Trendy ślubne, które nie zupełnie odeszły do lamusa

,
Trendy ślubne, które nie zupełnie odeszły do lamusa

Trendy ślubne, które nie zupełnie odeszły do lamusa

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Czy dla kogoś jest jeszcze zaskoczeniem, że mody i trendy dotykają niemal każdej dziedziny naszego życia? Chociaż kojarzone przede wszystkim z branżą odzieżową, to jednak z szaf przenikają też do wnętrz, a także towarzyszą parom przy organizacji ślubu i wesela.

Trendy w branży ślubnej kreują nie tylko wygląd państwa młodych, ale też styl, w jakim odbędzie się przyjęcie weselne, serwowane menu, dekoracje, czy wygląd tortu weselnego.  Na pewno sami dobrze o tym wiecie, a jeśli macie wątpliwości, spójrzcie na zdjęcia ze ślubów w latach 90.!

Pamiętacie jeszcze, co kiedyś było bardzo modne, a dzisiaj wywołuje jedynie uśmiech na twarzy?

Wybierzmy się w krótką podróż w czasie i przypomnijmy sobie trendy ślubne, które odeszły do lamusa i zostały uznane za kiczowate. Jednak nie wszystkie spotkał taki los – niektóre z nich wróciły w odświeżonym wydaniu i dzisiaj znamy je w zupełnie innej formie.

 

Trendy ślubne, które niezupełnie odeszły do lamusa

 

  1. Dekoracje z balonów

Balonowe bramy były kiedyś niemal obowiązkowym elementem wystroju każdego przyjęcia. Balony, stosunkowo tanie, dawały też możliwość samodzielnego przygotowania dekoracji i to niewielkim kosztem. Chociaż na kilka lat zniknęły z sal weselnych, czy można powiedzieć, że balonowe dekoracje na dobre odeszły do lamusa? Zdecydowanie nie! Już od pewnego czasu obserwujemy ich wielki powrót w nowej odsłonie. Balony w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach wykorzystywane są teraz do tworzenia pięknych dekoracji w zupełnie nowym wydaniu. Z brokatem, z napisami, czy z lampkami LED, w dużych ilościach albo jako pojedyncze egzemplarze wypełnione helem ponownie goszczą na ślubach i weselach jako gorące trendy ślubne.

  1. Organza

Pamiętacie jeszcze wielkie kokardy z organzy na krzesłach, kaskadowe bieżniki na stołach i mnóstwo innych ozdób wykonanych przy użyciu tego materiału? Organza w takiej formie również odeszła w zapomnienie, ale dalej znajduje zastosowanie w dekoracjach, jednak w nieco bardziej minimalistycznym wydaniu. Często także w połączeniu z innymi materiałami.

  1. Torty weselne na widocznych metalowych stelażach

Torty weselne na metalowych stelażach, gdzie każde piętro sprawiało wrażenie unoszącego się w powietrzu, zdecydowanie trudno wypatrzeć dzisiaj na weselach. Ich miejsce zajęły torty w stylu angielskim (ze stelażem ukrytym wewnątrz), popularne naked cakes  oraz różne inne tortowe wariacje, jak torty składające się z babeczek lub mono porcji oraz większego kawałka ciasta do symbolicznego pokrojenia przez parę młodą.

  1. Toppery na torcie

Skoro mowa o tortach weselnych, warto wspomnieć też o topperach. Plastikowe figurki prezentujące młodych małżonków, serduszka, gołębie, łabędzie oraz różne inne zwierzątka zdecydowanie odchodzą w zapomnienie, ale znalazły swoich godnych zastępców. Personalizowane postacie, które przypominają parę młodą, prezentują jej cechy charakterystyczne, pasje, czy hobby albo toppery z inicjałami lub imionami zdecydowanie wpisują się w obecne trendy ślubne.

  1. Oczepiny na granicy smaku

Oczepiny to ważny element tradycji, który wiele par młodych nadal chce kultywować i udaje im się to z sukcesem. Chociaż katalog zabaw oczepinowych nadal pamięta te, które budziły zażenowanie na twarzach gości i często wprawiały obecnych w zażenowanie, to można śmiało powiedzieć, że wiele z nich (na szczęście) odeszło do lamusa. Obecnie zabawy oczepinowe podczas przyjęcia weselnego (na przykład odcinanie wstążek od bukietu, czy test zgodności małżeńskiej) są zabawne i przyjemne, a wielu gości z chęcią bierze w nich udział.

  1. Sztuczne kwiaty

Dzisiaj zdarza się, że sztuczne rośliny nadal pojawiają się jako uzupełnienie lub element dekoracji, ale z tym że na przestrzeni lat przegrały z kompozycjami z żywych kwiatów, chyba trudno dyskutować. Chociaż sztuczne odpowiedniki są teraz wykonywane z naprawdę wysokiej jakości materiałów, to jednak kompozycje z żywych kwiatów prezentują się znacznie lepiej i są zdecydowanie częściej wybierane przez pary młode.

 

Trendy ślubne które nie zupełnie odeszły do lamusa 1 Trendy ślubne, które nie zupełnie odeszły do lamusa

 

Trendy ślubne, tak samo, jak każde inne nieustannie zmieniają się, wyznaczając nową estetykę. To, co odeszło dla lamusa, z czasem wraca w zupełnie nowej odsłonie i na nowo cieszy się popularnością.

 

Ten trend widać szczególnie w przypadku mody ślubnej, która pełnymi garściami czerpie z fasonów i wzornictwa minionych czasów, mieszając style. W atelier Suknie Boho sama chętnie sięgam po różne kolory, faktury i wzory. Uwielbiam szczególnie koronki, których wzory przypominają te z babcinej szafy i tworzę z ich udziałem niezwykłe połączenia.

 

Pamiętajcie – podążanie za trendami ślubnymi nie jest niczym złym, o ile są one zgodne z Waszymi marzeniami, potrzebami i oczekiwaniami. Najważniejsze, aby w dniu ślubu wszystko było jak najlepiej dopasowane do Was, a nie obowiązującej mody.

 

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.