Jak wybrać świadkową? Najlepsza świadkowa na ślub i wesele

,
świadkowa na ślubie - najlepsza świadkowa

Jak wybrać świadkową? Najlepsza świadkowa na ślub i wesele

Rozpoczynasz intensywne przygotowania do dnia ślubu i wesela? Organizacja ślubu to prawdziwe wyzwanie, dlatego pora wybrać osobę, która pomoże Ci w przygotowaniach, czyli świadkową. Jaka jest najlepsza świadkowa i kogo wybrać do tej roli?

Świadkowa, czyli pierwsza druhna, w języku angielskim określana jest mianem „Maid of Honor”. Angielski odpowiednik dobrze oddaje jej funkcję – jest ona ogromnym wyróżnieniem, ale wiąże się również  z wieloma obowiązkami. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale świadkowa na weselu ma mnóstwo obowiązków, a jej rola nie ogranicza się tylko do wspierania Panny Młodej w Dniu Ślubu.

Organizacja ślubu jest dużym wyzwaniem, a świadkowa często jest nieocenioną towarzyszką podczas przygotowań. Wspiera pannę młodą i pomaga jej podejmować najlepsze decyzje. Jakie? Dla każdej pary będzie to coś innego. Niektórzy mężczyźni chętnie angażują się w proces przygotowań, inni wolą pozostawić pewne kwestie do wyboru przyszłej żonie, która często prosi o pomoc świadkową.

devon divine Mml3vlckZIM unsplash 1024x684 Jak wybrać świadkową? Najlepsza świadkowa na ślub i wesele

Świadkowa na weselu i ślubie – jakie są jej obowiązki?

Świadkowa odpowiedzialna jest również za organizację wieczoru panieńskiego, jednak zdecydowanie najważniejszą rolę odgrywa w dniu ślubu. Od rana pomaga Pannie Młodej w przygotowaniach, a także pilnuje, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. Podczas ceremonii w kościele opiekuje się bukietem Panny Młodej oraz dba o odpowiednie ułożenie welonu i sukni a po wyjściu pomaga razem ze świadkiem odbierać od pary młodej prezenty i dba o to, aby bezpiecznie dotarły do hotelu. Co dalej?

Pomaga gościom znaleźć miejsce, a na weselu świadkowa pomaga pannie młodej na przykład podczas przebierania się czy poprawienia fryzury, a także otacza troską gości. To jedynie kilka z najważniejszych obowiązków, a jest ich znacznie więcej! Świadkowa na ślubie czuwa przez całą uroczystość, a kiedy podczas przyjęcia przydarzają się różne sytuacje i reaguje – jest dobrym duchem, który ma nad wszystkim pieczę. Świadkowa na ślubie i weselu przez cały czas służy pomocą i rozwiązuje problemy, aby panna młoda nie musiała zajmować się stresującymi rzeczami.

Jeśli para młoda zdecyduje się na skorzystanie z usług Konsultanta Ślubnego, świadkowa na ślubie ma znacznie mniej obowiązków i może spędzić znacznie więcej czasu na zabawie

samantha gades EzDd5mfoqdg unsplash 1024x684 Jak wybrać świadkową? Najlepsza świadkowa na ślub i wesele

Świadkowa na ślubie i weselu. Jaka jest najlepsza świadkowa?

Rola świadkowej oznacza wielką odpowiedzialność. Pozostaje ona też w bardzo bliskim kontakcie z panną młodą podczas całego procesu przygotowań, dlatego bardzo ważne jest, by była to osoba, z którą bardzo dobrze się dogadujesz i dobrze Cię zna.

Kiedyś na świadkową wybierano siostrę pana młodego i oczywiście, jeśli masz z nią świetny kontakt, oczywiście możesz ją wybrać. Bardzo ważne, aby osoba, której chcemy powierzyć wyjątkową rolę, dobrze nas znała i rozumiała nasze potrzeby i oczekiwania. Wtedy będzie mogła służyć Ci pomocą i wsparciem. Dlaczego to takie ważne? Spędzicie razem wiele czasu, z pewnością przejdziecie różne kryzys i zachwiania nastroju. Świadkowa Będzie też organizowała wieczór panieński – a będzie to zdecydowanie łatwiejsze, jeśli będzie wiedziała co lubisz i z kim będziesz chciała spędzić czas.  

Warto również zwrócić uwagę, aby świadkową była kobieta, która ma na to czas i będzie cieszyła się z tej roli. Oczywiście organizacja ślubu spoczywa przede wszystkim na pannie młodej, ale świadkowa również będzie wspierała ją w wielu kwestiach, dlatego upewnić się, że osoba, którą chcesz wybrać, dysponuje odpowiednią ilością czasu. Porozmawiajcie o tym, jak obie widzicie rolę jaką pełni świadkowa na ślubie i weselu i w czym oczekiwałabyś pomocy. Czas przygotowań do ślubu i wesela i tak jest wyjątkowo napięty, więc nie są Wam potrzebne dodatkowe kłótnie i niedomówienia.

katelyn macmillan 5VhSc5jCA2g unsplash 1024x685 Jak wybrać świadkową? Najlepsza świadkowa na ślub i wesele

Jak poprosić o zostanie świadkową? Zadbaj o wyjątkową oprawę!

Kiedy już wybierzesz swoją najlepszą świadkową, warto zastanowić się w jaki sposób poprosić ją o pełnienie tej wyjątkowej roli. Teraz coraz popularniejsze jest wręczanie prezentów z prośbą o świadkowanie. Świadkowa na ślubie pełni wiele obowiązków, więc wręczenie drobnego upominku z pewnością będzie miłym prezentem, który będzie przypomniał jej o wspólnie spędzonym wyjątkowym czasie jeszcze długo po dniu ślubu.

Czasami kobiety od razu wiedzą kto (oczywiście poza Panem Młodym) stanie przy ich boku w wyjątkowym dniu ślubu, ale niekiedy wybór jest naprawdę trudny, zwłaszcza gdy masz wokół siebie grupę kobiet, które uwielbiasz i wszystkie chciałabyś zaangażować w przygotowania. Jeśli jednak wybór jest dla Ciebie trudny, możesz pozostałe wyjątkowe kobiety zaangażować do roli druhen i również włączyć je do procesu przygotowań.  

Na pewno nie masz zamiaru nikogo urazić, ale polecam Ci wybrać osobę, z którą dogadujesz się najlepiej, która będzie pomocna i która z chęcią przyjmie powierzoną jej rolę. Jeśli nie przepada za ślubami albo jest niezorganizowana takie zadanie będzie dla niej prawdziwą męką.

1|2|3|4

NAPISZ KOMENTARZ