Ślub w tygodniu – plusy i minusy organizacji ślubu i wesela w nietypowym terminie

,

Ślub w tygodniu – plusy i minusy organizacji ślubu i wesela w nietypowym terminie

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

W obliczu epidemii koronawirusa mnóstwo osób zdecydowało się na zmianę daty ślubu. Jednak liczba weekendów w roku jest ograniczona, a przesunięcie wiosennych terminów na inne pory roku spowodowało, że coraz więcej par młodych staje przed podjęciem decyzji o organizacji ślubu i wesela w tygodniu. Też stoicie przed tym dylematem?

Tylko czy organizacja ślubu i wesela w tygodniu ma w ogóle sens? Jakie są plusy i minusy wyboru takiego terminu?

Ślub w tygodniu? Plusy organizacji ślubu i wesela w nietypowym terminie

Pierwszą i najważniejszą zaletą organizacji ślubu i wesela w tygodniu jest większa dostępność terminów w salach weselnych. Bardzo często, w miejscach cieszących się dużą popularnością wśród par młodych, na wolny termin trzeba poczekać rok albo dłużej. Dotyczy to przede wszystkim terminów w ścisłym sezonie ślubnym, przypadającym głównie na miesiące letnie. Jednak kiedy odezwiemy się do obleganej sali weselnej z zapytaniem o dostępność terminu w tygodniu jest spora szansa, że uda nam się zorganizować tam wymarzone przyjęcie zaledwie kilka miesięcy wcześniej.

Wspominając o salach na wesele nie można pominąć również większej dostępności terminów u innych usługodawców działających w branży ślubnej. Także oni są oblegani przede wszystkim w weekendy wypadające w ścisłym ślubnym sezonie, a ich kalendarz zajęty jest na wiele miesięcy, a czasami również lat do przodu. Wybierając termin w środku tygodnia zyskujecie szansę, że wymarzony fotograf albo zespół będzie miał dla Was wolny termin.

Organizacja ślubu i wesela w tygodniu to też często szansa na zniżki. Może się okazać, że usługodawca chętnie zdecyduje się na dodatkową usługę albo zaoferuje Wam zniżkę. To samo tyczy się sal weselnych. Także od nich można uzyskać rabaty od ceny „za talerzyk” lub inne dodatkowe usługi, na które często nie moglibyśmy liczyć organizując przyjęcie w obleganym terminie.

Wesele w piątek? Większa dostępność terminów

Terminy, terminy, terminy. Organizacja ślubu i wesela wymaga zgrania wielu rzeczy w tym samym czasie. To dotyczy też formalności związanych z zawarciem ślubu cywilnego, kościelnego lub konkordatowego oraz ustalenia daty ślubu. W USC termin można ustalić dopiero 6 miesięcy przed uroczystością. Śluby są udzielane przez urzędników do określonej godziny, a latem odbywa się również sporo ceremonii w plenerze, dlatego może się okazać, że Wasz wymarzona data będzie już zajęta. Ta sama kwestia dotyczy terminów w kościele. Organizacja ślubu w tygodniu rozwiąże tę sprawę, chociaż musicie mieć na uwadze fakt, że niektórzy księża niechętnie udzielają ślubu w piątek. Na ten dzień można jednak próbować uzyskać dyspensę.

people toasting wine glasses 3171837 scaled e1591299729213 Ślub w tygodniu – plusy i minusy organizacji ślubu i wesela w nietypowym terminie

Ślub i wesele w tygodniu. Czy goście przyjdą na wesele w piątek?

Gdy decydujecie się na organizację wesela w tygodniu, może się okazać, że nie wszyscy goście będą tego dnia z Wami. Zobowiązania zawodowe, zajęcia dzieci w szkole lub konieczność zapewnienia opieki nad nimi, to tylko niektóre z wielu problemów, które mogą okazać się niemożliwe do ominięcia. Niektórzy nie będą w stanie wziąć na ten termin urlopu lub nie będą chcieli tego robić. O ile Wasi bliscy mieszkają w tym samym mieście, nie będzie to pewnie aż takim utrudnieniem, ale jeśli wasza lista gości weselnych obejmuje osoby z innych miast albo zza granicy, może się okazać, że nie wszyscy będą w stanie dotrzeć na Wasz ślub i wesele. Jeśli jednak uprzedzicie gości odpowiednio wcześniej albo zaplanowaliście skromne przyjęcie dla niewielkiej liczby osób, prawdopodobnie termin w środku tygodnia nie będzie większym problemem.

O czym jeszcze musicie widzieć, jeśli planujecie ślub w tygodniu?

Chociaż wcześniej wspomniałam Wam o tym, że organizacja wesela w tygodniu to większa szansa na skorzystanie z usług wymarzonego usługodawcy trzeba mieć też świadomość, że nie każdy będzie dostępny w tygodniu. Nie dla wszystkich osób praca w branży ślubnej jest jedynym źródłem utrzymania. Może się okazać, że wizażystka, fotograf lub zespół, który chcieliście wybrać, na co dzień pracuje gdzie indziej i nie będzie w stanie  świadczyć swoich usług w środku tygodnia. Ta sytuacja nie dotyczy oczywiście wszystkich usługodawców, dlatego nie warto się zniechęcać.

W przypadku organizacji ślubu i wesela w tygodniu istotna jest też godzina ceremonii. Uwzględniając fakt, że niektórzy goście będą tego dnia w pracy, dobrze przesunąć godzinę na nieco późniejszą tak, aby każdy zdążył się przygotować i dotrzeć na czas.

Przyjęcie weselne w tygodniu – kiedy warto zdecydować się na ślub i wesele w środku tygodnia?

Pary młode decydują się na organizację ślubu i wesela z różnych względów. Niektórzy nie chcą poświęcać kilku lat na zaplanowanie ceremonii i tygodniami poszukiwać idealnej sali na wesele. Pragną pobrać się najszybciej jak to możliwe, najlepiej od razu po zaręczynach. Wtedy na organizację ślubu pozostaje kilka miesięcy, a jeśli planowany termin przypada na szczyt sezonu ślubnego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ślub w tygodniu jest najlepszym wyjściem.

 

wood sign arrow blur 137596 scaled e1591299889272 Ślub w tygodniu – plusy i minusy organizacji ślubu i wesela w nietypowym terminie

Wtedy organizacja ślubu i wesela jest naprawdę intensywna! Czasami zdarza się, że do pracowni Suknie Boho trafiają panny młode, którym do ślubu zostało zaledwie kilka miesięcy albo nawet tygodni, a one potrzebują swojej wymarzonej sukni ślubnej. Dla nas nie jest to najmniejszy problem. Suknie ślubne w atelier powstają zaledwie w jeden lub dwa dni. Doskonale rozumiemy jak uciążliwe jest wielomiesięczne szycie sukien ślubnych w salonach oraz częste wizyty i poprawki, dlatego maksymalnie skróciliśmy ten proces i działamy ekspresowo ?.

 

Bez względu na to, dlaczego rozważacie organizację ślubu i wesela w piątek lub w inny dzień tygodnia, jeśli czujecie, że to rozwiązanie jest idealne dla Was, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zrealizowali swój plan.

Pomysł organizacji ślubu w tygodniu był realizowany przez niektóre pary już wcześniej, ale zdecydowanie nie było to aż tak powszechne, jak może stać się teraz.

Powodzenia w przygotowaniach!

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.