Zabawy weselne z klasą - jakie zabawy weselne wybrać?

Zabawy weselne z klasą – jakie zabawy weselne wybrać?

,
zabawy weselne z klasą - zabawy oczepinowe

Zabawy weselne z klasą – jakie zabawy weselne wybrać?

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Kiedyś oczepiny polegały na włożeniu po raz pierwszy pannie młodej na głowę czepca. Następowały po uczcie oraz wspólnych tańcach i były wyjątkowo ważnym elementem całej uroczystości, który wprowadzał kobietę do grona mężatek. Także dzisiaj są one ważną częścią dnia ślubu, ale towarzyszące im zabawy oczepinowe zdecydowanie nie cieszą się dużą popularnością. Pojawia się pytanie – czy istnieją zabawy weselne z klasą? Tak!

Weselne zabawy na oczepiny

Ślub i wesele kojarzą się z wystawnym przyjęciem, pysznym jedzeniem, a także tańcami oraz rozrywkami, do których należą między innymi zabawy oczepinowe. Te ostatnie będące ukłonem w stronę tradycji, często budzą negatywne skojarzenia i nie są lubiane ani przez gości, ani przez pary młode, które zastanawiają się jak ominąć ten krępujący aspekt uroczystości. Weselne zabawy cieszą się złą sławą i często wprawiają w zażenowanie uczestników uroczystości, a nieprzyjemne sytuacje wydarzające się w trakcie ich trwania, stają się zawstydzającymi opowieściami, które jeszcze przez wiele lat po uroczystości, krążą wśród rodziny i znajomych.

Jak właściwie wyglądają takie zabawy oczepinowe i dlaczego cieszą się tak niepochlebnymi opiniami? Większość z nich to konkurencje podszyte seksualnym podtekstem. Teoretycznie mają przełamywać bariery i wprowadzać gości w swobodną atmosferę niczym nieskrępowanej zabawy, jednak praktyka pokazuje, że efekt jest zupełnie przeciwny do zamierzonego. Oto przykłady takich zabaw.

Zabawa weselna „jajeczko” -na czym polega konkurencja o tym enigmatycznym tytule? Pan młody staje w rozkroku, a zadaniem panny młodej jest przesuwanie surowego jajka przez nogawki jego spodni do góry, do wysokości kroku i późnej drugą nogawką w dół. Zadanie uważa się za zaliczone, jeśli jajko nie pęknie.

Zabawa weselna z balonikiem – jej najbardziej żenująca wersja to ta, w której balonik przymocowywany jest do pompki do materacy umieszczonej na krześle. Panowie mają trzymać wężyk, aby nie wysunął się z balonika. Panie natomiast, mają za zadanie jak najszybciej go napompować siadając i podnosząc się z  krzesła. Czasami zabawa ta pojawia się w wariancie, w którym mężczyzna siedząc, trzyma na kolanach pompkę, a kobieta wykonuje dokładnie ten sam ruch na jego kolanach do momentu, aż balonik pęknie. Oczywiście powinna zrobić  to jak najszybciej.

beach bride daytime 1371801 e1554155574873 Zabawy weselne z klasą   jakie zabawy weselne wybrać?

Zabawy weselne z klasą – czy istnieją zabawy oczepinowe w dobrym guście?

Czy w ogóle istnieją zabawy weselne z klasą? Czy można zrobić coś, aby pozostać wiernym tradycji i zorganizować dla gości ciekawą rozrywkę nikomu przy tym nie uwłaczając? Oczywiście! Oto kilka przykładów.

Test zgodności – to wyjątkowo przyjemna weselna zabawa. Para młoda siada na krzesłach, plecami do siebie, tak, aby nie mogli się zobaczyć. Każda z osób dostaje do rąk dwie tabliczki z napisem „ona” i „on”. Zamiast nich młodzi małżonkowie mogą wymienić się butami i podnosić je do góry kiedy odpowiadają na pytania. Następnie osoba prowadząca uroczystość albo goście zadają parze pytania związane z historią ich związku lub przyszłymi ustaleniami, na przykład „Kto pierwszy powiedział „kocham Cię”?” albo „Kto będzie rządził w domu?”. Ta zabawa oczepinowa budzi uśmiech na twarzach gości i pozwala im dowiedzieć się kilku interesujących informacji o parze młodej.

Odcinanie wstążek od bukietu – to wyjątkowo piękne zastępstwo dla tradycyjnego rzutu bukietem. Do wiązanki ślubnej przywiązywane są długie wstążki, które biorą do rąk wszystkie panny. Zaczyna grać muzyka, panna młoda stoi w środku i trzyma bukiet, a pozostałe kobiety trzymając swoją wstążkę w dłoni, kręcą się wokół niej. Młoda mężatka odcina po kolei wstążki, a bukiet trafia w ręce dziewczyny, której wstążka nie została odcięta. To doskonały przykład  tego, jak mogą wyglądać zabawy weselne z klasą. Poza tym wygląda to niesamowicie pięknie!

Gorące krzesła –  zabawy na wesele z użyciem krzeseł mają wiele różnych odmian, jednak baza w przypadku każdego wariantu jest bardzo podobna. Na środku ustawiane są krzesła. Zawsze o jedno  mniej niż osób biorących udział w zabawie. Odpada osoba, która nie zdąży zająć wolnego miejsca. Goście mogą chodzić wokół krzeseł i zajmować na nich miejsca, gdy przestanie grać muzyka. Wymogiem koniecznym do spełnienia, aby móc zająć miejsce siedzące może być również konieczność przyniesienia wyznaczonego przedmiotu.

Kareta –  kareta jest jedną z najpopularniejszych weselnych zabaw. Do jej zorganizowania potrzebna jest określona liczba osób, które wcielają się w poszczególne elementy, zwierzęta i osoby przynależące do karety. Zabawa polega na odczytaniu scenariusza, w którym pojawiają się słowa opisujące części, zwierzęta lub osoby, a gdy zostaną one wymienione, osoby wcielające się w daną rolę muszą wstać i obiec krzesło, na którym siedzą. Istnieją różne scenariusze tej popularnej gry. Może to być tytułowa kareta z królem i królową albo na przykład zoo.

Wspólne wykonanie układu tanecznego – wodzirej lub konferansjer prezentuje gościom prosty układ do znanej piosenki, może to być na przykład popularna makarena, a goście razem z nim wykonują poszczególne elementy wspaniale się przy tym bawiąc. To zabawa oczepinowa, która doskonale angażuje wszystkich uczestników wesela, niezależnie od wieku.

Mam nadzieję, że te propozycje pozwoliły Wam uwierzyć, że zabawy weselne z klasą istnieją. Planując atrakcje na wesele, zastanówcie się nad tym, kogo zaprosiliście i dopasujcie zabawy do wieku gości. Jeśli na waszym ślubie i weselu będą przede wszystkim osoby starsze być może nie wszystkie zabawy będą dla nich atrakcyjne. Pamiętajcie też, aby nikogo nie zmuszać do zabawy, także siebie! Jeśli nie podobają Wam się żadne z wymienionych rozrywek, a cała sytuacja przyprawia Was o ból głowy, zrezygnujcie z oczepin w takiej formie.

 

Sprawdź Nasze suknie ślubne w salonie w Warszawie: suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Komentarze:

  1. GdzieWesele.pl 16/07/2019
  2. 892861 14/04/2020

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.

Bezpłatne przymiarki!

Umów się na przymiarki w naszej pracowni w Warszawie!