Wesele w namiocie – jak wygląda organizacja wesela plenerowego?

,

Wesele w namiocie – jak wygląda organizacja wesela plenerowego?

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Wesela w namiocie mają w sobie coś bajecznego. Pozwalają poczuć się tak, jakbyśmy grali główne role w romantycznym filmie. Przyjęcie pod gwiazdami, w otoczeniu przyrody – taka uroczystość to marzenie wielu Par Młodych. Wesele w plenerze rozwiązuje też problem ze znalezieniem sali weselnej, która pomieści odpowiednią liczbę gości.

Organizacja wesela w namiocie różni się jednak od organizacji standardowego wesela w sali. Jak zorganizować wesele w namiocie? O czym musicie pamiętać?

Namiot na wesele w plenerze

Organizacja wesela pod gołym niebem? Tutaj przeszkodą może być pogoda, która jest bardzo zmienna. Nawet jeśli planujecie ślub w środku gorącego lata nie macie pewności, że akurat w dniu Waszego ślubu nie spadnie deszcz. Rozwiązaniem jest organizacja wesela w namiocie.

Co musicie wiedzieć o namiocie na wesele?

  • jaki jest metraż namiotu?
  • jaka jest podłoga w namiocie na wesele?
  • jak wyglądają ściany w namiocie (czy są transparentne, czy są rozsuwane)?
  • podwieszenie – czy dach namiotu jest transparentny, czy może jest w nim podwieszenie w postaci gali? Czy gala jest gładka, czy plisowana?
  • czy w cenie jest klimatyzacja lub ogrzewanie? Czy wiążą się z dodatkową opłatą?
  • ile będzie trwał montaż i demontaż namiotu? Ile dni przed i po weselu nastąpi każda z tych czynności
  • wsparcie osób technicznych. Czy takie osoby będą obecne w trakcie trwania wesela i gdyby cokolwiek działo się z namiotem, będą służyły swoją pomocą?
  • jakie może być maksymalne nachylenie terenu?

Wesele w namiocie – najważniejsze kwestie

Te pytania przydadzą się zarówno gdy sami będziecie poszukiwali namiotu do wynajęcia, jak i wtedy gdy obiekt, w którym planujecie ślub i wesele będzie miał własny namiot na wesele.

Z organizacją wesela w namiocie wiąże się jeszcze kilka kwestii, o których warto pamiętać.

Dostęp do mediów – jeśli namiot znajduje się przy obiekcie, tak kwestia na pewno nie będzie stanowiła problemu. Jeśli jednak wynajmujecie teren oddalony od jakichkolwiek zabudowań pamiętajcie, żeby sprawdzić tę kwestię. Zwróćcie też uwagę na wygląd gali w namiocie – sprawdźcie, w jakim jest stanie i jak się prezentuje. Najlepiej założyć ją w dniu ślubu. W przeciwnym razie może znaleźć się na niej mnóstwo owadów.

Organizacja wesela w namiocie tak samo, jak przyjęcia w sali weselnej wymaga dostępu do zaplecza sanitarnego – jeśli jest ono przy namiocie lub w pobliskim obiekcie wspaniale, jeśli nie, będziecie musieli je wynająć.

wesele w namiocie 2 Wesele w namiocie – jak wygląda organizacja wesela plenerowego?

Wesele plenerowe – niezbędne wyposażenie namiotu na wesele

To samo dotyczy zaplecza cateringowego. Jeśli znajduje się ono zbyt daleko lub w ogóle go nie ma należy je wynająć. Jego odległość od obiektu nie powinna być zbyt duża, ponieważ będzie to znaczne utrudnienie logistycznie. Wyobraźcie sobie kelnerów biegających z Waszym jedzeniem w tę i z powrotem.

W namiocie powinna znaleźć się też podłoga. Drewniana lub pokryta wykładziną. Warto zwrócić uwagę w jakim jest ona stanie. Jeśli planujecie przyjęcie taneczne przyda Wam się również parkiet do tańca. Konieczne jest również oświetlenie – zarówno boczne, jak i górne.

Oczywiście podczas przyjęcia w namiocie, tak samo jak podczas każdego innego musicie pamiętać również o stołach, krzesłach, obrusach i pokrowcach, a także o dodatkowym wyposażeniu jak meble klubowe, czy stoliki koktajlowe.

Wesele w namiocie – to warto rozważyć

Jeśli planujecie przyjęcie weselne w namiocie na terenie znajdującym się daleko od obiektu, który posiada własne wyposażenie, jak zastawę, krzesła, stoły, obrusy i pokrywce, będzie musieli zadbać o wszystkie elementy samodzielnie.

Pamiętajcie, że w tym przypadku musicie zorganizować i uwzględnić w ślubnym budżecie dużo więcej rzeczy, zarówno jeśli chodzi o wyposażenie, jak i dekoracje. W samym namiocie na wesele nie będziecie mieli zupełnie nic.

Zanim zdecydujecie się na samodzielny wynajem i poszukiwanie namiotu, rozejrzyjcie się za obiektem, który oferuje również organizację wesela w namiocie – będzie to dla Was dużym ułatwieniem.

Organizacja wesela w namiocie będzie również wymagała od Was pomyślenia o rzeczach, którymi nie musielibyście zajmować się w przypadku planowania przyjęcia weselnego w sali. Harmonogram przygotowań do ślubu pozwoli Wam zapanować nad wszystkimi zadaniami i niczego nie pominąć.

Jeśli jednak w ferworze przygotowań uciekną Wam jakieś terminy, pamiętajcie, że w atelier Suknie Boho idealne suknie ślubne dopasowane do Panny Młodej powstają zaledwie w jeden dzień ?.

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.