Ślub w Las Vegas – czy jest ważny w Polsce?

,
Ślub w Las Vegas

Ślub w Las Vegas – czy jest ważny w Polsce?

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Myślicie, że organizacja ślubu wymaga wielu miesięcy ciężkiej pracy i załatwiania skomplikowanych formalności? Jest takie miejsce na świecie, w którym ogarnięcie tego wszystkiego staje się możliwe w znacznie krótszym czasie. O jakim mieście mowa?

Las Vegas położone na środku pustyni w stanie Nevada, dumnie noszące tytuł „Miasta Grzechu” poza hazardem kojarzy się też ze ślubami. Jednak czy każdy może wziąć ślub w Las Vegas i jak właściwie wygląda organizacja ceremonii w tym niezwykłym miejscu? Odpowiedzi na ten pytania znajdziecie poniżej.

Czy ślub w Las Vegas jest ważny w Polsce? Ślub w Las Vegas, legalizacja w Polsce

W ustawie „Prawo o aktach stanu cywilnego” znajdziemy zapisy, że zagraniczny dokument może być przeniesiony do rejestru stanu cywilnego w naszym państwie. Oczywiście mówimy tu o dokumencie, który jest wiarygodnym dowodem zdarzenia i jego rejestracji w danym kraju. Dzięki temu zapisowi ślub w Vegas, po złożeniu wniosku o transkrypcję zagranicznego dokumentu, może zostać legalnie zarejestrowany również w Polsce.

Wszelkie dokumenty włącznie z przetłumaczonym przez tłumacza przysięgłego lub konsula na język polski dokumentem należy przedstawić w urzędzie. Jeśli brakuje w nim adnotacji o wyborze nazwiska, które Wy i wasze przyszłe potomstwo będziecie nosić po zawarciu małżeństwa, będziecie musieli złożyć wymagane w tej kwestii oświadczenie przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.

Jakie formalności trzeba załatwić, aby wziąć ślub w Las Vegas?

Chociaż na pewno nie raz w filmach widzieliście sceny z przypadkowo zawartymi ślubami w Vegas, (czasami pod wpływem chwili i często poza świadomością jednego z małżonków), realia wyglądają jednak nieco inaczej. Przed zawarciem ślubu w Las Vegas również trzeba dopełnić pewnych formalności, ale są one zdecydowanie bardziej uproszczone, jeśli porównamy je na przykład z wymaganiami  obowiązującymi w polskim prawie.

Przede wszystkim, aby wziąć ślub w Las Vegas wcale nie musicie być obywatelami Stanów Zjednoczonych. Musicie mieć skończone osiemnaście lat, nie możecie być spokrewnieni bliżej niż kuzyni w drugiej linii lub przyrodni kuzyni, ani posiadać żyjącego męża lub żony. Podczas wizyty w urzędzie musicie przedstawić dokumenty ze zdjęciem potwierdzające Wasze dane, a jeśli byliście wcześniej w związku małżeńskim i jesteście rozwiedzeni, musicie też wskazać listę rozwodów wraz z datą od której Wasze małżeństwo przestało obowiązywać oraz miasto lub stan, w którym zostało to sfinalizowane. To samo dotyczy wdowców. Wystarczy jedynie Wasza deklaracja, bo nie musicie przedstawić urzędnikom, ani dokumentów potwierdzających rozwody, ani śmierć małżonka.

Przygodę ze ślubem w Vegas musicie zacząć od wizyty w Clark County Marriage Licence Bureau. Zgodnie z wolą urzędu, aby uzyskać licencję na zawarcie małżeństwa musicie stawić się w nim oboje.

Wniosek o wydanie licencji na ślub w Vegas możecie wypełnić również przez Internet. Clark County Marriage Licence Bureau jest otwarte przez cały rok, włączając wszystkie święta i dni wolne. W urzędzie nie trzeba wcześniej umawiać się na spotkanie, dlatego wypełniając aplikację przez Internet, można uniknąć stania w kolejce. Po przejściu przez wszelkie procedury urzędnik wydaje Wam licencję na zawarcie ślubu w Las Vegas, w stanie Nevada. Nie jest wymagane odczekanie żadnego okresu czasowego od momentu uzyskania licencji do zawarcia małżeństwa. Możecie wziąć ślub w Vegas od razu po opuszczeniu murów budynku.

ślub w vegas czarna suknia ślubna scaled 1 Ślub w Las Vegas – czy jest ważny w Polsce?Jak ubrać się na ślub w Las Vegas?

Każdego roku w Las Vegas ponad sto tysięcy par młodych wstępuje w związek małżeński. Wśród nich nie brakuje gwiazd. Ślub w Las Vegas wzięli między innymi Elvis Presley i Priscilla Beaulieu, Angelina Jolie i Billy Bob Thornton, Bruce Willlis i Demi Moore, Mia Farrow i Frank Sinatra, Jon Bon Jovi ze swoją szkolną miłością, którą jest Dorothea Hurley. Jeśli natomiast chodzi o polskie gwiazdy, na ślub w stanie Nevada zdecydowali się m.in. Michał Wiśniewski i Anna Świątczak.

Stroje gwiazd na ceremoniach ślubu w Vegas bywają naprawdę wyjątkowo różnorodne. Ozdobą ślubnej kreacji Angeliny były na przykład wisiorki ze szklanymi ampułkami z krwią, a Britney Spears na swój ślub z założyła jeansy i zwykły t-shirt i czapkę z daszkiem. Zatem jak ubrać się na ślub w Las Vegas? Odpowiedź brzmi – jak tylko chcecie! Nawet jeśli zdecydujecie się na najbardziej szalone stroje i tak nikt nie spojrzy na Was dziwnie. W końcu mówimy o Las Vegas, gdzie ślubu może Wam udzielić Elvis lub Marylin, a nawet załoga Star Treka.

Jeśli Twoim marzeniem jest czarna suknia ślubna, możesz być pewna, że idealna nada się ona na ślub w Vegas. Czarna, czy różowa suknia ślubna będą w tym przypadku naprawdę niewielką ekstrawagancją! Oczywiście Możecie zdecydować się także na klasyczne stroje ślubne – skromna, koronkowa suknia ślubna albo księżniczka z długim welonem również świetnie się sprawdzą. W Las Vegas nie brakuje też eleganckich kapliczek, gotowych na elegancką ceremonię.

Koszty ślubu w Vegas

Ile kosztuje ślub w Las Vegas? Koszt wydania samej licencji to 77 $, ale do tego odchodzą jeszcze koszty organizacji samej uroczystości. Możecie zdecydować się na ślub w placówce urzędu – wtedy kwota wyniesie około 78 $. Pamiętajcie, że w przypadku ślubu w urzędzie, musicie wcześniej zarezerwować termin. Jednak ślub w Las Vegas to znacznie więcej możliwości niż urzędowa ceremonia.

Stolica ślubów słynie z wyjątkowych kapliczek oraz niezwykłych budowli, w których możecie wstąpić w związek małżeński. Zależnie od popularności miejsca ceny w poszczególnych miejscach ceny  mogą wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset, a nawet kilku tysięcy dolarów. Cena zależna jest również od tego, co ma znaleźć się w pakiecie – poszczególne miejsca za dodatkową opłatą oferują określoną liczbę zdjęć, śpiewanie piosenki przez Elvisa, alkohol na toast, tort, kwiaty, a nawet wypożyczenie sukni ślubnej. Przy ślubie musi być obecny co najmniej jeden świadek, którego również często zapewniają miejsca, w których planujemy ceremonię.

Co macie do wyboru, gdy chcecie wziąć ślub w Vegas? Drewniane kapliczki, eleganckie hotelowe wnętrza, ślub w klimacie amerykańskiego baru z lat 50., klimatyczne altanki, wnętrza kasyn, piękne ceremonie w plenerze, egzotyczną roślinność, śluby drive-thru albo popularne ceremonie poprowadzone przez Elvisa. Wszystko, o czym pomyślicie lub kiedykolwiek widzieliście na filmach, znajdziecie właśnie w Vegas.

Pamiętajcie, że aby ceremonia była ważna musi ją poprowadzić osoba posiadająca uznany w stanie Nevada certyfikat. W przeciwnym razie Wasze małżeństwo może zostać uznane za nieważne. Osoba, która przeprowadziła ceremonię ma 10 dni ma dostarczenie certyfikatu małżeństwa do urzędu. Zazwyczaj urząd wydaje jego kopię już następnego dnia po tym, gdy certyfikat zostanie doręczony do biura. Kopie certyfikatu mogą być wysyłane również na terenie Stanów Zjednoczonych oraz do innych krajów. Certyfikat potwierdzający zawarcie małżeństwa możecie odebrać w urzędzie albo zamówić przez Internet, a jego koszt wynosi 20$.

 

Na pewno znacie powiedzenie „Co zdarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas”. Jednak w przypadku ślubu wcale nie musi tak być! Jeśli tylko chcecie ślub w Las Vegas możecie zalegalizować również w Polsce.

 

Sprawdź również suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

 

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.