Marta Trojanowska

Suknie Boho  /  Marta Trojanowska
,

Uwielbiam ten moment gdy Panna Młoda mierzy skończoną suknię ślubną. Ta chwila wzruszeń, łzy szczęścia i pożegnanie. Kiedy opuszcza pracownię wiem, że to co robię ma sens bo sprawia radość. Cieszę się wtedy, że mogę być częścią czegoś pięknego.

MARTA TROJANOWSKA

martatrojanowska signature Marta Trojanowska

Dlaczego suknie ślubne?

Nazywam się Marta Trojanowska. Od lat zajmuję się projektowaniem i szyciem odzieży i dodatków. Od kilku lat szyję i projektuję suknie ślubne. Jestem absolutnie zakochana w stylu boho, który mnie inspiruje – w moich sukniach ślubnych wprowadzam elementy charakterystyczne dla tego stylu, jak delikatność, zwiewność, bogactwo zdobień, neutralne kolory. Jak to się zaczęło? Pewnego dnia zgłosiła się do mnie moja przyjaciółka prosząc o ratunek. Kilka dni przed ślubem była bez sukienki zamarzyła jej się koronkowa, taka trochę w stylu boho, a w internecie znalazła tylko zdjęcia inspiracji – nie do kupienia albo drogie zagraniczne marki, nie do dostania od ręki. I tak oto w dwa popołudnia, z kawałków ubrań, obrusów i babcinych koronek powstała pierwsza suknia ślubna! Suknia ślubna w stylu boho. Okazało się, że da się stworzyć piękną, wyjątkową, idealnie dopasowaną do sylwetki sukienkę ślubną w bardzo krótkim czasie. Suknia bardzo się spodobała, otrzymałam dziesiątki próśb o uszycie czegoś podobnego. I tak oto zaczęłam szyć suknie ślubne.

Modna suknia ślubna

Nie ukrywam, że miałam trochę szczęścia. Niedługo po tym, jak zaczęłam szyć suknie ślubne i założyłam stronę internetową Suknie Boho, styl ten stał się niezwykle popularny. Przyszłe Panny młode coraz częściej zrywały z tradycyjnymi klasycznymi sukniami, rezygnowały z ciężkich gorsetów i błyszczących zdobień, a zaczęły szukać delikatniejszych i, moim zdaniem, bardziej kobiecych kreacji ślubnych. Styl boho i rustykalny stał się wiodącym stylem w modzie ślubnej, a suknie ślubne w stylu boho bardzo modne. Teraz mając na uwadze, że moda się zmienia, staram się nie tylko podążać za trendami, ale także je kreować, tworząc innowacyjne projekty i modne suknie ślubne. Zapewniam, że jeszcze nie raz Was zaskoczę 😉

suknia ślubna koronkowa Marta Trojanowska

Suknia ślubna idealna

Od lat wysłuchuję lamentów, moich wychodzących za mąż koleżanek, a teraz również klientek, na temat tego jak trudno jest znaleźć idealną suknię ślubną, jak wiele salonów odwiedziły zanim trafiły do mnie nie znajdując tej wymarzonej sukni. W większości przypadków okazuje się, że nic, co można znaleźć w typowych salonach nie przypada Ci do gustu. Jak się spodoba to źle leży. Jak suknia ślubna się podoba i dobrze leży trzeba czekać pół roku na swój rozmiar, poprawki i zmiany. Musisz wielokrotnie odwiedzać salon sukien ślubnych w celu wykonania przymiarek, a nie zawsze jest na to tyle czasu, albo chcemy tyle go poświęcić. Aby ułatwić zadanie przyszłym Pannom Młodym staram się do minimum skrócić czas oczekiwania na suknię ślubną szyjąc ją w jeden do dwóch dni. Tak jest to możliwe! Nie kosztem jakości, tylko dlatego, że podczas dnia szycia sukni ślubnej cały czas poświęcam właśnie na nią. Inaczej niż w salonach ślubnych, gdzie 99% czasu jest przeznaczone na czekanie, a w ciągu tych wielu miesięcy tylko tak naprawdę kilka godzin na pracę nad suknią.

Suknia ślubna w jeden dzień!

Rozpoczynając przygodę z branżą ślubną chciałam stworzyć coś wyjątkowego, coś czego nie znalazłam na rynku ślubnym, coś co będzie powiewem świeżości, będzie wyróżniało Suknie Boho od innych salonów sukien ślubnych. To suknie ślubne szyte na zamówienie, na ciele klientki i razem z nią. I to tylko w jeden – dwa dni! Okazało się, że to idealna opcja dla przyszłych Panien Młodych nie tylko z Warszawy, ale także przyjezdnych. Mają pewność, że wystarczy zazwyczaj jednodniowa wizyta u mnie w pracowni, aby cieszyć się wymarzoną suknią ślubną, a resztę sił poświęcić na inne sprawy związane ze ślubem! Tak powstała marka Suknie Boho, pod którą zaczęłam szyć suknie ślubne w swojej Pracowni, a teraz reprezentuje także ‘Salon Sukien Ślubnych Suknie Boho’ mieszczący się w Warszawie.

suknia ślubna z tiulową spódnicą Marta Trojanowska

Kolekcja sukien ślubnych

Zdając sobie sprawę, że nie wszystkie Panny Młode będą skłonne podjąć decyzję o szyciu sukni ślubnej od podstaw, potrzebują inspiracji i konkretnych rozwiązań, chciałam jeszcze bardziej ułatwić podjęcie decyzji związanej z wyborem sukni ślubnej. Powstała kolekcja sukien ślubnych, dzięki czemu mają one możliwość lepszego zobrazowania sobie jak będą wyglądały w Swojej sukni ślubnej. Ale nie jest to zwykła kolekcja. To zestaw modeli gór i dołów, który można dowolnie ze sobą zestawiać i łączyć, co daje nieskończoną ilość kombinacji! Można stworzyć delikatną suknię ślubną ze zwiewnych materiałów, ale wymieniając i zamieniając kolejność warstw i dodatków sukni możesz stworzyć klasyczną suknię ślubną, czy nawet princeskę. Indywidualne szycie sukni ślubnej wiąże się z tym, że jest ona tworzona w trakcie szycia. Natomiast przy kolekcji, po pierwszej przymiarce podczas szycia od razu wiesz jak ona będzie wyglądała. I również, jak w przypadku sukni ślubnych indywidualnych ten proces wciąż trwa jeden dzień!

Zapraszam do mojego salonu sukien ślubnych

Chciałabym się z Wami podzielić moją pasją. Pasją tworzenia, rzeźbienia, udoskonalania sylwetki za pomocą kawałków materiałów, pasją uszczęśliwiania ludzi, tworzenia wyjątkowych sukien ślubnych, dopasowanych nie tylko do sylwetki, ale i do charakteru, okoliczności ślubu. Nie tylko szyjąc Wam wymarzoną sukienkę, ale i rozmową, wparciem duchowym i zarażającym uśmiechem. Ta strona to ja, moje prace i kilka z wielu cudownych klientek, które podzieliły się ze mną wrażeniami z naszego wspólnego szycia sukni ślubnej i ze swojego ślubu. Znajdziecie tu również inspiracje, które napędzają mnie do działania. Zapraszam do mojej krainy!

MARTA TROJANOWSKA

marta trojanowska Marta Trojanowska

Projektowanie sukien ślubnych

Modne suknie ślubne, czyli jakie?

Style boho, rustykalny czy vintage zaczynają zyskiwać w Polsce coraz większą popularność. Opanowały już większość dziedzin naszego życia – zadomowiły się we wnętrzach mieszkań, wprowadzając do nich elementy drewna, kolory oraz rzeczy z duszą. Pokochaliśmy je za naturalność i delikatność. Trudno się dziwić, że skoro towarzyszą nam na co dzień, stały się popularne również w branży ślubnej. Są przeciwieństwem klasycznych, pałacowych ślubów pełnych przepychu. Nawiązują do weselnych tradycji oraz zachwycają swoją prostotą i delikatnością. Dają nam poczucie wolności, nie przytłaczają i nie dominują całej uroczystości, dając jedynie piękne tło dla tego, co najważniejsze w Dniu Ślubu – miłości dwojga ludzi. Suknia ślubna już nie kojarzy się z wielowarstwową princeską, ze sztywnym gorsetem wyszywanym niezliczoną ilością kryształków, która przypomina kształtem bezę. Modne suknie ślubne to teraz zwiewne kreacje, dające pełną swobodę ruchu i doskonale współgrające z ciałem w tańcu.

Suknie ślubne inne niż wszystkie

Kocham tworzyć niepowtarzalne i innowacyjne rzeczy, dlatego gdy pojawiła się myśl o projektowaniu sukni ślubnych, długo myślałam jakim miejscem miałaby być moja pracownia. Chciałam stworzyć coś nieszablonowego i wyjątkowego. Coś, czego jeszcze nigdy nie było na rynku ślubnym. Marzyłam o tym, aby zrealizować pomysł, który pomoże zmienić oblicze branży i będzie odpowiedzią na problemy Panien Młodych, które stresuje zakup sukni ślubnej. Tak oto powstały Suknie Boho, pracownia inna niż wszystkie. Całe życie pracuję z ludźmi. Jest to dla mnie bardzo ważne, dlatego zależało mi na tym, by poznać przyszłe Panny Młode i szyć suknie ślubne dla konkretnej osoby, a nie dziesiątek anonimowych Pań. Dzięki temu trafia do mnie mnóstwo kobiet poszukujących modnych sukien ślubnych albo unikalnych rozwiązań. W modzie ślubnej boho oznacza dla mnie zabawę w łączenie różnych faktur i odcieni, a także wygodę klientki.

Moje wspaniałe Panny Młode

Poznaję każdą Pannę Młodą osobiście i włączam ją na chwilę do swojego świata. Słucham o jej marzeniach, planach oraz obawach, a potem zawsze czuję, że chcę uszyć dla niej coś wyjątkowego. Tak oto powstaje suknia ślubna inna niż wszystkie. Szyję suknie razem z kobietami i na nich, dzięki czemu projekt ewoluuje w czasie szycia. Sam proces tworzenia jest ekscytujący, ponieważ w momencie rozpoczęcia prac nie wiesz, jak dokładnie będzie wyglądała Twoja kreacja w efekcie końcowym. To ekscytująca niespodzianka, na którą nie musisz czekać wiele miesięcy – mam też podejście praktyczne, które pozwala zaoszczędzić czas Panien Młodych. Dzięki temu cały proces trwa jeden, maksymalnie dwa dni. To niepowtarzalne rozwiązanie znalazło miłośniczki nie tylko wśród Panien Młodych z Warszawy. Kobiety z całej Polski przyjeżdżają do mnie po modne suknie ślubne, bo mają pewność, że wezmą udział w niezwykłej przygodzie, która zakończy się wyjazdem z wymarzoną kreacją w ręku. Bez zbędnego stresu i marnowania czasu na wprowadzanie poprawek. Mogą cieszyć się wymarzoną kreacją, a resztę uwagi poświęcić planowaniu innych spraw związanych ze ślubem.

Pracownia sukien ślubnych w Warszawie

Moja pracownia jest niezwykłym miejscem. Trafiają do mnie cudowne kobiety, o wyjątkowych charakterach, z którymi potrafię w jeden dzień zawrzeć przyjaźń na wiele lat. Otwierając Pracownię w Warszawie postanowiłam, że chcę dzielić się moją pasją, dawać kobietom radość i szyć dla nich niepowtarzalne kreacje, które trudno znaleźć w jakimkolwiek salonie. W moim atelier kieruję się różnymi zasadami, spośród których szczególnie istotne jest dla mnie podejście do klientki. Mój cel to sprawić by Panna Młoda wyglądała w sukni ślubnej obłędnie i czuła się dokładnie tak samo. Każda z nas zasługuje na wyjątkowe traktowanie, a tworzenie tak wyjątkowej kreacji, wymaga równie wyjątkowej oprawy. W mojej pracowni szyję piękne suknie ślubne w modnych stylach, które pokochały Panny Młode.

Zapraszam Cię do świata inspiracji

Liczę, że przeglądając stronę internetową, trafisz na mnóstwo inspirujących treści. Na każdej podstronie znajdziesz zdjęcia kreacji na Pannach Młodych albo na mnie.Możesz obejrzeć też modele z Kolekcji Porto oraz indywidualne projekty, które uszyłam na specjalne życzenie klientek. W lookbooku obejrzysz kreacje w obiektywie profesjonalnych fotografów, pięknie uwiecznione na tle różnych niezwykłych miejsc. Oglądaj suknie ślubne, ale czerp też z innych źródeł, bo inspiracje można znaleźć we wszystkim, co nas otocza. Zajrzyj też do moich mediów społecznościowych, gdzie znajdziesz pracownię pod nazwą Suknie Boho. Mam nadzieję, że wypatrzysz na stronie projekty, które spełnią Twoje oczekiwania, a jeśli potrzebujesz czegoś zupełnie innego, skontaktuj się ze mną. Wtedy będę mogła stworzyć dla Ciebie niepowtarzalną suknię ślubną. Miłego przeglądania!

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.