Rustykalny styl ślubny. O tym, jak zorganizować wiejskie wesele w wielkim mieście

Suknie Boho  /  Ślub w Stylu ...   /  Rustykalny styl ślubny. O tym, jak zorganizować wiejskie...
,

Rustykalny styl ślubny. O tym, jak zorganizować wiejskie wesele w wielkim mieście

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Wiele osób marzy o pięknym, wzruszającym i innym niż wszystkie ślubie. Przygotowania do tego podniosłego wydarzenia pochłaniają bez reszty, a liczba rzeczy, które należy zapiąć na ostatni guzik przyprawia o zawrót głowy. Choć klasyczny ślub nie zawsze nam pasuje, brak innego pomysłu sprawia, że ulegamy pod naporem natłoku spraw i rezygnujemy z marzeń. Nie rób tego! Jeżeli w Twoim przypadku jest tak samo, to może warto spróbować pomyśleć o ślubie nieco inaczej i poszukać nietypowych rozwiązań, nawet przy niesprzyjających okolicznościach? Przedstawiamy pomysł na ślub rustykalny, który zachwyci nawet najbardziej wybrednych gości!

Słów kilka o stylu

Słowo rustykalny odnosi się do łacińskiego słowa rusticalis. Dawniej oznaczało po prostu „wiejski”, jednak z czasem nieco rozszerzyło swoje znaczenie dodając „wiejski charakter” do swoich definicji. Styl ten wyróżnia się więc licznymi nawiązaniami do wiejskości jako takiej. Mowa tu o wystroju, który powinien przypominać wnętrze chaty na wsi. Mowa tu także o dekoracjach, dodatkach i wszelkich bibelotach, które mogą być w jakikolwiek sposób wystylizowane. Istotną rolę pełni także ogół przedsięwzięć towarzyszących, jak choćby odpowiednia muzyka czy wygląd kelnerów. Styl rustykalny może być przełamywany innymi, lecz jednego elementu na pewno nie może w nim zabraknąć – drewna. To nieodłączna część rustykalności, która na dodatek złamie klasyczną konwencję i doskonale wzbogaci całą uroczystość.

[ żródło: Pinterest.com ]

Ale przecież mieszkam w wielkim mieście?

Rustykalny ślub wymaga wyjątkowej oprawy. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest wybór odpowiedniego miejsca. Oczywiście najłatwiej byłoby zorganizować wesele we wsi, która dysponuje prawdziwymi chatami. Jednak ślub w mieście ma wiele zalet, a na dodatek nie każda wieś dysponuje właściwym miejscem. W takich przypadkach warto rozejrzeć się za salą, która będzie w jakiś sposób nawiązywała do wiejskości. Mogą to być drewniane elementy na ścianach, wyjątkowe stropy, unikatowa podłoga, ale także surowe, niekoniecznie rustykalne na pierwszy rzut oka wnętrze. Z pewnością należy unikać sal balowych, bogato zdobionych, wykwintnych już na pierwszy rzut oka. Wiele zależy od naszego pomysłu oraz inwencji, jednak styl rustykalny najlepiej sprawdza się w drewnianych przestrzeniach. Jeżeli więc zależy Ci na nietypowym ślubnym krajobrazie to stodoła lub chata mogą być niezwykłym wyborem.

[ żródło: Pinterest.com ]

Nie zapominajmy o dodatkach

Wyjątkowy ślub, a właściwie jego oprawa, to połączenie doskonałej lokalizacji z umiejętnie dobranymi dodatkami. Pamiętaj, że to nie one są głównym daniem tego dnia, jednak ich obecność powinna uświetniać całość obrazu. W stylu rustykalnym najważniejsza jest konsekwencja. Dlatego warto zastanowić się nad typowymi elementami w nietypowej formie. Chodzi tu między innymi o plan rozmieszczenia gości przy stołach, winietki przy nakryciach, dekoracje samych stołów czy księgę gości. Wszystko to powinno być spójne i współgrać ze sobą. Najlepiej wybrać klasykę wiejskości i zdecydować się na jak najwięcej drewnianych elementów. Doskonale sprawdzają się stare drabiny, krążki drewna, klamerki czy pnie drzew. Nie zapominaj o delikatności – weź sobie do serca zasadę: co za dużo, to niezdrowo.

[ żródło: Pinterest.com ]

Co z tą jedyną – sukienką?

Nie każdy salon sukni ślubnych z niezachwianą pewnością doradzi Ci, jaką wybrać na ten wyjątkowy dzień w życiu. Dlatego warto dokładnie sprawdzić miejsce, w którym chcemy kupić suknię ślubną. Jej wybór nie powinien być zanadto zdominowany przez charakter uroczystości, jednak pełna kompozycja może zakładać idealne dopasowanie tego, co masz na sobie, do tego, co wokół. Rustykalna suknia ślubna to zarówno delikatność, zwiewność oraz lekkość, jak i elegancja oraz klasyka. Doskonale sprawdzają się plisy lub koronki. Jedno i drugie doda sukni charakteru, a jednocześnie nada jej subtelnego sznytu. Podkreślić go można także dodatkami oraz kwiatami. Użyj sezonowo występujących, aby w pełni zakosztować wiejskiego smaku. Często dobrym pomysłem okazuje się wiązanka z polnych kwiatów, która nawiązuje do natury. Dobrym wyborem jest także wianek we włosach. Warto jednak zwrócić uwagę, że polne kwiaty mogą uczulać, a zatem sprawią nie lada problem alergikom.

7 4 1024x630 Rustykalny styl ślubny. O tym, jak zorganizować wiejskie wesele w wielkim mieście

[źródło: suknieboho.pl]

 

Rustykalny ślub w wiejskim stylu to inne, świeże spojrzenie na klasyczną uroczystość. Wymaga sporo pracy i wysiłku, dogrania ze sobą kilku elementów, jednak czasami warto chwilę starania, aby wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju dzień był rzeczywiście tym najpiękniejszym w życiu. By tak się stało wszystkie elementy układanki muszą się znaleźć na swoich miejscach. Istotna jest nie tylko suknia ślubna, ale także wystrój sali, dekoracje, dodatki czy muzyka. Jeżeli całość zagra tak, jak powinna to rustykalny ślub zachwyci każdego gościa i sprawi, że nie zapomni go do końca życia.

 

Sprawdź również suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.