Co założyć na suknię ślubną zimą i do kościoła?
Ślub zbliża się wielkimi krokami, a Ty nerwowo przeglądasz prognozę pogody, zastanawiając się, co możesz nałożyć na suknię ślubną, by nie było Ci zimno? A może myślisz, jak osłonić dekolt i ramiona na ślubie kościelnym, bądź jesteś po prostu zmarźluchem i chcesz zadbać o to, by podczas ceremonii w kościele czy ślubu w plenerze nie było Ci chłodno? Jeśli bierzesz ślub zimą, okrycie wierzchnie w postaci sweterka lub płaszcza na suknię ślubną będzie wręcz niezbędne.
Bolerka i narzutki do kupienia w sklepie internetowym https://martatrojanowska.com
Bez wątpienia wybrałaś bądź wybierzesz suknię, która może przepięknie wyglądać saute, ale warunki pogodowe mogą sprawić, że będziesz musiała coś na siebie narzucić i wtedy pojawia się pytanie:
„Co założyć na suknię ślubną?”
Na szczęście propozycji okryć na suknię jest mnóstwo – od klasycznych, takich jak bolerko ślubne, delikatny sweterek czy elegancka narzutka, aż po marynarki oraz skórzane i jeansowe kurtki. Kurtka i marynarka wykorzystywane w stylizacjach jako narzutka ślubna są jeszcze postrzegane jako dość awangardowe, jednak rośnie liczba ich zwolenniczek, tym bardziej że pasują one do wielu stylizacji ślubnych i mogą być spersonalizowane fajnymi grafikami czy tekstami.
zdjęcia: https://www.instagram.com/vaclavic_com
Bolerko ślubne jest doskonałym pomysłem, jeśli chcesz osłonić ramiona – jest dość krótkie, pięknie podkreśla talię i eksponuje dekolt. Kiedyś kojarzyło się dość banalnie i było synonimem obciachu, ale dziś mnogość opcji tkanin i krojów sprawia, że z kiczu pozostała w sumie tylko nazwa.
Bolerka z tkaniny o jednolitym wzorze czy fakturze – od tiulu, przez jedwab, po wełnę – podobnie jak sweterki ślubne, pasują do większości sukni ślubnych. W tym przypadku można też poszaleć z kolorami – od odcieni takich jak złamana biel, ecru, śmietankowy, kremowy, ivory aż po pastelowy i pudrowy róż.
zdjęcia: https://www.instagram.com/ochaknits
Ślubne bolerko z koronki pasuje nie tylko do sukni w stylu "księżniczka" – doskonale wygląda także jako ślubna narzutka w stylu boho. Uszyte na białej lub cielistej podszewce dodatkowo świetnie podkreśli wzór koronki. Ważne jednak, aby pasowało wzorem i odcieniem koronki do sukni ślubnej.
Koronkowe bolerko może mieć różnorodny krój – do wyboru są klasyczne, wiosenno-jesienne bolerka z długimi rękawami lub letnie bolerka z krótkimi rękawami. Popularne są także te z rękawami-bufkami, rękawami rozszerzającymi się czy rękawami kimonowymi. Bolerko możemy zapiąć na guzik czy zatrzask, ale ciekawym rozwiązaniem jest również wiązanie kopertowe, które podkreśla kształt sylwetki, a jednocześnie pozwala na zakrycie dekoltu.
Zimowe bolerko – futerko doskonale sprawdzi się w chłodny dzień. Nie musi być potraktowane całkiem serio – może być np. kolorowe lub obszyte frędzlami czy pomponami!
Bolerka i narzutki ślubne do kupienia w sklepie internetowym https://martatrojanowska.com
Jeśli ważna jest dla Ciebie zrównoważona moda, wybierając okrycie wierzchnie na ślub, pomyśl o rozwiązaniu zero-waste i wybierz takie, które po ślubie będziesz chciała nosić na co dzień – na przykład do jeansów, a przy okazji wspominać dzień własnego wesela.
Oryginalnym, ale i sentymentalnym rozwiązaniem na zakrycie ramion i ochronę przed chłodem jest narzucony na suknię ślubną długi sweter typu kardigan czy szeroki szal, należący wcześniej do Twojej babci lub mamy. Nawet jeśli są barwne, możesz je wykorzystać jako szal ślubny lub etolę na suknię ślubną. W stylizacji boho czy rustykalnej fajnie może wyglądać nawet wełniany koc upięty jako peleryna ślubna. Dzięki temu nie tylko będziesz miała okrycie podczas ślubu, ale także ten „pożyczony” element, przynoszący szczęście Pannie Młodej.
Jakiekolwiek okrycie wybierzesz pamiętaj, że musi ono współgrać z całą stylizacją. Zobacz nasze dodatki ślubne w naszym sklepie internetowym https://martatrojanowska.com, które pomogą ci uzupełnić wymarzony ślubny look.
[kkstarratings]