Pan Młody na każdą okazję, czyli o stylach trochę inaczej

Suknie Boho  /  Ślub w Stylu ...   /  Pan Młody na każdą okazję, czyli o stylach trochę...
,

Pan Młody na każdą okazję, czyli o stylach trochę inaczej

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Wiele mówi się o sukniach ślubnych, a niewiele o męskich trendach, które powinny za nimi (sukniami, nie Paniami?) podążać. Każdy styl ślubny, zwłaszcza styl rustykalny, vintage oraz boho, charakteryzują sukienkę na ślub i pokazują jaka powinna być. Natomiast nieco mniej mówi się o Panach, którzy nie tylko nie powinni wyglądać zawsze tak samo, ale także powinni uzupełniać się z Panną Młodą oraz jej stylizacją. Warto zatem dokładnie przyjrzeć się ubiorowi Pana Młodego zanim zdecydujemy, że wszystko co mieliśmy przygotować zostało już omówione.

Wszystko zależy od Panny Młodej

Oczywiście, wybór stylistyki ślubu należy do najważniejszych decyzji odnoszących się do organizacji wesela, jednak konsekwencje, jakie za nim idą mogą być równie trudne do udźwignięcia. Pierwszym i naturalnym odruchem jest wybór sukni ślubnej Panny Młodej. Jest to prawidłowe działanie, gdyż klasyka mody męskiej w wielu przypadkach określa ubiór Pana Młodego jako sztywno ustalony. Jednak niekoniecznie w obecnie popularnych stylach retro czy stylu rustykalnym. Jak dopasować stylizacje tak, aby każdy z małżonków czuł się na własnym ślubie wyjątkowo? Oto przegląd stylizacji dla Pana Młodego.

 

Pan Młody w stylu boho

Na początek totalna dowolność. Styl boho wywodzi się od bohemy, artystycznej cyganerii francuskiej. Nic więc dziwnego, że jednym z jego założeń jest przełamywanie konwenansów. Krótka suknia ślubna, dopasowana do ciała, często w kolorach pastelowych i beżowych – oto krótka charakterystyka typowych stylizacji damskich. Jak zatem powinien ubrać się Pan Młody, by pasować do Panny Młodej? Tak, aby nie pasować! W stylu boho łamiemy zasady, a więc najlepiej, aby małżonkowie nie pasowali do siebie ubiorem. Boho to natura, dlatego warto postawić na nietypową marynarkę w niespotykany deseń, kamizelkę w niezidentyfikowane wzory albo finezyjny kapelusz. Ciekawym rozwiązaniem byłyby także szelki, widoczne pod marynarką, których kolor odbiegałby od stylizacji Panny Młodej. Koszula raczej powinna pozostać biała, jednak warto zastanowić się nad kieszonką. W tym stylu mucha ani krawat nie są wymagane.

[ żródło: Pinterest.com ]

Pan Młody w stylu rustykalnym

Panna Młoda w stylu rustykalnym powinna mieć dość prostą, jednak zaskakującą suknię ślubną. Jej elementami mogą być koronkowe wstawki, plisy lub luźny tren. Ważne, aby suknia nie przywodziła na myśl pałaców. Musi być ona zbliżona do natury, tego co zwiewne i delikatne. Co zatem powinien włożyć na siebie Pan Młody? Choć wielu stylistów odradza takie wybory, warto zdecydować się na brązowe buty, które w połączeniu z paskiem szelkami i kamizelką oraz muszką stworzą element nawiązania do drewnianego charakteru ślubu. Co więcej, mucha może być z drewna wykonana. Innym rozwiązaniem jest skóra, koniecznie ciemnobrązowa. Należy jednak unikać brązowych garniturów. Idealnym rozwiązaniem byłoby założenie granatowego garnituru w drobny deseń lub jasnoniebieskiego garnituru z grubszego, widocznego splotu. Aby dopasować się do Panny Młodej warto sięgnąć po element kwiatowy, np. w formie delikatnego bzu przypiętego do klapy marynarki.

[źródło: Pinterest.com]

Pan Młody w stylu retro

Vintage to styl, który zaczyna być coraz bardziej popularny wśród młodych ludzi biorących ślub. Jest to stylizacja skupiająca się na przeszłości w teraźniejszości, czyli na starych przedmiotach wpisanych w otoczenie. Starodawne meble, antyki, klucze zardzewiałe, szkatułki, w reszcie zdjęcia w czerni i bieli – to wszystko stanowi klucz do zrozumienia stylu vintage. Suknia ślubna vintage powinna być delikatna i subtelna, a jednocześnie pełna gracji. Pomogą w tym perły, piórka oraz koronki. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj użycie skromnego woalu na głowę. Pan Młody powinien wyglądać jak przedwojenny amant. Koniecznie trzyczęściowy garnitur, wiązana, niecodzienna muszka, być może frak. Zamiast muszki może próbować zaprzyjaźnić się z fularem. Idealnym dopełnieniem stylizacji jest kapelusz, który nawiąże także do wyglądu Panny Młodej. Mężczyźni mogą zdecydować się na prążkowane kamizelki oraz fantazyjne szelki. Często stylizacja Pana Młodego wchodzi w kolory jasne – beże lub pastele. Ciekawym pomysłem byłoby także wykorzystanie kaszkietu. W stylu vintage mężczyzna może zagrać także poszetką.

[źródło: Pinterest.com]

Choć stylizacje Pana Młodego oraz Panny Młodej różnią się od siebie, to tak naprawdę wszystkie trzy style mocno je do siebie zbliżają i sprawiają, że zaczynamy zwracać uwagę na zupełnie inne części garderoby. To co wydaje się zbędne u kobiety, okazuje się być doskonale dopasowane do podstawowego elementu stylizacji mężczyzny. Wyjątek może stanowić tu styl boho, gdzie niedopasowanie paradoksalnie oznacza właśnie doskonałe dopasowanie. Warto więc poświęcić chwilę, wybrać właściwą stylizację zarówno dla Pana Młodego, jak i dla Panny Młodej. A odpowiednią suknię ślubną na miarę w Warszawie zadbam ja oraz wyobraźnia każdej z pań 🙂

 

Sprawdź również suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

 

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.