Blog

,

Do 29 maja możliwe jest zrobienie imprezy do 25 osób na powietrzu. W ten limit nie wliczają się:

  • osoby zaszczepione (ustawodawca nie wskazał precyzyjnie iloma dawkami, więc można przyjąć, wykładnię literalną uznając, że nawet jedna dawka pozwala na odliczenie ich od limitu gości). Jeśli więc na waszym weselu będzie 30 osób zaszczepionych, to możecie zaprosić kolejne 50 niezaszczepionych, bo one będą się wliczały do limitu. Więc, jak widać, da się zrobić wesele na ponad 25 osób.
  • obsługa imprezy – kelnerzy, DJ, fotograf, animatorzy. Nie jest to bezpośrednio wyrażone w rozporządzeniu, jednak te osoby nie są uczestnikami przyjęcia.
  • organizator imprezy wraz z osobami prowadzącymi z nim na co dzień zamieszkujące i prowadzące gospodarstwo domowe. Czyli na przykład rodzice jednego z młodych, z którymi mieszkają narzeczeni nie będą się wliczać do limitu. Ważnym jest, że potwierdzeniem wspólnego zamieszkiwania jest oświadczenie danej osoby.

Oto kompendium wiedzy zebranej przez Adwokat Annę Coban w odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z organizacją wesela. Informacje te zostały zaktualizowane po wprowadzeniu zmian w Rozporządzeniu z dnia 19.03.2021r. Poniżej poruszymy następujące kwestie:

  1. Prawne możliwości związane z organizacją wesela
  2. Wizyta sanepidu/policji na weselu
  3. Zaliczka/zadatek i zwrot wpłaconych kwot
  4. Koszty zmian terminu
  5. Inne

Masz dość czekania na ruchy i decyzje wszystkich tęgich głów w sprawie organizacji ślubów i wesel w tym roku? Odpowiadania sobie na pytanie czy w kwietniu, maju czy czerwcu 2021 będzie można zorganizować ślub i wesele? Jeśli tak pomyśl o organizacji ślubu za granicą. To naprawdę proste!

Wokół pierścionka zaręczynowego krąży wiele mitów i przesądów, które mogą  ściągnąć na parę młodą nieszczęście. Znasz te najpopularniejsze?

Fryzury ślubne boho to trend, który pokochały panny młode. Są proste w wykonaniu i można je łatwo dopasować je do charakteru uroczystości. Jakie dodatki do włosów będą najlepiej pasowały do fryzury ślubnej boho?

Bądźmy szczerzy - wybór pierścionka zaręczynowego zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. W końcu Twoja ukochana będzie nosiła go na palcu codziennie przez wiele lat, także po ślubie. Pierścionek zaręczynowy powinien być ponadczasowy, ale przede wszystkim dopasowany do gustu partnerki. Oto kilka przydatnych wskazówek, które podpowiedzą Ci  jak wybrać pierścionek zaręczynowy.

Ślub w mundurze to wyróżnienie zarezerwowane dla nielicznych. Wyjątkowa ceremonia z niezwykłą i podniosłą oprawą, na którą mogą pozwolić sobie tylko osoby pełniące służbę. Jak wygląda ślub w mundurze a właściwie ślub z mundurowym? Wszystkiego dowiecie się z wpisu.

Śluby w plenerze z roku na rok stają się coraz popularniejsze. W Polsce zainteresowanie nimi wzrosło szczególnie od czasu, gdy zmiana prawa pozwoliła organizować śluby cywilne właśnie w takiej formie. O czym musicie pamiętać organizując ślub w plenerze?

Organizacji ślubu i wesela bardzo często podejmujemy się tylko raz w życiu. Trudno o doświadczenie w planowaniu ślubu, a sytuacji, w których można popełnić błąd, jest sporo. Sprawdź jakie błędy najczęściej popełniają Pary Młode organizując ślub i wesele i dowiedz się, jak ich uniknąć.

Zrównoważone, etyczne wesele to nie tylko trend cieszący się popularnością wśród Par Młodych. To zupełna zmiana spojrzenia na planowanie i organizację wesel. Jak zorganizować wesele w stylu eko? Poznaj wskazówki, które pomogą Ci zorganizować wymarzone przyjęcie weselne.

Podziękowania dla rodziców to wyjątkowy i często wzruszający moment podczas wesela. Być może, gdy myślicie o podziękowaniach dla rodziców, staje Wam przed oczami obrazek, gdy wszyscy razem trzymając się za ręce tworzycie koło i z uśmiechem na ustach bujacie się w rytm popularnego „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej. Ty w pięknej sukni ślubnej, Twojej wymarzonej princesce a może skromnej koronkowej sukni ślubnej, Twój mąż ubrany w elegancki garnitur i Wasi rodzice, którym trudno przełknąć łzy wzruszenia. Podziękowania dla rodziców w takiej formie nie zawsze są komfortowe zarówno dla Pary Młodej, jak i rodziców - nie każdy dobrze czuje się, gdy jest w centrum uwagi, a wszystkie oczy są zwrócone w jego stronę.

Twoja świadkowa w czasie przygotowań do ślubu na pewno była dla Ciebie wsparciem - pomagała, gdy Tobie brakowało czasu, siły, a czasami również nerwów. A może nie potrzebowałaś jej pomocy podczas przygotowań, ale dzięki niej przez cały czas miałaś poczucie, że w razie potrzeby otrzymasz wsparcie?

Dobrze dobrana playlista na wesele gwarantuje dobrą zabawę wszystkim uczestnikom przyjęcia. Są jednak utwory, których lepiej unikać wybierając hity na wesele. Jakich popularnych piosenek lepiej nie puszczać na swoim weselu? Poznaj tytuły, których lepiej unikać!

Pupil na ślubie i weselu to żadna nowość. Przeglądając ślubne inspiracje na pewno trafiliście na mnóstwo zdjęć prezentujących kadry z ceremonii z udziałem zwierząt. Inspiracje oczywiście są piękne, ale czy zwierzęta na ślubie to na pewno dobry pomysł?

Fryzury ślubne boho to trend, który pokochały panny młode. Są proste w wykonaniu i można je łatwo dopasować je do charakteru uroczystości. Jakie dodatki do włosów będą najlepiej pasowały do fryzury ślubnej boho?

Zdarza się, że wybieracie konkretny model sukni, który jest na stronie, ale bardzo często słyszymy: „Podoba mi się ta sukienka, ale z innymi rękawami”, „Ogólnie ok, ale chyba wolałabym na innej podszewce”, „Ta jest super, ale może jednak wolałabym z rozporkiem?”, „Jest super, ale może zamiast tej falbanki lepiej wyglądałyby frędzle?” i właśnie dlatego powtarzamy, że w naszych sukniach możemy zmienić prawie wszystko.

Zostałaś świadkową? Gratulacje! To ogromne wyróżnienie! Bycie świadkową  na ślubie i weselu to bardzo ważna rola, ale też pewne obowiązki. Co musisz wiedzieć o byciu świadkową?

W obliczu epidemii koronawirusa mnóstwo osób zdecydowało się na zmianę daty ślubu. Jednak liczba weekendów w roku jest ograniczona, a przesunięcie wiosennych terminów na inne pory roku spowodowało, że coraz więcej par młodych staje przed podjęciem decyzji o organizacji ślubu i wesela w tygodniu. Też stoicie przed tym dylematem? Czy organizacja ślubu i wesela w tygodniu ma w ogóle sens? Jakie są plusy i minusy wyboru takiego terminu?

Chociaż w świetle prawa ślub symboliczny nie ma żadnych konsekwencji, decyduje się na niego coraz więcej osób. Dlaczego cieszy się on zainteresowaniem par młodych?

Z powodu epidemii koronawirusa wiele par zdecydowało się przełożyć wiosenne i letnie śluby na jesień i zimę albo nawet na przyszły rok. Cała sytuacja jest trudna dla wszystkich, zarówno par młodych, jak i usługodawców działających w branży ślubnej. Nowa data ślubu wiąże się z koniecznością załatwienia wielu różnych spraw, jednak na pewno nurtuje Cię jeden szczególnie istotny temat – czy Twoja piękna suknia ślubna sprawdzi się też o innej porze roku?

Wybieracie piosenki na wesele? Przed Wami trudne, ale też bardzo przyjemne zadanie. Odpowiednia playlista na wesele to gwarancja dobrej zabawy i na pewno nie może na niej zabraknąć weselnych hitów! Jesteście ciekawi, jakie utwory stały się popularne dzięki filmom? Zobaczcie, czy znacie wszystkie.

Cała branża ślubna w roku 2020 stała pod znakiem zapytania. Wiele ślubów w ogóle się nie odbyło, sporo z nich zostało przełożonych, a te, które miały miejsce, zostały ograniczone zakazami oraz nakazami. Mówiąc o ślubach w 2020 roku nie można zapomnieć o maseczkach. Pomijając aspekt ochronny, maseczki pojawiały się w najróżniejszych wzorach i kolorach. Nic dziwnego - w dniu swojego ślubu każda Panna Młoda chce wyglądać najpiękniej, więc jeśli już ślub w maseczce to w ładnej i stylowej.

Czy warto wręczać sobie prezenty z okazji dnia ślubu? Dawanie prezentów sprawia radość wszystkim niezależnie od wieku i okoliczności, ale czy prezent dla żony i męża wręczony w czasie przygotowań ma sens? Zdecydowanie tak!

Wybór długiej sukienki na wesele wciąż budzi wiele kontrowersji. Jako najczęstszy argument podawana jest obawa, że taka suknia może przyćmić kreację panny młodej, ale rzeczywisty powód, dla którego długa suknia na wesele budzi tyle wątpliwości, jest zupełnie inny. Jeśli Twoje myśli krążą wokół długiej sukienki na wesele i zastanawiasz się, czy będzie to odpowiedni strój na wesele, ten tekst rozwieje Twoje wątpliwości.

Czy dla kogoś jest jeszcze zaskoczeniem, że mody i trendy dotykają niemal każdej dziedziny naszego życia? Chociaż kojarzone przede wszystkim z branżą odzieżową, to jednak z szaf przenikają też do wnętrz, a także towarzyszą parom przy organizacji ślubu i wesela. Wybierzmy się w krótką podróż w czasie i przypomnijmy sobie trendy ślubne, które odeszły do lamusa i zostały uznane za kiczowate.

Po 30 latach istnienia obowiązujących zasad zawarcia związku małżeńskiego w kościele zostały wprowadzone zmiany i istotne modyfikacje. Nowe przepisy dotyczą małżeństw zawieranych na terenie Polski  i zaczną obowiązywać od 1 czerwca 2020 roku. Co trzeba o nich wiedzieć?

Jak ubrać się na wesele i na ślub? To, jaki powinien być strój gościa na ślub i wesele, w dużej mierze zależy od charakteru uroczystości oraz przyjęcia. Zawsze jednak warto mieć świadomość zasad, zanim zaczniemy je łamać.  

Chociaż po rozstaniu wydaje się, że już nigdy nie będziemy chcieli ponowić małżeństwa, z czasem może się to zmienić. Czy jednak w Polsce ponowny ślub po rozwodzie jest w ogóle możliwy? W tym wpisie znajdziecie informację, jakie formalności są wymagane, aby otrzymać ślub cywilny po rozwodzie oraz czy można, a jeśli tak, to jak unieważnić ślub kościelny.

Ślubne marzenia dla każdego będą inne. Jedni chcą tradycyjnego ślubu i klasycznej białej sukni, inni ceremonii w gronie najbliższych na piaszczystej plaży w Polsce albo… na drugim końcu świata, na egzotycznej rajskiej wyspie. Jeśli Wasze oczekiwania co do miejsca ceremonii wykraczają poza granice Polski, z pewnością myśleliście już o tym, jak zorganizować ślub za granicą. Jednak czy realizacja takiego pomysłu jest w ogóle możliwa?

Wybór perfekcyjnego momentu na oświadczyny nigdy nie jest łatwy, jednak zimą  nadarza się wiele sprzyjających okazji, które wydają się do tego wręcz idealne. Walentynki, Sylwester, a zwłaszcza święta Bożego Narodzenia to doskonała pora na realizację romantycznych pomysłów. Święta skłaniają nas do podsumowań, refleksji, ale też nastrajają pozytywną aurą i podsycają radosną, rodzinną atmosferę. Czy jednak zaręczyny w święta Bożego Narodzenia będą dobrym pomysłem?

Koszty ślubu cywilnego, wszelkie formalności, konieczne do przedłożenia dokumenty i wymagane do zachowania terminy – to wszystko może budzić niemałe wątpliwości i wprowadzać Was w zmieszanie. Jeśli planujecie ślub cywilny, poniżej znajdziecie najważniejsze informacje, które pozwolą Wam spokojnie przejść przez formalne przygotowania

W ostatnich latach spotykamy się z co raz większą liczbą obowiązków do zrealizowania przed ślubem. Organizacja wesela zajmuje nawet od kilkunastu miesięcy do trzech lat! Jak samemu ugryźć taki temat?  A gdyby tak ułatwić sobie i skierować obowiązki do profesjonalisty? Konsultant ślubny to nie tylko nasz przyjaciel w tym okresie który doradzi, pomoże i zaoszczędzi nerwów ale też zorganizuje nam czas, który w dzisiejszych czasach jest na wagę złota!   Wesele! Od czego zacząć.. ? Ślub to nie lada przedsięwzięcie. Dla wielu Panien Młodych to jeden z najważniejszych dni w życiu! Nic dziwnego, że chcemy aby był idealny w każdym calu i dbamy o najmniejszy detal oraz wspaniałe samopoczucie każdego z gości. Niestety co raz częściej tym najprzyjemniejszym chwilom jakim są przygotowania towarzyszy ogromny stres i niepokój. Ilość spraw do załatwienia przed samym ślubem jest tak wielka, że przerasta przyszłych małżonków. No bo jak poradzić sobie ze znalezieniem sali, fotografa, muzyki, dekoratora, sukni ślubne i garnituru, zaproszeń, kwiatów, dodatków, a jeszcze sprawy związane z dokumentami ceremonii.. i to wszystko zgrać w jednym terminie w określonym budżecie.. a przecież każdy ma swoje codzienne obowiązki które niezmiennie musi wykonać! Brzmi trochę jak mission impossible? ? Zastanawiałam się ostatnio jak rozegrać takie przygotowania aby nie pochłonęły

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego gościom towarzyszy wiele wspaniałych emocji, jednak na każdym weselu zdarzają się również różnie problematyczne, czasami nieprzyjemne sytuacje, które mogą powodować niepotrzebny stres.  W jaki sposób przygotować się na różne ewentualności – warto zaopatrzyć się w koszyczek ratunkowy na wesele! Koszyczek ratunkowy na wesele – co to takiego? Koszyk ratunkowy to weselny niezbędnik. Znajdziecie w nim różne przedmioty, które mogą być przydatne dla wszystkich gości oraz Pary Młodej - mogą naprawdę uratować zabawę niejednej osobie! Koszyk ratunkowy na wesele to bardzo popularny pomysł za granicą, ale także u nas coraz częściej można je spotkać na ślubach i weselach – są uznawane wręcz za ślubne „must have”. Na pewno nie raz, gdy sami byliście na weselu zdarzyła się Wam sytuacja, gdy potrzebowaliście drobnej pomocy – szwy w sukience lub w spodniach postanowiły puścić, podarłyście ostatnią parę rajstop albo podczas posiłku na Waszej kreacji pojawiła się wielka plama. Zwykle w takich sytuacjach rozpoczyna się podróż wśród gości i poszukiwanie wsparcia. Chociaż kobiety mają w zwyczaju nosić ze sobą całe mnóstwo rzeczy na różne awaryjne sytuacje minimalistyczny rozmiar kopertowej torebki na wesele skutecznie to uniemożliwia - koszyk ratunkowy jest odpowiedzią na takie zdarzenia. Jeśli planujecie współpracę z Wedding Plannerem

Nasze imię i nazwisko to część naszej tożsamości. Chociaż zdarzają się sytuacje zmiany danych z różnych innych względów, to jednak najczęściej powodem jest zmiana nazwiska po ślubie. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję jakie nazwisko pragniesz nosić po ślubie zapoznaj się ze wszystkimi możliwymi opcjami.

W dniu ślubu najważniejsza jest Para Młoda i to na właśnie na niej oraz na jej stylizacjach skupia się cała uwaga gości. Oczywiście największe emocje budzi suknia ślubna i wygląd panny młodej, ale osoby, które równie mocno przeżywają dzień ślubu i wybór stroju są rodzice. Wiele mam  ma prawdziwy dylemat związany z wyborem ubioru na wesele swoich ukochanych dzieci. Jakie sukienki na wesele będą najlepsze dla mam?

Przygotowania do ślubu i wesela to nie tylko wyjątkowe wyzwanie organizacyjne i logistyczne, ale też finansowe. Zorganizowanie takiej uroczystości pociąga za sobą znaczne koszty. Zakup sukni ślubnej, garnituru oraz pozostałych elementów stylizacji, zapłacenie za usługi fotografa, wideofilmowania, a przede wszystkim wynajęcie sali weselnej to wydatki, których kwoty sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Taka kwota może nadwyrężyć budżet Pary Młodej, a liczby dodatkowo szybują w górę, gdy narzeczeni marzą o wystawnym przyjęciu. Oczekiwania skonfrontowane z rzeczywistością mogą doprowadzić do wniosku, że zorganizowanie wymarzonego przyjęcia nie jest możliwe. Jednak jest na to rozwiązanie. Jak zorganizować wesele i ograniczyć koszty? Odpowiedź zamknięta jest w słowach „wesele sponsorowane”. Wesele sponsorowane - co to takiego? Wesele sponsorowane to uroczystość zorganizowana we współpracy z różnymi firmami, które w zamian za reklamę swoich usług wykonują pracę bez pobrania wynagrodzenia pieniężnego. Sponsorem takiego wesela może być tak naprawdę każdy Usługodawca działający w branży ślubnej – fotograf, dekorator, zespół, jubiler, salon lub projektant sukien ślubnych albo na przykład sala weselna. Uroczystość może mieć też więcej niż jednego sponsora. Ślub i wesele może sfinansować kilka firm, które pokryją za Parę Młodą koszty poszczególnych usług lub produktów. Taki sposób planowania wesela i związanych z nim wydatków jest popularny m.in. w Stanach Zjednoczonych. Ślub i

Przygotowania do ślubu poza wyborem sukni ślubnej, miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie oraz wszystkich wspaniałych dekoracji to również istotne  kwestie formalne. Czasami zdarza się, że jedno z Was jest wierzące, a drugie nie i wtedy bardzo często pojawia się pytanie „Co zrobić w takiej sytuacji?”. Ślub kościelny jednostronny (określany w prawie kanonicznym jako ślub mieszany) z osobą niewierzącą jest możliwy. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wyznawana wiara nie ma wpływu na ważność sakramentu. Również kościół katolicki dopuszcza możliwość zawarcia takiego małżeństwa, jednak pod pewnymi warunkami.

Przygotowania do ślubu i wesela  to czas, w którym mile widziane są wszelkie inspiracje, porady i w ogóle wszystko związane z tematem ślubów - programy telewizyjne, książki, artykuły w prasie i oczywiście filmy ślubne! Chociaż nie zawsze te historie mają szczęśliwe zakończenie na pewno ogląda się je wyjątkowo przyjemnie. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie, w którym zebrałam najlepsze filmy o ślubach i weselach!

Kiedyś oczepiny polegały na włożeniu po raz pierwszy pannie młodej na głowę czepca. Następowały po uczcie oraz wspólnych tańcach i były wyjątkowo ważnym elementem całej uroczystości, który wprowadzał kobietę do grona mężatek. Także dzisiaj są one ważną częścią dnia ślubu, ale towarzyszące im zabawy oczepinowe zdecydowanie nie cieszą się dużą popularnością. Pojawia się pytanie - czy istnieją zabawy weselne z klasą? Tak!

Podczas przygotowań do ślubu ogromną wagę przywiązujemy do wyboru sukni ślubnej i stylizacji panny młodej. To ona znajduje się w centrum przygotowań, a kobiece stroje zawsze przyciągają więcej uwagi. Jednak w dniu ślubu równie ważny jest elegancki pan młody. Także mężczyzna powinien wyglądać i czuć wyjątkowo i prezentować się doskonale. W dzisiejszym tekście przygotowałam dla Was poradnik ślubny, w którym wyjątkowo będzie królowała moda ślubna męska.

W jednym z poprzednich wpisów na blogu mogłyście przeczytać o tym, jakie mamy welony ślubne, poznać historię tej wyjątkowej ozdoby oraz związane z nią przesądy. Tekst znajdziecie tutaj, a dzisiaj przygotowałam dla Was kolejny wpis poświęcony welonom. Jak wybrać welon ślubny i czym kierować się podczas zakupu? Wybrać welon z koronką czy  welon z kryształkami? Bez przydługich wstępów przejdźmy do rzeczy! Ślubne dodatki – na co zwrócić uwagę podczas wyboru welonu? Welony ślubne są bardzo różne – od gładkich tiulowych, po te wielowarstwowe ozdobione kryształkami, perełkami, różnymi koralikami albo elementami trójwymiarowymi. Możesz zdecydować się również na welon ślubny wykończony atłasową lamówką albo taki, którego brzegi zostały obszyte delikatnymi kryształkami lub koronką. Możesz wybrać ten w kolorze białym lub wersję w kolorze. Pamiętaj, że każdy kolor ma też wiele odcieni! Welon ślubny może mieć jedną, dwie lub nawet kilka warstw - wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli zależy Ci na scenariuszu rodem z amerykańskiego filmu i chcesz najpierw zakryć twarz, aby odsłonić ją dopiero przy ołtarzu, absolutnym minimum będą tutaj dwie warstwy. Marzysz właśnie o takim rozwiązaniu? Pamiętaj, że taki welon powinien być dość sztywny, aby trzymać swój kształt i nie dotykać twarzy. Jeśli chcesz, aby poza welonem Twoją fryzurę zdobiło

Podanie tortu weselnego, które odbywa się zazwyczaj w okolicach północy, jest bardzo ważnym elementem każdego przyjęcia weselnego. W czasie tego uroczystego momentu goście gromadzą się wokół Pary Młodej i obserwują jak wspólnie kroi pierwszy kawałek, to właśnie dlatego wybór idealnego toru jest bardzo ważny. Dzisiaj przygotowałam dla Was kilka alternatyw dla tradycyjnego tortu weselnego.

Chociaż mamy XXI wiek, zdecydowanie trzeba przyznać, że mnóstwo przesądów dotyczących różnych sfer naszego życia nadal ma się świetnie. Na pewno słyszeliście kiedyś o siedmiu latach nieszczęścia dotykających osobę, która pobiła lusterko, pechowym czarnym kocie, czy nieszczęsnym piątku trzynastego. O ile w życiu codziennym wszyscy staramy się zachować racjonalizm, to jednak gdy chodzi o przesądy ślubne rozsądek zaczyna odsuwać się na dalszy plan. W dniu ślubu wolimy zapobiegać wszystkim nieszczęśliwym sytuacjom i unikać pecha. Niezależnie od tego, czy wierzycie w przesądy i kultywujecie tradycje, czy nie na pewno warto je poznać. Niektóre z nich są wyjątkowo ciekawe!

Organizacja ślubu i wesela zimą to rozwiązanie, na które Pary Młode raczej nie decydują się zbyt często. Sezon ślubny zaczyna się  pod koniec maja i kończy w okolicach września, października. W tym okresie odbywa się najwięcej ślubów,a w mojej pracowni każdego dnia pojawiają się wspaniałe Kobiety, aby z moją pomocą uszyć swoje wymarzone suknie ślubne. Dlaczego jednak narzeczonych odstrasza ślub zimą?

Ślub w stylu rustykalnym to popularne rozwiązanie, które zachwyca prostotą oraz lekkością. Z jednej strony bliskość natury, a z drugiej wiejskie nawiązania, a z trzeciej wszechobecne, pod różnymi postaciami, drewno. Rustykalna suknia ślubna może kąpać się w koronkach, być delikatną i dopasowaną lub nieco bardziej rozłożystą, jednak z pewnością nie może być nudna i mało charakterystyczna. Nie inaczej jest ze stylizacją Pana Młodego, który obok garnituru w drobny deseń może pochwalić się finezyjnymi szelkami, drewnianą muchą, nietypową kamizelką w brązie lub oryginalnymi butami.

Wiele mówi się o sukniach ślubnych, a niewiele o męskich trendach, które powinny za nimi (sukniami, nie Paniami?) podążać. Każdy styl ślubny, zwłaszcza styl rustykalny, vintage oraz boho, charakteryzują sukienkę na ślub i pokazują jaka powinna być. Natomiast nieco mniej mówi się o Panach, którzy nie tylko nie powinni wyglądać zawsze tak samo, ale także powinni uzupełniać się z Panną Młodą oraz jej stylizacją. Warto zatem dokładnie przyjrzeć się ubiorowi Pana Młodego zanim zdecydujemy, że wszystko co mieliśmy przygotować zostało już omówione.

Ślub w stylu rustykalnym to popularne rozwiązanie, które zachwyca prostotą oraz lekkością. Z jednej strony bliskość natury, a z drugiej wiejskie nawiązania, a z trzeciej wszechobecne, pod różnymi postaciami, drewno. Rustykalna suknia ślubna może kąpać się w koronkach, być delikatną i dopasowaną lub nieco bardziej rozłożystą, jednak z pewnością nie może być nudna i mało charakterystyczna. Nie inaczej jest ze stylizacją Pana Młodego, który obok garnituru w drobny deseń może pochwalić się finezyjnymi szelkami, drewnianą muchą, nietypową kamizelką w brązie lub oryginalnymi butami.

Dzień ślubu jest jednym z najbardziej niezwykłych w naszym życiu, dlatego decydując się na jego organizację, marzymy o idealnie skomponowanej całości. Nie może w niej zabraknąć elementu natury, a więc kwiatów. Mogą być niemalże wszędzie -  we włosach, w wiązance dobranej do sukni ślubnej, w wazonach na stołach weselnych lub wpięte w butonierkę Pana Młodego. Każda z nas marzy o wyśnionym ślubie pełnym kwietnych dodatków, które dodadzą uroku tej wyjątkowej chwili. Jednak odpowiednia estetyka ślubna wymaga odpowiedniej oprawy, także w tym naturalnym wymiarze. Jak dopasować odpowiedni gatunek do różnych stylów ślubnych i jak nie pogubić się, planując ich rozmieszczenie? Oto kilka słów na temat kwiatów na ślubie boho, w stylu rustykalnym oraz vintage. Rustykalna lekkość drewnianych marzeń Styl rustykalny to przede wszystkim wiejskość połączona z naturalnością. To drewno, kora drzew, kolory brązu przełamane odcieniami niebieskiego. Z pewnością nie wybierzemy klasycznych róż, które nie współgrają z wiejskim entouragem. Wszystko zależy od daty ślubu. Sezon ślubny rozpoczyna się na dobre w maju, jednak już w kwietniu wiele osób decyduje się stanąć na ślubnym kobiercu. Jeżeli ciepła wiosna na to pozwala, doskonałym dodatkiem do tego stylu są bzy. Naturalne krzewy bzów rosną w wielu miastach Polski, jest to nieodłączny element naszego krajobrazu. Gama kolorów bzów

Organizacja ślubu i wesela wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji, które w większości są podyktowane stylem, w jakim mamy zamiar wziąć ślub. Trendy, które panują w świecie branży ślubnej są wyjątkowo interesujące i dają nam wiele do popisu. Z jednej strony śluby nijakie, bez myśli przewodniej odchodzą już do przeszłości, z drugiej do bram pukają nowoczesne pomysły na estetykę przewodnią uroczystości. Jej wybór staje się więc jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym, jeżeli mówimy o rozpoczęciu planowania przyjęcia ślubnego. Większość z obecnie panujących styli to luźna interpretacja związku z naturą, jednak coraz to nowe pomysły zmieniają spojrzenie na świat sukienek ślubnych, garniturów, dekoracji, zabawy, kościoła i całej uroczystości. Jakie są obecnie najpopularniejsze style i co nas czeka w przyszłości? Ślub w stylu rustykalnym Jeden z najciekawszych i najbardziej efektownych stylów ślubnych. Wywodzi się ze związków z naturą, a jego idea opiera się o wiejskie przetworzenie drewnianych elementów. W stylu rustykalnym naturalne drewno występuję jako dodatki oraz dania główne. Gra pierwsze skrzypce wraz z kwiatami polnymi oraz słomą. Rustykalna suknia ślubna to przede wszystkim prostota stylu, luźna forma, biel wraz z kwiatami. Nieco brązu, ale zdecydowanie dość klasyczna suknia bez nadmiernych dodatków lub uproszczeń. Garnitur Pana Młodego może się wyróżniać deseniem. Dodatkowo

Zacznę z przymrużeniem oka ;) Drogie przyszłe mamy! Wraz z moją pierwszą kolekcją - "Porto" skończyła się era ciążowych sukien ślubnych odcinanych pod biustem! Jeśli zawsze marzyłaś o dopasowanej sukni ślubnej a jakimś cudem okazało się, że do ołtarza idziesz z brzuszkiem to nic straconego! Mało tego, masz niepowtarzalną okazję, żeby założyć suknię bez pleców i z dekoltem do pępka bez stanika, bo prawdopodobnie nigdy w swoim życiu nie miałaś tak dużego i jędrnego biustu jak teraz, w czasie ciąży! Dlatego droga mamo - pokaż się swojemu wybrankowi jako piękna, seksowna i dumna ciężarna kobieta jego życia! Nie ukrywaj się za workiem z umarszczonego pod biustem szyfonu, nie zasłaniaj biustu, podkreśl talię ukośnymi tasiemkami, pokaż nogi (chyba, że masz tak spuchnięte, że zastanawiasz się czy zmieszczą się pod spódnicą o kroju koła ;) )! A co najlepsze, wybierając rodzaj sukni o których tu piszę po ciąży nadal będziesz mogła ją nosić! Spójrzcie tylko na moją muzę

Wiele osób nie przywiązuje wielkiej wagi do samochodu, którym podróżuje do ślubu czy po nim. Oczywiście, nie raz widać, że wypożyczane samochody zdobią ulice ze specjalnymi napisami. Pomysł, aby także i pojazdy były dostosowywane do stylu, w jakim organizujemy ślub powstał niedawno, jednak na stałe zaczął wpisywać się w ogólną estetykę ślubną. Jest to tendencja niezwykle pozytywna, co wyczuli także właściciele wielu samochodów, które pojawiły się na rynku. Stanowią one sporą flotę, z której możemy wybierać bez przeszkód. Każdy styl rządzi się jednak swoimi prawami i to, co uchodzi w jednym, nie zawsze będzie współgrało z innymi elementami w drugim. W końcu jednak musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy możemy wypożyczyć wystrzałowe Porsche czy jednak zadowolić się imponującym sprawnością Oldtimerem. Wybór, wbrew pozorom, nie jest prosty… Samochód do ślubu w stylu marynistycznym Jak dobrać samochód do stylu morskiego, który skupia się na obrazie świata jako pokładu statku? Możliwości jest sporo. Warto pamiętać, aby dobrać samochód nie tylko pod estetykę, ale także pod sukienkę Panny Młodej. Sukienki na ślub cywilny w stylu marynistycznym są zwykle dość proste i dają duże pole do popisu z samochodem. W takim wypadku pasować będzie zarówno limuzyna od Lincolna, jak i Maybach oraz jeden z modeli Gran Turismo.

Ślub to moment wyjątkowy, który na dłużej zapada w pamięci nie tylko Pary Młodej, ale także rodziny oraz zaproszonych gości. Często przed podjęciem ostatecznej decyzji co do miejsca i stylu ślubu zastanawiamy się nad wieloma możliwościami. Wiele osób decyduje się na klasykę, gdzie kościół oraz ksiądz odgrywają kluczową rolę, jednak nie jest to regułą. Miejsce, które wybierzesz może być wyjątkowe, niezwykłe i niespotykane nigdy dotąd. Może też realizować fantazje i marzenia Twoje lub Twojego partnera. Oto kilka nietypowych miejsc na powiedzenie sobie „tak”. Czy ślub w innym miejscu niż kościół jest możliwy? Oczywiście polskie prawo zezwala na zawieranie związków małżeńskich także poza Urzędem Stanu Cywilnego oraz kościołem. Zatem, wbrew powszechnej opinii, takie sytuacje mają miejsce nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Choć niewątpliwie to właśnie z tym krajem kojarzy nam się ślub w dowolnie wybranym miejscu. Warto jednak uświadomić sobie, że już od kilku lat możemy wziąć ślub poza tradycyjnie do tego przeznaczonymi miejscami. Oczywiście warunki się nie zmieniają i wciąż potrzebujemy do tego urzędnika (księdza), świadków oraz małżonka lub małżonki. Dobór miejsca jest jednak zależny od naszej wyobraźni oraz koncepcji do niej dostosowanej. Dzięki temu możemy bawić się fakturami sukien ślubnych dodatkami i smakować różne style zanim dobierzemy do siebie ten jedyny

Organizacja ślubu i wesela to prawdziwa gehenna, która zaczyna się na długo przed wypowiedzeniem sakramentalnego „tak”. Znalezienie konsensusu między małżonkami oraz wypracowanie własnego stylu wesela spotyka się z indywidualnymi oczekiwaniami gości, rodziców oraz nas samych. Nerwy, jakie towarzyszą organizacji uroczystości są jednak niewspółmierne do efektu, który potrafi zachwycić nawet nieczułych na artyzm życia codziennego widzów. W całym procesie istnieje wiele niezbędnych elementów jak między innymi wybór sukni ślubnej, bez których żaden ślub nie może się obyć, jednak to dodatki i dekoracyjne bibeloty tworzą atmosferę i sprawiają, że zwykle niezwykła uroczystość zamienia się w niepowtarzalne wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Jakie dodatki dobrać do odpowiednich stylów, aby czuć, że wszystko leży na właściwym miejscu? Styl marynistyczny Na początek morskie nawiązania stylu marynistycznego, w którym główną rolę odgrywa kolor niebieski oraz biały. Marynistyczne suknie ślubne na miarę w Warszawie są niezwykle popularne, jednak to nie same sukienki ślubne tworzą harmonię całego przedsięwzięcia. Wybór odpowiedniej Sali weselnej pomoże nam w organizacji dekoracji. To właśnie tam (choć nie tylko tam) dodatki mają niezwykłą moc. Wybór miejsca ulokowanego w przystani to klucz do sukcesu. Ważne, aby drzwi miały typowo „statkowe” rozwiązania, a więc imponowały charakterystycznym okrągłym oknem u góry. Wnętrze nie musi być specjalnie przygotowane przed uroczystością,

Dobór odpowiedniego stylu, jakim rządzić się będzie ten najważniejszy dzień w roku jest niezwykle istotny, a tak naprawdę podstawowy, jeżeli planujemy ślub oraz wesele. Konkretna estetyka determinuje bowiem wybór kościoła, salonu sukien ślubnych, garnituru, samochodu, sali weselnej czy dekoracji. W pewien sposób określa nawet wygląd gości. Klasyczny ślub odchodzi już do lamusa, a jego miejsce zajmują „śluby tematyczne”, skupione wokół jednego pomysłu, idei przewodniej. Tak jest w przypadku ślubu rustykalnego, tak dzieje się przy ślubie boho czy vintage. Wreszcie jest tak także w przypadku ślubu w konwencji balu maskowego lub marynizmu. Pomysłów jest wiele, a rozwiązanie przychodzą z każdej strony. Warto jednak pamiętać, o ile nie decydujemy się na styl eklektyczny, że całość powinna pozostać całością i to jej podporządkujmy wszelkie elementy naszego ślubu i wesela. Jakie więc powinny być suknie w różnych stylach ślubnych? Ślub w stylu vintage Jest to prosty, dość popularny styl ślubny, którego motywem przewodnim są lata minione. Zwykle minione dawniej, a więc skupiamy się na odtworzeniu klimatu z międzywojnia. Zatem, jeśli chodzi o suknie ślubne – koronka jest i będzie podstawą. Sukienka nie powinna być zbyt krótka. Nie powinna też zbyt wiele odsłaniać, ale już pozostawiać pole wyobraźni, drażniąc się z nią, może jak najbardziej. Długa, imponująca,

Wyjątkowe momenty naszego życia wymagają wyjątkowych rozwiązań. Wiele osób, które na co dzień nie przywiązują wagi do małych spraw, staje się szczególnie wyczulonymi, jeżeli przychodzi do organizacji ślubu i wesela. Jest to jeden z najważniejszych dni w życiu i każdy drobiazg może mieć znaczenie. Całą organizację warto zacząć od wyboru stylu, motywu przewodniego, który będzie punktem wspólnym dla wszystkiego, co związane z uroczystością. Jednym z najbardziej popularnych stylów ślubnych ostatnich lat staje się styl vintage, zyskujący sławę nie tylko wśród najmłodszych par, ale także tych, którzy ślub biorą po wielu latach namysłu. Czym się on charakteryzuje? Kilka słów o vintage Vintage to moda, która w swoim założeniu kładzie nacisk na tradycję. Odwzorowywanie, czerpanie inspiracji z minionych epok. Przypominanie najważniejszych dokonań historii w zakresie architektury, stylu, mody czy samej sukni ślubnej. Stare zdjęcia, podniszczone rzeczy, głównie z drewna, finezyjne, choć zardzewiałe bibeloty, szkatułki swoją świetność mające dawno za sobą. Wszystko to składa się na estetykę vintage, która wkroczyła do wielu sfer naszego życia. Dużą w niej rolę odgrywa także czerń i biel, podobna do zdjęć i filmów sprzed stu lat. Jednak vintage nie musi odnosić się wyłącznie do lat sprzed II wojny światowej. W gruncie rzeczy to także estetyka lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych, a

Ślub jest wydarzeniem, które trwale wdziera się pomiędzy zwoje naszej pamięci i zostaje tam do końca życia. Ten wyjątkowy, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju dzień powinien mieć niezwykłą oprawę. Niekoniecznie jednak klasyczną, utartą i - nudną. Warto zerwać z konwenansami, wprowadzić ożywienie, silny powiew rześkiego wiatru, by z przytupem rozpocząć nową drogę życia. Idealnym stylem łączącym w sobie luz, swobodę oraz szyk jest eklektyczny styl boho, który ostatnimi laty pojawił się wśród awangardowych trendów ślubnych. Na czym polega, jak powinien wyglądać, jaki garnitur dobrać oraz jaki salon sukien ślubnych odwiedzić dowiecie się już teraz. Et voila! Czym jest boho? Boho jako trend w modzie, styl eklektyczny, łączący ze sobą na pozór nie pasujące elementy wkroczył na salony w XXI wieku. Hippisowska paleta barw, wolność surfera na dużej fali oraz oryginalność tzw. bohemy to jego wyznaczniki. Sama nazwa nawiązuje do francuskiej bohemy artystycznej, słynnej cyganerii (fr. Boheme - cyganeria). Jej nieuchwytność, łamanie konwenansów, bycie w ciągłej awangardzie, rodzaj szaleństwa odcisnął na całym stylu duże piętno. Na gruncie ślubnym wyraża się to przede wszystkim w feerii nieopisanych barw, wyjątkowych połączeniach kolorystycznych oraz nietypowe wzory, często etniczne czy ludowe, połączone ze sobą w sposób absolutnie nowatorski. Zwiewność to jedna z cech charakterystycznych tego stylu.

Wiele osób marzy o pięknym, wzruszającym i innym niż wszystkie ślubie. Przygotowania do tego podniosłego wydarzenia pochłaniają bez reszty, a liczba rzeczy, które należy zapiąć na ostatni guzik przyprawia o zawrót głowy. Choć klasyczny ślub nie zawsze nam pasuje, brak innego pomysłu sprawia, że ulegamy pod naporem natłoku spraw i rezygnujemy z marzeń. Nie rób tego! Jeżeli w Twoim przypadku jest tak samo, to może warto spróbować pomyśleć o ślubie nieco inaczej i poszukać nietypowych rozwiązań, nawet przy niesprzyjających okolicznościach? Przedstawiamy pomysł na ślub rustykalny, który zachwyci nawet najbardziej wybrednych gości! Słów kilka o stylu Słowo rustykalny odnosi się do łacińskiego słowa rusticalis. Dawniej oznaczało po prostu "wiejski", jednak z czasem nieco rozszerzyło swoje znaczenie dodając "wiejski charakter" do swoich definicji. Styl ten wyróżnia się więc licznymi nawiązaniami do wiejskości jako takiej. Mowa tu o wystroju, który powinien przypominać wnętrze chaty na wsi. Mowa tu także o dekoracjach, dodatkach i wszelkich bibelotach, które mogą być w jakikolwiek sposób wystylizowane. Istotną rolę pełni także ogół przedsięwzięć towarzyszących, jak choćby odpowiednia muzyka czy wygląd kelnerów. Styl rustykalny może być przełamywany innymi, lecz jednego elementu na pewno nie może w nim zabraknąć - drewna. To nieodłączna część rustykalności, która na dodatek złamie klasyczną konwencję i

Z każdym rokiem coraz bardziej popularne jest w naszym kraju urządzanie ślubów i wesel w klimatach rustykalnych, vintage czy boho. Jakże duża zmiana zaszła od czasów podjeżdżania pod kościół czy Urząd Stanu Cywilnego kilkumetrową białą limuzyną, kiedy to Panna Młoda dziwnym trafem (niezależnie od tego, jaki typ sylwetki prezentowała) zawsze była w kreacji typu princessa, a jej suknia ślubna szerokością przewyższała ją samą kilkukrotnie! A do tego Pan Młody w czarnym smokingu, w czarnej muszce z białymi zdobieniami, w niewygodnych lakierowanych butach - znacie to? Rzeczywiście przez lata tak właśnie wyglądały ceremonie ślubne i przyjęcia weselne w naszym kraju, dziś jednak obserwujemy spory od nich odwrót! Prostota, naturalność, piękno! Dziś suknia ślubna ma nie być strojem, w którym jej właścicielka czuje się przebrana, nie zaś ubrana, ze ściągniętym na siłę gorsetem, trenem na wiele metrów, a do tego w niewygodnych szpilkach. Przecież w najważniejszym dla siebie dniu powinna ona czuć się lekko, radośnie i nieskrępowanie, a świętowanie miłości w niewygodnych butach i zapiętej na siłę sukni chyba do najlepszych pomysłów nie należy. Dostępne dziś u projektantów (zarówno tych posiadających wieloletnie doświadczenie w branży modowej, jak i dopiero rozpoczynających swoją karierę w niej) suknie boho są zupełnym przeciwieństwem tego, co przez lata mogliśmy zaobserwować.

Z czym kojarzy się weselne przyjęcie? Czy to tylko elegancka sala ze śliskim parkietem, imitującymi kryształy żyrandolami, pąsowymi różami w wazonach oraz elegancją za wszelką cenę? Zdecydowanie nie! Widać bowiem bardzo wyraźnie, że polskie Pary Młode dążą do czegoś innego, że coraz bardziej potrzebują ślubno - weselnego luzu, a nie wymuszonych póz w niewygodnych ślubnych strojach.  Ślub na luzie Chcą możliwości tańca boso oraz beztroskiego zajadania się rustykalnym tortem (naked cakes) z najbliższymi. Tak, bardzo wyraźnie widać to, że polskie wesela coraz częściej przypominają uroczą zabawę w budynku będącym stodołą lub do złudzenia ją przypominającym niż usilne próby pokazania, że ma być elegancko. I fakt ten bardzo nas cieszy! [ autor: Kocieda Elzbieta ] Poza tym na szczęście wcale nie jest trudno urządzić cudowne weselne przyjęcie boho! [ autor: Kocieda Elzbieta ] Na jakie dodatki postawić, by było lekko, w zgodzie z naturą, pięknie? Tak naprawdę szereg elementów dekoracyjnych bez najmniejszego chociażby problemu para narzeczonych może przygotować samodzielnie, posiłkując się tylko delikatnie talentem florystek czy dekoratorek. Dlaczego? Jest w nich bowiem olbrzymia dawka prostoty w dobrym tego słowa znaczeniu. Kawałki zwyczajnego brązowego sznurka, słoje drewna, na których stanie weselny tort oraz inne dania, sielskie- anielskie polne kwiaty zerwane samodzielnie? To wszystko sprawia, że goście weselni także

  Zostałam zaproszona do programu Pytanie na Śniadanie, aby opowiedzieć o trendzie boho w modzie ślubnej. Mówię o tym, skąd pochodzi styl boho, dlaczego jest taki kobiecy, lekki i czemu kobiety i przede wszystkim Panny Młode zakochały się w sukniach ślubnych w stylu boho :) Zapraszam do obejrzenia materiału! Link do programu: https://pytanienasniadanie.tvp.pl/32850921/suknie-slubne-w-stylu-boho   Sprawdź również suknie ślubne na ślub cywilny, koronkowe suknie ślubne, proste suknie ślubne, suknie ślubne z długim rękawem, suknie ślubne dla puszystych, zwiewne suknie ślubne, suknie ślubne z dekoltem, skromne suknie ślubne, klasyczne suknie ślubne, krótkie suknie ślubne, rustykalne suknie ślubne, suknie ślubne z odkrytymi plecami, suknie ślubne w stylu księżniczki, suknie ślubne w stylu vintage.

Styl vintage wkracza dziś na salony coraz śmielej, robiąc sporą konkurencję elegancji, klimatowi glamour pełnemu błysku i czerwonym dywanom. Bardzo dobrze ma się on w różnych dziedzinach życia, wszak świetnie widać go w dodatkach i aranżacji wnętrz, a meble vintage są z roku na rok popularniejsze. Także śluby i wesela w tym klimacie urządzane są w naszym kraju coraz częściej. Czyżby młodym Polakom znudziły się już fraki, suknie-bezy i bogato zdobione sale weselne? Wszystko wskazuje na to, że tak! Jaka suknia ślubna będzie odpowiednia? Na pewno odpadają tu modele o kroju princessy z uciskającym wnętrzności gorsetem oraz rozkloszowanym dołem na kole (zmieniającym w dziwny sposób proporcje sylwetki). Na ślubie i weselu w stylu vintage czy boho rządzi prostota, a więc i suknia ślubna powinna upodabniać kobietę raczej do leśnej rusałki niż do eleganckiej księżniczki z kokiem na czubku głowy i w diademie z mnóstwem cyrkonii. Suknie ślubne w tym klimacie to zatem całe mnóstwo koronek, delikatność materiałów, które w piękny sposób oplatają kobiecą sylwetkę, podkreślając jej walory. To także cudowny luz, brak zdenerwowania o to, że się kreację przypadkowo przydepnie, bo jest niewygodna, nazbyt długa czy też bardzo szeroka. [caption id="attachment_5032" align="aligncenter" width="869"] [źródło: suknieboho.pl ][/caption]Oczywiście do takiej stylizacji trzeba dobrać także odpowiednie

Stopniowo odchodzi się już w naszym kraju od klasycznej ślubnej elegancji pod szyldem księżniczkowej sukni ślubnej oraz czarnego smokingu z pasem - trzeba bowiem powiedzieć szczerze, że tego typu stylizacje po prostu się już wielu Polakom nieco znudziły. Dlatego też pary narzeczonych podczas planowania Tego Najważniejszego Dnia poszukują nowych rozwiązań, inspirują się zagranicznymi stronami internetowymi, samodzielnie wymyślając stylistykę swojego wesela. I coraz częściej wybór ów pada na styl rustykalny. Jak zatem ma wyglądać Para Młoda, która pragnie tak właśnie urządzić swój ślub i wesele, jaka suknia ślubna okaże się odpowiednia, jakie ozdoby zastosować, jakie garnitur dobrać? [caption id="attachment_4882" align="aligncenter" width="869"] [źródło: suknieboho.pl ][/caption] Jaka suknia ślubna okaże się być odpowiednia? Stylizacja sielska - anielska, kojarząca się z beztroskim czasem spędzanymi u babci na wsi, z moczeniem stóp w sadzawkach, gonieniem motyli po łąkach. Zatem suknia ślubna na pewno nie może być pełna błyszczących aplikacji i udziwnionych mocno dodatków, jej forma ma być w miarę prosta, dekoracje zaś bogate, lecz jednocześnie niepozbawione subtelności i delikatności. Panna Młoda powinna stanowić idealne połączenie nimfy i dziewczyny, która wygląda tak, jak gdyby zaraz miała udać się po wodę do strumienia. Wbrew pozorom ten efekt wcale nie jest trudny do osiągnięcia! [caption id="attachment_4883" align="aligncenter" width="869"] [źródło: suknieboho.pl ][/caption]  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Oczywiście bazą

Ostatnimi czasy polskie śluby i wesela bardzo różnią się od tego, co mogliśmy zaobserwować we wcześniejszych nieco latach. Już nie kreacja w typie bezy, nie princessa z ogromnym dołem, bez mnóstwa cekinów, błyskotek i aplikacji? Nie to jest dziś trendy! Teraz bowiem coraz większą uwagę przywiązuje się do szeroko pojętej prostoty i delikatności (zarówno w kwestii sukni ślubnej, jak i stroju Pana Młodego, dekoracji, wyglądu tortu etc.). Przepych zdecydowanie odszedł do lamusa, dziś natomiast Panna Młoda ma być dziewczęca, zwiewna, lekka niczym nimfa. Dlatego też powinna być odpowiednio ubrana. Odpowiednio, czyli w suknię ślubną w stylu boho!   [vc_row][vc_column][vc_column_text] [caption id="attachment_4853" align="aligncenter" width="600"] [ źródło: suknieboho.pl ][/caption] Postaw na delikatność! Jeśli wiesz już, że Twoje przyjęcie weselne na pewno nie odbędzie się w przystrojonej w stylu glamour restauracji czy pałacowym wnętrzu, w którym królują smokingi i błysk, zapewne masz również wyobrażenie swojej idealnej sukni ślubnej. Jeśli pragniesz w Tym Najważniejszym Dniu podkreślić swoją subtelność, delikatną naturę i lekką tęsknotę za czasami hippisów, koronek i zwiewnych kreacji, z całą pewnością to właśnie suknia ślubna boho stanie się  dla Ciebie rozwiązaniem idealnym. Pamiętaj, że w tej sytuacji niezmiernie ważne są także dodatki. Zrezygnuj zatem z klasycznych szpilek i welonu, postaw na sandały na płaskiej podeszwie (szybko przekonasz

Stało się! On zapytał, czy zostaniesz jego żoną, stałaś się posiadaczką cudownego zaręczynowego pierścionka, czas zatem na rozpoczęcie akcji pod kryptonimem "Przygotowania do ślubu i wesela'. Oczywiście możecie wybrać rozwiązanie najbardziej popularne (i de facto najprostsze), decydując się na to, by suknia ślubna była w stylu księżniczkowym, aby towarzyszył jej krótki bądź długi welon i wysokie szpilki, a Pan Młody w smokingu wieńczyłby dzieło. No tak, ale przecież w dzisiejszych czasach nie wszystkie pary decydują się na to, by było zwyczajnie, standardowo i nieco nudno. Dlatego też poszukują dla siebie czegoś innego, niebanalnego, czegoś, co sprawi, że ich dzień będzie przez wszystkich wspominany na długo. Ślub w plenerze, wesele w stodole? Zdecydowanie tak! Pamiętajcie jednak, że jest to rozwiązanie na ciepłe miesiące - zimą jednak byłoby zbyt chłodno i z pewnością ceremonia i impreza skończyć by się mogły porządnym przeziębieniem. Jednak jeśli zamierzacie powiedzieć sobie "tak" późną wiosną, latem lub wczesną jesienią, nie wahajcie się! Po przejrzeniu inspiracji szybko przekonacie się o tym, że ślub w stylu rustykalnym czy boho to jest to!   [caption id="attachment_4871" align="aligncenter" width="869"] [ źródło: pinterest.com ][/caption]  Pamiętajcie jednak o tym, by starannie dopracować wszystkie detale - bo stworzony niczym pod linijkę bukiet z czerwonych róż dla Panny Młodej zdecydowanie

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.