Popularne przesądy ślubne związane z pierścionkiem zaręczynowym

,

Popularne przesądy ślubne związane z pierścionkiem zaręczynowym

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Co robić – wierzyć w przesądy ślubne, czy zapomnieć o nich i po prostu wybrać pierścionek idealnie dopasowany do oczekiwań panny młodej?

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Zgodnie ze zwyczajem, to mężczyzna oświadcza się kobiecie. Chociaż teraz czasami inicjatywę przejmują panie, jednak najczęściej to właśnie partner wybiera i kupuje dla kobiety pierścionek zaręczynowy oraz planuje koncepcję całych oświadczyn. Przed panami stoi wielkie wyzwanie – muszą wpaść na oryginalny pomysł, zaaranżować oświadczyny oraz kupić pierścionek, który ich wybranka przez resztę życia będzie nosiła na palcu. Pytanie „jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?” zadaje sobie każdy mężczyzna, w którego głowie w ogóle zakiełkowała myśl o oświadczynach. Idealny pierścionek powinien wpisywać się w gust przyszłej narzeczonej. Możliwości jest tyle, że wybranie jednego wydaje się niemal niemożliwe. Do tego dochodzą jeszcze przesądy ślubne związane z pierścionkiem zaręczynowym, które mogą zaważyć na szczęściu małżeńskim.

Czy złoty pierścionek zaręczynowy to jedyna słuszna opcja? Przesądy ślubne.

Przesądów ślubnych jest mnóstwo i dotyczą praktycznie każdej kwestii związanej z przygotowaniami do ślubu i wesela. Suknia ślubna, pogoda, przebieg ceremonii, wszelkie potknięcia i przejęzyczenia mogą świadczyć o pomyślności małżeństwa albo zwiastować nieszczęście czy nawet jego rozpad. Niektóre przesądy ślubne stały się elementem tradycji i są chętnie kultywowane przez pary młode. Samo wręczenie pierścionka zaręczynowego jest rytuałem, który miał chronić parę i zapewniać powodzenie związkowi. Inne, wciąż żywo funkcjonujące w świadomości wielu osób wywołują niepotrzebny stres i już dawno powinny odejść w zapomnienie.

Przesądy ślubne różnią się też od siebie zależnie od kraju lub regionu, a chociaż większość osób twierdzi, że im nie wierzy, to jednak niektórzy wolą nie kusić losu i się do nich stosują. Niezależnie od tego, czy wierzycie w zabobony ślubne, czy nie, przesądy są ciekawą częścią kultury i warto je znać.

Jakie są najpopularniejsze przesądy ślubne dotyczące pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek zaręczynowy? Z diamentem! Czyli najpopularniejsze przesądy ślubne.

Jak pierścionek zaręczynowy to  koniecznie z diamentem i złoty. Taki obraz pierścionka zaręczynowego nadal funkcjonuje w świadomości i jest utrwalany przez popkulturę. Jednak żółte złoto, chociaż kojarzy się z bogactwem, nie jest już na szczęście jedynym słusznym wyborem, jeśli chodzi o pierścionek zaręczynowy. Każda panna młoda ma swój własny gust i styl. Niektóre nie lubią żółtego złota i wolą to w wydaniu białym albo wybierają srebro. Tak samo nie każda kobieta będzie się dobrze czuła z diamentem na palcu. Na świecie jest mnóstwo innych kamieni szlachetnych, a jeśli wiesz, że twoja ukochana nie marzy o ślubnym klasyku w postaci pierścionka z diamentem, lepiej jej go nie kupuj.

Złoto poza tym, że kojarzy się z bogactwem, jest trwałe i odporne na uszkodzenia, a jego wytrzymałość ma świadczyć o trwałości związku. Ważne, aby wybrać pierścionek wykonany z dobrej jakości materiałów, tak aby nie uległ zniszczeniu, a ukochana mogła go nosić przez wiele lat.

2 scaled e1591726498341 Popularne przesądy ślubne związane z pierścionkiem zaręczynowym

Mit numer dwa – pierścionek zaręczynowy powinien kosztować tyle, co równowartość trzech wypłat  lub wcześniej majątków. Brzmi to jak żart, ale kiedyś w Ameryce kalkulacja wartości pierścionka odbywała się właśnie w ten sposób. Dzisiaj nadal niektórzy uważają, że ta wyjątkowa biżuteria powinna być znacznym wydatkiem, a tani pierścionek zaręczynowy absolutnie nie wchodzi w grę. Tylko czy to na pewno ma aż takie znaczenie? Ostatecznie pierścionek to tylko symbol, ważny, ale jednak symbol. Najważniejsze jest to, co ma symbolizować, czyli fakt, że spędzicie razem resztę życia.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem, a może jednak z rubinem lub szmaragdem?

Diament jest symbolem trwałości, ale dobrą sławą cieszą się także rubiny i czerwone kamienie. Pierścionek zaręczynowy z rubinem ma przynieść namiętność w związku i odpowiadać za sferę udanego życia seksualnego.  Szafiry, brylanty oraz inne kamienie, również są dopuszczalne, a każdy z nich ma wnieść do związku inne wartości, jednak zgodnie z przesądem ślubnym lepiej uważać na perły – te podobno przynoszą łzy i cierpienie. Uwaga panny młode – pereł nie powinnyśmy zakładać również na ślub! Warto uważać też na szmaragdy. Pierścionek zaręczynowy może się rozpaść w drobny mak w przypadku braku szczerości lub dopuszczenia się grzechu w związku.

Inny przesąd ślubny głosi, że na ślubie panna młoda nie powinna mieć na dłoniach innego pierścionka niż zaręczynowy, którego miejsce zajmie w dniu ślubu obrączka. Uwaga na drżące ręce! Należy uważać, aby nie upuścić pierścionka.  Zgodnie z przesądem ślubnym przyniesie to nieszczęście i ogólnie nieudane małżeństwo. Poza tym, gdy z pierścionka zaręczynowego wypadnie oczko kolejne nieszczęście gotowe.  Oczka, które wypadło z pierścionka, zwiastuje zdradę małżeńską. Chociaż w rzeczywistości należy się raczej obawiać ewentualnych zniszczeń, które mogą powstać przy jego upadku.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać dla ukochanej?

To czy mężczyzna sam wybierze pierścionek, czy zrobi to bazując na sugestiach ukochanej, zależy od Was i Waszych preferencji. Jeśli wiesz, że Twoja ukochana uwielbia niespodzianki, a Ty doskonale znasz jej gust, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam wybrał dla niej pierścionek. Czasami pary młode wspólnie wybierają pierścionek zaręczynowy. Taka sama sytuacja ma też miejsce przy poszukiwaniach sukni ślubnej. Zdarza się, że do naszego atelier Suknie Boho trafiają przyszłe panny młode wraz z narzeczonym, bo to właśnie z nim chcą wybrać swoją suknię ślubną i nie ma w tym nic złego! Nawet jeśli przesąd głosi inaczej.

Bardzo często kobiety i tak doskonale wiedzą, gdy mężczyzna zamierza się oświadczyć i same dają mu podpowiedzi. Jeśli jednak nie chcesz pytać panny młodej o wskazówki, wystarczy, że zajrzysz do jej szkatułki z biżuterią albo zapytasz o zdanie kobiet z jej otoczenia. Czy spodobałby się jej złoty, klasyczny pierścionek zaręczynowy, czy może jednak wolałaby srebrny? Kobiety chętnie rozmawiają o takich sprawach, więc na pewno dostaniesz mnóstwo przydatnych odpowiedzi.

 

Na koniec pamiętaj – cena nie ma znaczenia. Tanie pierścionki zaręczynowe wcale nie są gorsze od tych drogich. Nie musisz wierzyć też w przesądy ślubne i kupić złotego pierścionka zaręczynowego, w dodatku z diamentem. Jaki pierścionek zaręczynowy będzie najlepszy? Taki, który spodoba się Twojej ukochanej. W końcu to ona będzie przez resztę życia nosiła pierścionek zaręczynowy na palcu ?.

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.