Organizacja ślubu & wesela

Jak zorganizować ślub za granicą?

ślub na plaży w stylu boho

Ślub za granicą

Masz dość czekania na ruchy i decyzje wszystkich tęgich głów w sprawie organizacji ślubów i wesel w tym roku? Odpowiadania sobie na pytanie czy w kwietniu, maju czy czerwcu 2021 będzie można zorganizować ślub i wesele?

Zależy ci, by wziąć ślub jak najszybciej?

A może masz ochotę na elopment, czyli ‘uciekinierski ślub’ – szybko zorganizowany, bardzo prywatny, nader romantyczny, gdzie najczęściej obecni są tylko młodzi, świadkowie, osoba udzielająca ślubu i fotograf (bo z reguły taki ślub odbywa się w nieprzeciętnie pięknych okolicznościach przyrody) :)?A może po prostu masz już dość zimy i niepogody, tęsknisz za słońcem i masz ochotę urwać się od problemów i codzienności a przy okazji zorganizować ślub na plaży, ślub w egzotycznym miejscu czy ślub w plenerze?

Co więc powiesz na ślub za granicą?

Wyobrażasz sobie taki piękny ślub kościelny na klimatycznej wyspie w Grecji? Ślub cywilny albo piękny ślub humanistyczny w promieniach zachodzącego słońca na plaży na Malediwach czy Zanzibarze? Czy wiesz, że wbrew pozorom organizacja takiego ślubu – czy to ślubu kościelnego za granicą, czy ślubu cywilnego za granicą, czy też ślubu humanistycznego za granicą – jest całkiem prosta? Podpowiemy wam gdzie możecie się wybrać i które kraje wpuszczają turystów na dzień dzisiejszy (03 marca 2021) i jak zorganizować taki wyjazd i organizację ślubu za granicą.

Ślub za granicą a Covid-19

Gdzie można lecieć bez testów na COVID-19?

Najszybciej, bo bez robienia żadnych testów na COVID-19 możecie spokojnie wylecieć do następujących krajów:
 • Albania
 • Czarnogóra
 • Dominikana
 • Kostaryka
 • Macedonia
 • Meksyk
 • Tanzania
 • Zanzibar

Jakie są procedury testowania turystów na Covid-19 w krajach, gdzie poluzowano obostrzenia?

Krajów wpuszczających turystów jest więcej – tyle, że żądają one okazania negatywnych testów lub zrobienia zaraz po wjeździe testów PCR. Z reguły wymagane są testy wykonane 48-72h, czasem dodatkowe testy na lotnisku. Wiele krajów wymaga również wypełnienia specjalnych formularzy lokalizacyjnych lub kwestionariuszy przed przylotem.

Dokąd polecisz robiąc test na Covid-19?

Na liście krajów, w których już teraz możesz zorganizować swój ślub za granicą robiąc test na Covid-19 znajdują się następujące lokacje:
 • Bułgaria – przed wylotem (wymóg obowiązuje do 30 kwietnia 2021 r.)
 • Bośnia i Hercegowina – przed przylotem/przyjazdem
 • Chorwacja – przed przylotem
 • Cypr – przed wylotem
 • Egipt – przed wylotem lub po przylocie na lotnisku (koszt 30 dolarów), każda osoba podróżująca do Egiptu zobowiązana jest do wypełnienia i podpisania Formularza Lokalizacyjnego.
 • Grecja – wykonany przed wylotem, do 8 marca obowiazuje dodatkowo 7-dniowa kwarantanna
 • Hiszpania wraz z Wyspami Kanaryjskimi – wykonany przed wylotem
 • Kenia – przed wylotem
 • Kuba – od 10 stycznia 2021 roku test należy wykonać przed wylotem oraz drugi, na lotnisku po przylocie. Od 1 grudnia obowiązuje opłata sanitarna – 30 dolarów oraz wykupienie ubezpieczenia KL/NNW obejmującego także Covid-19 (można to załatwić na miejscu, koszt to 30 EUR).
 • Luksemburg – od 29 stycznia do 28 lutego przed wylotem: testy antygenowe lub PCR
 • Malediwy – przed wylotem
 • Malta – przed wylotem
 • Oman – po przylocie
 • Portugalia – Madera i Azory przed wylotem lub bezpłatnie na miejscu, na lotnisku; Portugalia kontynentalna do 16.03.2021 r. przed wylotem
 • Szwajcaria – od 8 lutego 2021 r. wymagane testy przed wylotem – tylko w podróży transportem zbiorowym
 • Szwecja – test wymagany od 6.02. do 31.03.2021 r. wykonany do 48 h przed wylotem
 • Turcja – przed wylotem
 • Tunezja – przed wylotem, ale obowiązuje 7-dniowa kwarantanna i ponowny test
 • Wyspy Zielonego Przylądka – przed wylotem, akceptowane są testy antygenowe
 • Włochy – do 05.03 wymagane testy PCR lub antygenowe przed wylotem
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie – przed wylotem

Ślub za granicą – jak go zorganizować?

Czy można sprawnie zorganizować ślub za granicą? Jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego za granicą? Ile trwają formalności załatwiania ślubu za granicą? Jakie dokumenty są potrzebne by zawrzeć ślub za granicą?Na te i inne pytania odpowiedziała nam Pani Monika Karpińska z wrocławskiego biura Unique Moments, które od lat zajmuje się organizacją ślubów za granicą. W ciągu 14. lat kiedy są na rynku zorganizowali już dziesiątki zagranicznych ślubów. Specjalizacją Unique Moments są kierunki takie jak Mauritius, Seszele, Dominikana, Bali i Sri Lanka.Najwygodniejszą opcją jest zlecenie organizacji zagranicznego ślubu wyspecjalizowanej agencji. Dzięki takiemu rozwiązaniu młodzi mają spokój, że wszystkie formalności związane z ceremonią i jej organizacją zostaną fachowo załatwione.Dobrze przygotowane agencje organizują bowiem wszystko – od zbierania dokumentów potrzebnych do ślubu za granicą, poprzez ich tłumaczenie, ogarnięcie wszystkich formalności w kraju, w którym odbędzie się ślub, aż po pokierowanie dalszymi krokami, jakie należy podjąć w Polsce by sformalizować ślub wzięty za granicą.Ważne jest to, że dzięki kontaktom i współpracom agencji w kraju waszego wymarzonego ślubu nie jesteście pozostawieni sami sobie – macie lokalsa-konsultanta (a bardzo często jest to nasz krajan, który wybrał życie po drugiej stronie globu), który jest waszym wsparciem i pomaga wam w ogarnięciu miejscowych tematów.

Jak wygląda ślub za granicą?

Młodzi zazwyczaj planują ślub drugiego – trzeciego dnia po przylocie. To daje im czas na spotkanie ze współpracującym z agencją konsultantem, dopięcie formalności i szczegółów uroczystości.Lokalni konsultanci organizują świadków uroczystości a także sami są obecni – jako tłumacze – na waszym ślubie.W większości krajów wystarczy nauczyć się prostej formułki w lokalnym języku, cały ślub i jego przysięga jest na bieżąco tłumaczona.Dla ułatwienia, jeśli chcecie się przygotować do wylotu lada dzień – na Dominikanie ślub odbywa się po hiszpańsku, a nauczyć się musicie tylko hasełka ‘si, acepto’.Nie ma za co 😀

Ślub na plaży i egzotyczna podróż poślubna? Dlaczego nie!

Najczęściej także ślub brany na egzotycznej plaży czy w innym ciekawym miejscu połączony jest od razu z podróżą poślubną. Agencje jak Unique Moments zajmują się organizacją i koordynacją całości takiej podróży rezerwując wszystko – od przelotów, poprzez pięciogwiazdkowe hotele po organizację samej ceremonii. Oczywiście każda taka oferta – jak nasze suknie ślubne! – jest krojona na miarę każdej pary z osobna. Wyjazd można dopasować do wymagań, potrzeb i marzeń młodych pod każdym względem – od długości pobytu, poprzez wybór hotelu, miejsca ceremonii i towarzyszących jej atrakcji po wybór lotniska, z którego się wylatuje. Tu prym oczywiście wiodą duże porty lotnicze jak warszawskie Okęcie, ale nierzadko młodzi decydują się na wylot z Berlina czy Frankfurtu. Dobra agencja elastycznie dopasowuje swoją ofertę do sytuacji gospodarczej i politycznej, a dziś także epidemiologicznej, w regionie i szuka najlepszych rozwiązań przedstawiając klientom najkorzystniejsze opcje.

Kto decyduje się na ślub za granicą?

Na ślub w egzotycznych krajach decydują się bardzo często pary, dla których jest to kolejny związek i którym nie zależy na wielkim i wystawnym weselu. Jest to bowiem niezłe rozwiązanie dla tych, którzy chcą oszczędzić na kosztach wesela 😉 tym bardziej, że z praktyki Unique Moments wynika, iż znakomita większość par młodych wylatuje samotnie, z rzadka zabierając ze sobą majdan w postaci rodziny 😉

Ile czasu wcześniej trzeba przygotować formalności do zagranicznego ślubu?

Pewnie myślicie, że trzeba się przygotowywać jak do wesela w Polsce – rok czy dwa wcześniej? Tu niespodzianka – można to zrobić nawet 3 miesiące przed planowanym terminem, choć zdarzają się śluby organizowane w półtora miesiąca!

A jakie są formalności i jakie dokumenty trzeba zebrać, by móc wziąć ślub za granicą?

Jeśli jest to pierwszy ślub obojga, to dokumenty są analogiczne jak w przypadku ślubu zawieranego w Polsce – z urzędu stanu cywilnego należy pobrać kopie aktów urodzenia oraz zaświadczenia o braku przeciwwskazań do zawarcia związku małżeńskiego. Te dokumenty powinny być przetłumaczone na język angielski lub urzędowy, który obowiązuje w kraju planowanego zacieśnienia małżeńskiego supła 😉 Polskie USC są już coraz lepiej przygotowane i wiele z nich wydaje druki w wersji polsko – angielskiej. Powierzenie wszelkich formalności agencji lub biuru profesjonalnie organizującemu śluby za granicą sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o ich tłumaczenie, bo załatwią to za nas. Więcej: każdy kraj ma nieco inne wymagania związane z dokumentami (na przykład urzędnicy na Bali potrzebują więcej dokumentów), ale wszystkimi tymi tematami mogą się za nas zająć profesjonaliści.

Jaki rodzaj ślubu można zorganizować za granicą? Czy da się zorganizować ślub kościelny za granicą?

Niezależnie od tego, o jakim ślubie za granicą marzycie – zorganizować da się każdy. Najłatwiejsza jest organizacja ślubu humanistycznego, inaczej określanego jako ślub symboliczny. Jeśli tu można mówić o ‘standardzie’, to takim standardowym rozwiązaniem jest ślub cywilny.Ślub cywilny i humanistyczny może się odbyć w dowolnym, wybranym przez młodych miejscu – może to być ślub na plaży, w parku czy ogrodzie, na terenie hotelu ale także podczas nurkowania czy lotu balonem. Ślub kościelny za granicą organizuje się w porozumieniu między właściwą a lokalną parafią w której ów ślub macie wziąć. Pamiętajcie, że ślub kościelny będzie wymagał także większej ilości dokumentów (czyli np. poświadczenia sakramentów chrztu, komunii i bierzmowania). Choć ślub katolicki musi odbyć się w kościele a zależy wam na pięknych zdjęciach z pleneru, to można zawsze zorganizować piękną ceremonię na przykład na plaży i udokumentować ją na zdjęciach.

A skąd wziąć fotografa na ślub za granicą?

Zdjęcia ze ślubu w egzotycznych plenerach to osobny temat!Ten klimat, to słoneczko, fale, palmy….albo soczysta zieleń puszczy, kolorowe ptaki i przebijające przez bambusowy daszek promienie słońca….a może bielone domki i rażące wręcz niebieskością dachy domów i kościółków… no jak nie kochać takiej esencji kiczu, która jest taka piękna? Znalezienie fotografa, który zrobi zdjęcia na waszym ślubie nie powinno być trudne. Fotografa na ślub za granicą może wam pomóc znaleźć agencja z pomocy której będziecie korzystać, albo możecie poszukać go na własną rękę przeglądając portfolia w internecie – dziś kopalnią zdjęć ślubnych jest Instagram, ale mnóstwo pięknych prac znajdziecie także na stronach publikujących piękne zdjęcia jak na przykład LooksLikeFilm.com Czasem pary decydują się na zabranie w podróż swojego wymarzonego fotografa z Polski. Ze znanych nam częstymi podróżami w celach matrymonialnych 😀 najczęściej latają Kamila Bannach (www.instagram.com/kamilabannach.fotografia, www.kamilabannach.com/portfolio) czy Sebastian z SuperWeddings (www.instagram.com/superweddingsfilm, https://super-weddings.com/pl/) Czy wiecie na przykład, że na Dominikanie ślubów udziela się przed południem? Powodem tego jest…lepsze światło do fotografowania! Nie jest tak ostre jak południowe, jest piękne i miękkie a przy tym modele oraz urzędnicy nie są jeszcze wykończeni upałem. Często agencje i współpracujący z nimi lokalni konsultanci zapewniają możliwość robienia sesji na prywatnych, rajskich plażach dając młodej parze tyle intymności, by zdjęcia wyszły….sztos po prostu 😀 Fajnie, że organizatorzy dbają o takie szczegóły – w końcu ma być instagrammable!

Jak zorganizować dekoracje i kwiaty na ślub za granicą?

No, to żeby było jeszcze piękniej warto zaplanować dekorację miejsca, w którym odbędzie się ceremonia ślubna. To też jest oczywiście w rękach lokalnych profesjonalistek, ale większość ustaleń robi się jeszcze przed wylotem tak, by na miejscu, z pomocą ‘naszego lokalsa’ dograć już tylko szczegóły. Agencje wraz z lokalnym konsultantem organizują także inne atrakcje, o których marzą przyszli państwo młodzi – czy to uroczysta kolacja, czy zespół grający na żywo podczas ich ślubu…W zasadzie paleta atrakcji jest nieograniczona!

A jak z przygotowaniami, żeby na ślubie i na zdjęciach wyjść szałowo?

W ‘normalnych warunkach’ pięciogwiazdkowe hotele mają z reguły swoje SPA, fryzjerki i makijażystki na miejscu. Teraz warunki od ‘normalnych; nieźle odbiegają, ale od czego nasi znajomi lokalsi? Kwestie znajomości lokalnej ślubnej (i pewnie nie tylko) branży beauty mają obcykaną, więc wszystko pomogą ogarnąć na miejscu! Tak czy inaczej makijaż i fryzura na taki ślub na plaży nie powinny być przestylizowane, żeby panna młoda nie wyglądała groteskowo ‘w tak pięknych okolicznościach przyrody i….i niepowtarzalnych’ ;D

Jaki makijaż zrobić na ślub na plaży?

Makijaż powinien być lekki, naturalny, skóra porządnie nawilżona i świetlista. Delikatny róż lub brozner, wodoodporny tusz do rzęs i błyszczyk powinny zrobić robotę. Z makijażem czy bez – nie należy zapominać o filtrze! żeby na zdjęciach z dalszej części, czyli podróży poślubnej, młodzi nie wyglądali jak spalone buraki 🙂

Jaka fryzura będzie odpowiednia na ślub w tropikach?

Włosy można zostawić rozpuszczone w artystycznym nieładzie, można też użyć sprayu stylizującego je na ‘surferskie fale’ dające efekt, jakby panna młoda przed chwilą wyskoczyła z morskiej piany na własny ślub. Dłuższe włosy fajnie wyglądają zebrane w niedbały kok lub warkocz.Jeśli pasować będzie to do stylizacji we włosy można wpiąć kwiaty lub piórka – będzie bardziej boho 😉

Jaką sukienkę wybrać na ślub na plaży?

Czy ja to muszę jeszcze pisać? :DPrzede wszystkim musi się ją łatwo dać zapakować do walizki. Najlepiej, gdyby nie wymagała wielu zabiegów, typu prasowanie, po przylocie. Po drugie powinna być wygodna, lekka (nadbagaż! :D) i przewiewna. A po samej ceremonii fajnie byłoby ją jeszcze nosić w charakterze sukienki koktajlowej czy na romantyczną kolację z nowo poślubionym mężem! Wiecie, że takie megakombo to tylko w Erze i u Trojanowskiej? 😀

No dobra, to gdzie można zrobić egzotyczny ślub plenerowy wiosną 2021? Już? Teraz? Zaraz?

W erze przed COVID-19 jednymi z najpopularniejszych destynacji na ślub za granicą były Mauritius oraz Seszele. Dziś na ten drugi archipelag wjadą tylko osoby zaszczepione. Kupę roboty miały także agencje i lokalni konsultanci organizujący ślub na Bali oraz ślub na Zanzibarze. Wśród europejskich krajów największym zainteresowaniem wśród młodych cieszyła się organizacja ślubu w Grecji, na drugim miejscu poszukiwane były informacje o organizacji ślubu we Włoszech.Jak wspomniała Pani Monika Karpińska z Unique Moments część par przekłada swoje plany ślubne czekając na otwarcie swojej wymarzonej miejscówki, ale sporo z nich decyduje się na wyjazd mimo wszystko. Tym, którym się spieszy najmniej problemów sprawi wylot i ślub na Dominikanie.

Jak dokończyć formalności i jakie dokumenty trzeba mieć po ślubie za granicą, by zalegalizować małżeństwo w świetle polskiego prawa?

Otóż po samej ceremonii ślubnej młode małżeństwo otrzymuje specjalne zaświadczenie, po kilku tygodniach otrzymują dokumenty potwierdzające zawarcie związku opatrzone wszelkimi formalnymi pieczęciami. Z takimi dokumentami nowożeńcy powinni zgłosić się do polskiego, lokalnego dla swojego miejsca zamieszkania urzędu stanu cywilnego by dokonać tzw. umiejscowienia, czyli ich zarejestrowania.

Po tym wszystkim co opisałam zastanawiacie się pewnie, ile trzeba mieć kasy, żeby myśleć o takiej atrakcji? Jakie są koszty ślubu za granicą, spytacie zapewne?

No dobra, to zacznijcie od podliczenia ile kosztuje was ślub i wesele w Polsce. Zaprosić będziecie musieli nie tylko rodzinę, ale pewnie tez krewnych i znajomych, których nie widzieliście od lat (a może nawet nigdy?!) bo TAK WYPADA. Będzie tego pewnie z 50-70 osób? Policzcie teraz, tak spod grubego palce, ze 300-350pln na głowę. Wychodzi tak między 15 a 25 tysięcy, hmmm…. Ale czy na pewno będzie to ślub waszych marzeń? Czy na pewno spędzicie ten dzień tak, jak chcieliście i z tymi, z którymi chcielibyście go spędzić…? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami 😉 ale mam dla wam miłą niespodziankę!

Jaka jest cena ślubu za granicą? Czy tani ślub za granicą jest możliwy do zrobienia?

Tani – drogi … to oczywiście kwestia bardzo indywidualna. To także kwestia środków, jakie planowaliście na taką imprezkę przeznaczyć. Na początku marca 2021 średni koszt organizacji ślubu za granicą – z ogarnięciem przelotów, hotelu, tłumacza-konsultanta na miejscu, ceremonii, tłumaczeniem wielu dokumentów i innymi ekstrasami – to rząd 25 tysięcy złotych za parę. Czy to dużo, czy mało? nie wiem, ale jeśli pomyślicie, że od razu w pakiecie jest na przykład egzotyczna podróż poślubna i wakacje w tropikach to… 😀

Czy trudno jest zorganizować ślub za granicą?

Nie, to nie jest bardzo skomplikowane. Formalności jest w zasadzie tyle, ile przy ślubie w Polsce plus trzeba ogarnąć jeszcze trochę tłumaczeń, ale jeśli zleci się to profesjonalistom, to w ogóle idzie gładko. Czasem można wyszukać także firmy, które działają lokalnie, w poszczególnych krajach, wspierając młodych na miejscu i jedynie w zakresie organizacji formalności związanych ze ślubem. Takie rozwiązanie niewątpliwie wpływa na koszty. Jeśli zatem macie czas, energie i ochotę samodzielnie zorganizować ślub za granicą, to jest to rozwiązanie godne rozważenia.

Finałowe pytanie – gdzie najlepiej zrobić ślub za granicą?

Jeśli macie już dokumenty w ręku, to …. najszybciej załatwicie ślub na Seszelach – dacie radę ogarnąć wszystko w 3 tygodnie. Najłatwiej załatwić ślub na …. Seszelach, Mauritiusie i Dominikanie. Najkorzystniejszą relacja ceny do jakości usługi i urody miejsca oferuje …. Mauritius 🙂 Najładniej jest …wszędzie ;)Więcej o organizacji zagranicznego ślubu z Unique Moments przeczytacie tu: www.um24.pl/strona/slub-za-granicaZa rozmowę o organizacji ślubu za granicą dziękujemy Pani Monice Karpińskiej z agencji Unique Moments: www.um24.pl/facebook www.facebook.com/unique.moments.um24pl/instagram: www.instagram.com/um24.pl_biuro_podrozy
A czy Ty zastanawiasz się czy ślub za granicą to dobry pomysł? Napisz w komentarzu co o tym myślisz 🙂

Zobacz podobne artykuły

Suknia ślubna w stylu boho Porto 39 / Porto 53 z rękawem 3/4 zamiast długiego, dodatkowymi frędzlami na plecach, obcisłym dołem zamiast luźnego.

Nowe zasady organizacji wesel – podsumowanie live z dnia 9 maja 2021

Ten artykuł jest uzupełnieniem poprzedniego materiału opracowanego wraz z kancelarią Çoban Legal w którym opowiadałyśmy o kwestiach związanych z zaliczkami, zadatkami etc., który znajdziecie pod linkiem /kwestie-prawne-dotyczace-organizacji-wesela-w-pandemii-pytania-z-livea/ Przede wszystkim przypomnienie: najwyższą ustawą regulującą prawodawstwo w Polsce jest konstytucja. Rozporządzenia wydawane w ramach walki z Covid-19, z braku ogłoszenia stanu nadzwyczajnego

Czytaj dalej »
zaręczyny

Popularne przesądy ślubne związane z pierścionkiem zaręczynowym

Co robić – wierzyć w przesądy ślubne, czy zapomnieć o nich i po prostu wybrać pierścionek idealnie dopasowany do oczekiwań panny młodej? Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Zgodnie ze zwyczajem, to mężczyzna oświadcza się kobiecie. Chociaż teraz czasami inicjatywę przejmują panie, jednak najczęściej to właśnie partner wybiera i kupuje dla kobiety

Czytaj dalej »
panna młoda dodatki ślubne

Ślubne ozdoby do włosów. Idealne dodatki do fryzury ślubnej boho oraz romantycznej

Luźne upięcia ślubne i sprawiające wrażenie niedokończonych fryzury ślubne są jednymi z najczęściej wybieranych przez panny młode.  Wyglądają świeżo i naturalnie, a przy tym doskonale podkreślają urodę. Fryzury ślubne boho to trend, który pokochały panny młode. Są proste w wykonaniu i można je łatwo dopasować je do charakteru uroczystości. Jakie

Czytaj dalej »
Suknia ślubna w stylu boho Porto 39 / Porto 53 z rękawem 3/4 zamiast długiego, dodatkowymi frędzlami na plecach, obcisłym dołem zamiast luźnego.

Nowe zasady organizacji wesel – podsumowanie live z dnia 9 maja 2021

Ten artykuł jest uzupełnieniem poprzedniego materiału opracowanego wraz z kancelarią Çoban Legal w którym opowiadałyśmy o kwestiach związanych z zaliczkami, zadatkami etc., który znajdziecie pod linkiem /kwestie-prawne-dotyczace-organizacji-wesela-w-pandemii-pytania-z-livea/ Przede wszystkim przypomnienie: najwyższą ustawą regulującą prawodawstwo w Polsce jest konstytucja. Rozporządzenia wydawane w ramach walki z Covid-19, z braku ogłoszenia stanu nadzwyczajnego

Czytaj dalej »
zaręczyny

Popularne przesądy ślubne związane z pierścionkiem zaręczynowym

Co robić – wierzyć w przesądy ślubne, czy zapomnieć o nich i po prostu wybrać pierścionek idealnie dopasowany do oczekiwań panny młodej? Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Zgodnie ze zwyczajem, to mężczyzna oświadcza się kobiecie. Chociaż teraz czasami inicjatywę przejmują panie, jednak najczęściej to właśnie partner wybiera i kupuje dla kobiety

Czytaj dalej »
Suknia ślubna w stylu boho Porto 39 / Porto 53 z rękawem 3/4 zamiast długiego, dodatkowymi frędzlami na plecach, obcisłym dołem zamiast luźnego.

Nowe zasady organizacji wesel – podsumowanie live z dnia 9 maja 2021

Ten artykuł jest uzupełnieniem poprzedniego materiału opracowanego wraz z kancelarią Çoban Legal w którym opowiadałyśmy o kwestiach związanych z zaliczkami, zadatkami etc., który znajdziecie pod linkiem /kwestie-prawne-dotyczace-organizacji-wesela-w-pandemii-pytania-z-livea/ Przede wszystkim przypomnienie: najwyższą ustawą regulującą prawodawstwo w Polsce jest konstytucja. Rozporządzenia wydawane w ramach walki z Covid-19, z braku ogłoszenia stanu nadzwyczajnego

Czytaj dalej »

Najczęściej oglądane

 • Do wyczerpania zapasów
  Rustykalna suknia ślubna

  Suknia ślubna Barcelona 6

 • Seksowna suknia ślubna plus size

  Suknia ślubna plus size Santorini 3

 • Zwiewna suknia ślubna

  Suknia ślubna Porto 9

 • Muzułmańska, zabudowana suknia ślubna

  Suknia ślubna plus size Santorini 20

Zapisz się do newslettera
Aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych wpisach, ważnych informacjach, promocjach, wyprzedażach oraz ciekawych wydarzeniach zapisz się do newslettera.
Nie spamujemy, nie zasypujemy skrzynki niepotrzebnymi informacjami 🙂
Powyższe dane zostaną użyte wyłącznie do wysyłki newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz tutaj.
TRUNKSHOW w Twoim mieście!
suknie w cenie -10%
POZNAŃ
WROCŁAW
BIAŁYSTOK
KRAKÓW
Wyjątkowe wydarzenie.
Skorzystaj z porady Marty Trojanowskiej i uszyj swoją wymarzoną suknię ślubną!
 • W czym możemy Ci pomóc?

 • Dane będą wykorzystane wyłącznie w celu odpowiedzi na wiadomość. Więcej w naszej polityce prywatności.

 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.