Porady prawne

Ślub w Las Vegas – czy jest ważny w Polsce?

las vegas

Myślicie, że organizacja ślubu wymaga wielu miesięcy ciężkiej pracy i załatwiania skomplikowanych formalności? Jest takie miejsce na świecie, w którym ogarnięcie tego wszystkiego staje się możliwe w znacznie krótszym czasie. O jakim mieście mowa?

Las Vegas położone na środku pustyni w stanie Nevada, dumnie noszące tytuł „Miasta Grzechu” poza hazardem kojarzy się też ze ślubami. Jednak czy każdy może wziąć ślub w Las Vegas i jak właściwie wygląda organizacja ceremonii w tym niezwykłym miejscu? Odpowiedzi na ten pytania znajdziecie poniżej.

Czy ślub w Las Vegas jest ważny w Polsce? Ślub w Las Vegas, legalizacja w Polsce

W ustawie „Prawo o aktach stanu cywilnego” znajdziemy zapisy, że zagraniczny dokument może być przeniesiony do rejestru stanu cywilnego w naszym państwie. Oczywiście mówimy tu o dokumencie, który jest wiarygodnym dowodem zdarzenia i jego rejestracji w danym kraju. Dzięki temu zapisowi ślub w Vegas, po złożeniu wniosku o transkrypcję zagranicznego dokumentu, może zostać legalnie zarejestrowany również w Polsce.

Wszelkie dokumenty włącznie z przetłumaczonym przez tłumacza przysięgłego lub konsula na język polski dokumentem należy przedstawić w urzędzie. Jeśli brakuje w nim adnotacji o wyborze nazwiska, które Wy i wasze przyszłe potomstwo będziecie nosić po zawarciu małżeństwa, będziecie musieli złożyć wymagane w tej kwestii oświadczenie przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.

Jakie formalności trzeba załatwić, aby wziąć ślub w Las Vegas?

Chociaż na pewno nie raz w filmach widzieliście sceny z przypadkowo zawartymi ślubami w Vegas, (czasami pod wpływem chwili i często poza świadomością jednego z małżonków), realia wyglądają jednak nieco inaczej. Przed zawarciem ślubu w Las Vegas również trzeba dopełnić pewnych formalności, ale są one zdecydowanie bardziej uproszczone, jeśli porównamy je na przykład z wymaganiami  obowiązującymi w polskim prawie.

Przede wszystkim, aby wziąć ślub w Las Vegas wcale nie musicie być obywatelami Stanów Zjednoczonych. Musicie mieć skończone osiemnaście lat, nie możecie być spokrewnieni bliżej niż kuzyni w drugiej linii lub przyrodni kuzyni, ani posiadać żyjącego męża lub żony. Podczas wizyty w urzędzie musicie przedstawić dokumenty ze zdjęciem potwierdzające Wasze dane, a jeśli byliście wcześniej w związku małżeńskim i jesteście rozwiedzeni, musicie też wskazać listę rozwodów wraz z datą od której Wasze małżeństwo przestało obowiązywać oraz miasto lub stan, w którym zostało to sfinalizowane. To samo dotyczy wdowców. Wystarczy jedynie Wasza deklaracja, bo nie musicie przedstawić urzędnikom, ani dokumentów potwierdzających rozwody, ani śmierć małżonka.

Przygodę ze ślubem w Vegas musicie zacząć od wizyty w Clark County Marriage Licence Bureau. Zgodnie z wolą urzędu, aby uzyskać licencję na zawarcie małżeństwa musicie stawić się w nim oboje.

Wniosek o wydanie licencji na ślub w Vegas możecie wypełnić również przez Internet. Clark County Marriage Licence Bureau jest otwarte przez cały rok, włączając wszystkie święta i dni wolne. W urzędzie nie trzeba wcześniej umawiać się na spotkanie, dlatego wypełniając aplikację przez Internet, można uniknąć stania w kolejce. Po przejściu przez wszelkie procedury urzędnik wydaje Wam licencję na zawarcie ślubu w Las Vegas, w stanie Nevada. Nie jest wymagane odczekanie żadnego okresu czasowego od momentu uzyskania licencji do zawarcia małżeństwa. Możecie wziąć ślub w Vegas od razu po opuszczeniu murów budynku.

Jak ubrać się na ślub w Las Vegas?

Każdego roku w Las Vegas ponad sto tysięcy par młodych wstępuje w związek małżeński. Wśród nich nie brakuje gwiazd. Ślub w Las Vegas wzięli między innymi Elvis Presley i Priscilla Beaulieu, Angelina Jolie i Billy Bob Thornton, Bruce Willlis i Demi Moore, Mia Farrow i Frank Sinatra, Jon Bon Jovi ze swoją szkolną miłością, którą jest Dorothea Hurley. Jeśli natomiast chodzi o polskie gwiazdy, na ślub w stanie Nevada zdecydowali się m.in. Michał Wiśniewski i Anna Świątczak.

Stroje gwiazd na ceremoniach ślubu w Vegas bywają naprawdę wyjątkowo różnorodne. Ozdobą ślubnej kreacji Angeliny były na przykład wisiorki ze szklanymi ampułkami z krwią, a Britney Spears na swój ślub z założyła jeansy i zwykły t-shirt i czapkę z daszkiem. Zatem jak ubrać się na ślub w Las Vegas? Odpowiedź brzmi – jak tylko chcecie! Nawet jeśli zdecydujecie się na najbardziej szalone stroje i tak nikt nie spojrzy na Was dziwnie. W końcu mówimy o Las Vegas, gdzie ślubu może Wam udzielić Elvis lub Marylin, a nawet załoga Star Treka.

Jeśli Twoim marzeniem jest czarna suknia ślubna, możesz być pewna, że idealna nada się ona na ślub w Vegas. Czarna, czy różowa suknia ślubna będą w tym przypadku naprawdę niewielką ekstrawagancją! Oczywiście Możecie zdecydować się także na klasyczne stroje ślubne – skromna, koronkowa suknia ślubna albo księżniczka z długim welonem również świetnie się sprawdzą. W Las Vegas nie brakuje też eleganckich kapliczek, gotowych na elegancką ceremonię.

Koszty ślubu w Vegas

Ile kosztuje ślub w Las Vegas? Koszt wydania samej licencji to 77 $, ale do tego odchodzą jeszcze koszty organizacji samej uroczystości. Możecie zdecydować się na ślub w placówce urzędu – wtedy kwota wyniesie około 78 $. Pamiętajcie, że w przypadku ślubu w urzędzie, musicie wcześniej zarezerwować termin. Jednak ślub w Las Vegas to znacznie więcej możliwości niż urzędowa ceremonia.

Stolica ślubów słynie z wyjątkowych kapliczek oraz niezwykłych budowli, w których możecie wstąpić w związek małżeński. Zależnie od popularności miejsca ceny w poszczególnych miejscach ceny  mogą wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset, a nawet kilku tysięcy dolarów. Cena zależna jest również od tego, co ma znaleźć się w pakiecie – poszczególne miejsca za dodatkową opłatą oferują określoną liczbę zdjęć, śpiewanie piosenki przez Elvisa, alkohol na toast, tort, kwiaty, a nawet wypożyczenie sukni ślubnej. Przy ślubie musi być obecny co najmniej jeden świadek, którego również często zapewniają miejsca, w których planujemy ceremonię.

Co macie do wyboru, gdy chcecie wziąć ślub w Vegas? Drewniane kapliczki, eleganckie hotelowe wnętrza, ślub w klimacie amerykańskiego baru z lat 50., klimatyczne altanki, wnętrza kasyn, piękne ceremonie w plenerze, egzotyczną roślinność, śluby drive-thru albo popularne ceremonie poprowadzone przez Elvisa. Wszystko, o czym pomyślicie lub kiedykolwiek widzieliście na filmach, znajdziecie właśnie w Vegas.

Pamiętajcie, że aby ceremonia była ważna musi ją poprowadzić osoba posiadająca uznany w stanie Nevada certyfikat. W przeciwnym razie Wasze małżeństwo może zostać uznane za nieważne. Osoba, która przeprowadziła ceremonię ma 10 dni ma dostarczenie certyfikatu małżeństwa do urzędu. Zazwyczaj urząd wydaje jego kopię już następnego dnia po tym, gdy certyfikat zostanie doręczony do biura. Kopie certyfikatu mogą być wysyłane również na terenie Stanów Zjednoczonych oraz do innych krajów. Certyfikat potwierdzający zawarcie małżeństwa możecie odebrać w urzędzie albo zamówić przez Internet, a jego koszt wynosi 20$.

 Na pewno znacie powiedzenie „Co zdarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas”. Jednak w przypadku ślubu wcale nie musi tak być! Jeśli tylko chcecie ślub w Las Vegas możecie zalegalizować również w Polsce.

Zobacz podobne artykuły

Suknia ślubna w stylu boho Porto 39 / Porto 53 z rękawem 3/4 zamiast długiego, dodatkowymi frędzlami na plecach, obcisłym dołem zamiast luźnego.

Nowe zasady organizacji wesel – podsumowanie live z dnia 9 maja 2021

Ten artykuł jest uzupełnieniem poprzedniego materiału opracowanego wraz z kancelarią Çoban Legal w którym opowiadałyśmy o kwestiach związanych z zaliczkami, zadatkami etc., który znajdziecie pod linkiem /kwestie-prawne-dotyczace-organizacji-wesela-w-pandemii-pytania-z-livea/ Przede wszystkim przypomnienie: najwyższą ustawą regulującą prawodawstwo w Polsce jest konstytucja. Rozporządzenia wydawane w ramach walki z Covid-19, z braku ogłoszenia stanu nadzwyczajnego

Czytaj dalej »
zaręczyny

Popularne przesądy ślubne związane z pierścionkiem zaręczynowym

Co robić – wierzyć w przesądy ślubne, czy zapomnieć o nich i po prostu wybrać pierścionek idealnie dopasowany do oczekiwań panny młodej? Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Zgodnie ze zwyczajem, to mężczyzna oświadcza się kobiecie. Chociaż teraz czasami inicjatywę przejmują panie, jednak najczęściej to właśnie partner wybiera i kupuje dla kobiety

Czytaj dalej »
panna młoda dodatki ślubne

Ślubne ozdoby do włosów. Idealne dodatki do fryzury ślubnej boho oraz romantycznej

Luźne upięcia ślubne i sprawiające wrażenie niedokończonych fryzury ślubne są jednymi z najczęściej wybieranych przez panny młode.  Wyglądają świeżo i naturalnie, a przy tym doskonale podkreślają urodę. Fryzury ślubne boho to trend, który pokochały panny młode. Są proste w wykonaniu i można je łatwo dopasować je do charakteru uroczystości. Jakie

Czytaj dalej »
Suknia ślubna w stylu boho Porto 39 / Porto 53 z rękawem 3/4 zamiast długiego, dodatkowymi frędzlami na plecach, obcisłym dołem zamiast luźnego.

Nowe zasady organizacji wesel – podsumowanie live z dnia 9 maja 2021

Ten artykuł jest uzupełnieniem poprzedniego materiału opracowanego wraz z kancelarią Çoban Legal w którym opowiadałyśmy o kwestiach związanych z zaliczkami, zadatkami etc., który znajdziecie pod linkiem /kwestie-prawne-dotyczace-organizacji-wesela-w-pandemii-pytania-z-livea/ Przede wszystkim przypomnienie: najwyższą ustawą regulującą prawodawstwo w Polsce jest konstytucja. Rozporządzenia wydawane w ramach walki z Covid-19, z braku ogłoszenia stanu nadzwyczajnego

Czytaj dalej »
zaręczyny

Popularne przesądy ślubne związane z pierścionkiem zaręczynowym

Co robić – wierzyć w przesądy ślubne, czy zapomnieć o nich i po prostu wybrać pierścionek idealnie dopasowany do oczekiwań panny młodej? Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Zgodnie ze zwyczajem, to mężczyzna oświadcza się kobiecie. Chociaż teraz czasami inicjatywę przejmują panie, jednak najczęściej to właśnie partner wybiera i kupuje dla kobiety

Czytaj dalej »
Suknia ślubna w stylu boho Porto 39 / Porto 53 z rękawem 3/4 zamiast długiego, dodatkowymi frędzlami na plecach, obcisłym dołem zamiast luźnego.

Nowe zasady organizacji wesel – podsumowanie live z dnia 9 maja 2021

Ten artykuł jest uzupełnieniem poprzedniego materiału opracowanego wraz z kancelarią Çoban Legal w którym opowiadałyśmy o kwestiach związanych z zaliczkami, zadatkami etc., który znajdziecie pod linkiem /kwestie-prawne-dotyczace-organizacji-wesela-w-pandemii-pytania-z-livea/ Przede wszystkim przypomnienie: najwyższą ustawą regulującą prawodawstwo w Polsce jest konstytucja. Rozporządzenia wydawane w ramach walki z Covid-19, z braku ogłoszenia stanu nadzwyczajnego

Czytaj dalej »

Najczęściej oglądane

 • Do wyczerpania zapasów
  Rustykalna suknia ślubna

  Suknia ślubna Barcelona 6

 • Seksowna suknia ślubna plus size

  Suknia ślubna plus size Santorini 3

 • Zwiewna suknia ślubna

  Suknia ślubna Porto 9

 • Muzułmańska, zabudowana suknia ślubna

  Suknia ślubna plus size Santorini 20

Zapisz się do newslettera
Aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych wpisach, ważnych informacjach, promocjach, wyprzedażach oraz ciekawych wydarzeniach zapisz się do newslettera.
Nie spamujemy, nie zasypujemy skrzynki niepotrzebnymi informacjami 🙂
Powyższe dane zostaną użyte wyłącznie do wysyłki newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz tutaj.
TRUNKSHOW w Twoim mieście!
suknie w cenie -10%
POZNAŃ
WROCŁAW
BIAŁYSTOK
KRAKÓW
Wyjątkowe wydarzenie.
Skorzystaj z porady Marty Trojanowskiej i uszyj swoją wymarzoną suknię ślubną!
 • W czym możemy Ci pomóc?

 • Dane będą wykorzystane wyłącznie w celu odpowiedzi na wiadomość. Więcej w naszej polityce prywatności.

 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.