Jeszcze jeden rzut oka na najpopularniejsze obecnie style ślubne.

Jeszcze jeden rzut oka na najpopularniejsze style ślubne

Suknie Boho  /  Ślub w Stylu ...   /  Jeszcze jeden rzut oka na najpopularniejsze style ...
,
ślub

Jeszcze jeden rzut oka na najpopularniejsze style ślubne

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Organizacja ślubu i wesela wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji, które w większości są podyktowane stylem, w jakim mamy zamiar wziąć ślub. Trendy, które panują w świecie branży ślubnej są wyjątkowo interesujące i dają nam wiele do popisu. Z jednej strony śluby nijakie, bez myśli przewodniej odchodzą już do przeszłości, z drugiej do bram pukają nowoczesne pomysły na estetykę przewodnią uroczystości. Jej wybór staje się więc jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym, jeżeli mówimy o rozpoczęciu planowania przyjęcia ślubnego. Większość z obecnie panujących styli to luźna interpretacja związku z naturą, jednak coraz to nowe pomysły zmieniają spojrzenie na świat sukienek ślubnych, garniturów, dekoracji, zabawy, kościoła i całej uroczystości. Jakie są obecnie najpopularniejsze style i co nas czeka w przyszłości?

Ślub w stylu rustykalnym

Jeden z najciekawszych i najbardziej efektownych stylów ślubnych. Wywodzi się ze związków z naturą, a jego idea opiera się o wiejskie przetworzenie drewnianych elementów. W stylu rustykalnym naturalne drewno występuję jako dodatki oraz dania główne. Gra pierwsze skrzypce wraz z kwiatami polnymi oraz słomą. Rustykalna suknia ślubna to przede wszystkim prostota stylu, luźna forma, biel wraz z kwiatami. Nieco brązu, ale zdecydowanie dość klasyczna suknia bez nadmiernych dodatków lub uproszczeń. Garnitur Pana Młodego może się wyróżniać deseniem. Dodatkowo warto zadbać o drewniany element, np. muchę. Mile widziana kamizelka i buty w kolorze brązu.

[ żródło: Pinterest.com ]

Ślub w stylu boho

Styl nawiązujący do artystycznej bohemy, cyganerii francuskiej. Luźny w formie i realizacji. Kolory opierają się na bieli, pastelach i ziemistych barwach. Boho to zwiewność, natura i dopasowane suknie ślubne. Często z dodatkiem koronek czy interesującego deseniu. Redukcja w wyglądzie widoczna jest w niemalże niezauważalnym makijażu, lekko rozpuszczonych włosach z polnymi kwiatami splecionymi w nieskładny wianek oraz w skromnym bukiecie. Pan Młody decyduje się na szary garnitur z kontrastującą kamizelką. Konieczne są szelki. Należy złapać luz i nieskrępowanie, więc mucha może być kolorowa, a koszula jakby nie od kompletu. Wszystko ma sprawiać wrażenie chaosu o wielu przepięknych twarzach.

[ żródło: Pinterest.com ]

Ślub w stylu marynistycznym

Morze i woda, kolory morskiej piany i odcienie niebieskiego. Styl marynistyczny jest bardziej widoczny w dodatkach niż w samym stroju Pary Młodej. Z jednej strony mówimy o sznurach, butelkach, muszelkach i podobnych temu bibelotach, z drugiej zaś o pięknej przystani, gdzie szumi woda, a fale kołyszą do snu. Otoczenie w ślubie marynistycznym ma znaczenie, niemniej jego podstawą są niebiesko-białe pasy, które wykorzystujemy w wielu miejscach: na serwetkach, bieżnikach, obrusach, księdze gości i wielu innych. Marynizm to proste, krótkie sukienki ślubne dopasowane do ciała. Odsłaniają co nieco i wodzą na pokuszenie. Pan Młody może być ubrany po marynarsku w specjalny rodzaj garnituru. Jeżeli nie, to mucha ze sznura może być idealnym rozwiązaniem. Warto zadbać także o małe kotwiczki na koszuli, spinkach czy skarpetkach.

 

[ żródło: Pinterest.com ]

Ślub w stylu vintage

Staromodny styl, który odkrywa przed nami piękno chwil minionych. Odwołujący się zwykle do lat międzywojennych tworzy niepowtarzalny klimat dawnego świata, którego nie ma i nigdy już nie będzie. Z jednej strony to czerń i biel, z drugiej beże i przydymione róże. Róże to także podstawowe kwiaty używane w tym stylu. Muszą być jednak w stonowanych, delikatnych kolorach. Delikatność wysuwa się na plan pierwszy przy doborze sukienki ślubnej. Z jednej strony musi być efektowna, z drugiej prosta, jak w latach dwudziestych noszono. Idealnie, jeżeli jest po kimś z lat dawnych. Jej przerobienie może okazać się najpiękniejszym prezentem w życiu. W dekoracjach stare, czarno-białe zdjęcia, zardzewiałe skrzynki i klucze. Pan Młody elegancki, w trzyczęściowym garniturze i kaszkietem na głowie.

[źródło: Pinterest.com]

Ślub w stylu PRL

Jedna z niewielu nowoczesnych interpretacji czasów nie tak dawno minionych. Popularny zwłaszcza wśród dzisiejszych trzydziestolatków i młodszych. Wystój rodem z lat sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych, do ślubu jedzie stara Syrena, a zamiast wystawnego serwisu, na stołach stają stare obrusy i zastawa nie od kompletu. Do picia oranżada w staromodnych butelkach. Wesele w rytmie Krzysztofa Krawczyka potrafi rozbawić do białego rana. Pani Młoda w prostej, białej lub beżowej sukni ślubnej bez wielu dodatków. Pan Młody w garniturze jak z Peweksu, obowiązkowo krawat śledzik.

[źródło: Pinterest.com]

 

Te kilka propozycji nie oddaje wszystkich tendencji, jakie królują pośród estetyki ślubnej. Warto wspomnieć o wciąż wybieranym stylu romantycznym czy mało znanym stylu w konwencji balu maskowego. Ograniczeniem jest bowiem tylko nasza wyobraźnia i to ona podsuwa nam coraz to nowe rozwiązania. Warto jednak pamiętać, aby dokładnie skupić się na organizacji wesela oraz ślubu i dopracować się w każdym szczególe. Tylko spójna koncepcja, niezależnie od niej samej, może się obronić. Warto więc docenić starania, jednak wybrać tylko taki styl, który w rzeczywistości odpowiada naszemu sposobowi patrzenia na świat. Dzięki temu dzień ślubu i wesela zapadnie w naszej pamięci na całe życie.

 

Sprawdź również suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

One Response

  1. Beata 15/12/2019

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.

Bezpłatne przymiarki!

Umów się na przymiarki w naszej pracowni w Warszawie!