromadzenie wszelkich dokumentów w jednym miejscu, co również jest bardzo ważne podczas przygotowań. Wszelkie kwity, pozwolenia i umowy nie mogą się przecież zgubić!

Planowanie ślubu i wesela w chmurze – organizer ślubny online

Drugą opcją są organizery ślubne online w formie stron internetowych lub aplikacji na telefon, a często jednego i drugiego. Takie rozwiązanie daje nam dostęp do wszelkich ustaleń o każdej porze i w każdym miejscu, a także umożliwia udostępnianie poszczególnych plików innym osobom i znacznie upraszcza planowanie ślubu.

Możecie zapisywać tu screeny maili, wszelkie informacje o datach realizacji i cenach, które otrzymujecie w ciągu dnia, a podczas spotkań na bieżąco monitorować inne zaplanowane już rzeczy. To też idealne miejsce na zapisywanie wszystkich inspiracji, które wpadną Wam do głowy podczas przeglądania Internetu lub buszowania po sklepach. Zdjęcia zostawione w albumie między zdjęciami porannej kawy i relacją z ostatniego weekendowego wypadu mogą być trudne do zlokalizowania, jeśli jednak zadbacie, aby były w jednym miejscu, Wasz organizer ślubny online pozwoli Wam łatwo wrócić do nich w dowolnym momencie.

Planery internetowe mają też wiele funkcjonalności, jak na przykład gotowe listy zadań konieczne do zrealizowania przed ślubem, podzielone tematycznie i dopasowane do Waszego czasu na organizację ślubu, możliwość komponowania listy gości oraz zaplanowania ich usadzenia przy stołach, a później wygenerowania gotowych plansz z nazwiskami, tworzenie bazy podwykonawców i kontaktów do nich, a także planowanie budżetu weselnego, czyli zmorę i bolączkę większości par. Wydatki mnożą się  i czasami już sami gubimy się w tym, ile wydaliśmy, które z zaliczek zostały opłacone, a które jeszcze musimy uiścić. Organizer ślubny online i aplikacje na bieżąco sumują nasze koszty i pozwalają kontrolować listę wydatków przez cały proces organizacji. Czasami w ślubnym szale, naprawdę łatwo popłynąć! Możecie sporządzić też listę prezentów i udostępnić je gościom weselnym. Dodatkowym plusem są powiadomienia, które nie pozwalają o niczym zapomnieć.

Oczywiście, możecie połączyć też planowanie ślubu na papierze z tym w formie online! Znajdziecie wiele różnych aplikacji dedykowanym konkretnym funkcjom, jak wybór piosenki na dany moment uroczystości, czy stworzenie usadzenia gości. Jeśli nie chcecie korzystać z kompleksowego narzędzia i wolicie prowadzić organizer ślubny na papierze, a rozwiązań oferowanych przez narzędzia online potrzebujecie tylko przy pojedynczych aspektach planowania ślubu, z pewnością będzie to idealne rozwiązanie dla Was.  

Powodzenia!

Zdjęcie:  Kaboompics.com 

Sprawdź również suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

 

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.