Podziękowania dla rodziców. Jaką piosenkę na podziękowania dla rodziców wybrać?

,

Podziękowania dla rodziców. Jaką piosenkę na podziękowania dla rodziców wybrać?

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Podziękowania dla rodziców to wyjątkowy i często wzruszający moment podczas wesela. Być może, gdy myślicie o podziękowaniach dla rodziców, staje Wam przed oczami obrazek, gdy wszyscy razem trzymając się za ręce tworzycie koło i z uśmiechem na ustach bujacie się w rytm popularnego „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej.

Ty w pięknej sukni ślubnej, Twojej wymarzonej princesce a może skromnej koronkowej sukni ślubnej, Twój mąż ubrany w elegancki garnitur i Wasi rodzice, którym trudno przełknąć łzy wzruszenia.

Podziękowania dla rodziców w takiej formie nie zawsze są komfortowe zarówno dla Pary Młodej, jak i rodziców – nie każdy dobrze czuje się, gdy jest w centrum uwagi, a wszystkie oczy są zwrócone w jego stronę.

Pomysły na podziękowania dla rodziców

Klasyczny wspólny taniec do piosenki bardzo często zastępują pokazy zdjęć z dzieciństwa prezentujące Wasze życie od momentu narodzin aż po dzień ślubu. Czasami bez dodatkowej oprawy Para Młoda po prostu dziękuje rodzicom i wręcza im prezent.

Niezależnie od tego, na jakie podziękowania dla rodziców się zdecydujecie, odpowiednia oprawa muzyczna tego momentu jest kluczowa.

Sprawdźcie listę siedmiu znanych i lubianych piosenek na podziękowania dla rodziców, które możecie wykorzystać do uświetnienia tego wyjątkowego momentu.

Piosenki na podziękowania dla rodziców – 7 wyjątkowych propozycji

„Because you loved me” – Celine Dion

Wzruszająca piosenka Celine Dion to muzyczne podziękowanie za wsparcie, miłość i siłę ubrane w przepiękne słowa. Ten utwór doskonale sprawdzi się jako piosenka na podziękowanie dla rodziców.

 

 

„Que sera sera” Doris Day

Rytmiczna, pozytywna piosenka przywodząca na myśl barwne lata 60.

Opowiada o dzieciństwie, pierwszej miłości i dorosłości. Utwór w wykonaniu Doris Day był interpretowany na wiele sposobów, a na polskiej scenie muzycznej tego wyzwania podjęli się między innymi Barbara Muszyńska, czy Mieczysław Fogg.

 

 

„Slipping Through My Fingers” ABBA

Piosenka szwedzkiego zespołu ma dość melancholijny wydźwięk. To opowieść matki, która z perspektywy lat, patrząc na swoją dorosłą córkę ma poczucie, że nie wykorzystała wystarczająco wszystkich wspólnych, dziecięcych chwil. Jeśli marzycie o odrobienie wzruszeń podczas podziękowań dla rodziców, ta piosenka sprawdzi się doskonale.

 

 

Koniecznie posłuchajcie jej również w wykonaniu Meryl Streep, które powstało na potrzeby filmu „Mamma Mia!”

 

 

„Happy Together” The Turtles

Zdecydowanie nietypowa piosenka na podziękowania dla rodziców, ale przecież utwory na podziękowania dla rodziców wcale nie muszą chwytać za serce, ani opowiadać o rodzicach lub ich relacji z dziećmi. Ten utwór jest opowieścią o miłości i szczęściu dwojga osób, więc jak najbardziej wpisuje się w ślubny klimat.

 

 

„Can you feel the love tonight” Elton John

Piosenka stworzona przez Eltona Johna na potrzeby ponadczasowej disneyowskiej animacji – „Król Lew”. „Can you feel the love tonight”, to piękna, zapadająca w pamięć piosenka o miłości. Ta propozycja na pewno Wam się spodoba, zwłaszcza jeśli wychowaliście się na tej popularnej produkcji!

Być może oglądaliście ją razem z rodzicami?

 

 

„What A Wonderful World” – Louis Armstrong

Zieleń drzew i czerwień róż, błękit nieba – świat jest piękny! Ten radosny utwór z kojącym, głębokim głosem Louisa Armstronga, doskonale podkreśli radosną atmosferę ślubu i wesela oraz świetnie sprawdzi się jako piosenka na podziękowania dla rodziców.

 

 

„Dni, których jeszcze nie znamy” – Marek Grechuta

Tego utworu nie mogło zabraknąć w zestawieniu. Kochana przez starych i młodych piosenka, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Piękny głos Marka Grechuty i utwór z niezwykłym, uniwersalnym przesłaniem, które warto regularnie sobie przypominać, idealnie sprawdzi się jako piosenka na podziękowania dla rodziców.

 

Pomysł na podziękowania dla rodziców

Zanim podejmiecie decyzję co do wyboru podziękowań dla rodziców zastanówcie się wspólnie, co najbardziej będzie do nich pasowało. Nie każdy będzie chciał stanąć na środku sali, gdy oczy wszystkich gości będą zwrócone na niego. Nie wszyscy lubią też okazywać publiczne swojej emocje, zwłaszcza gdy trudno utrzymać na wodzy wzruszenie.

Dopasujcie formę podziękowań do rodziców.

Jeśli wiecie, że publiczne wystąpienia podczas wesela w ogóle się nie sprawdzą, postawcie na wspólne spotkanie po weselu. Zorganizujecie wyście na pyszną kolację albo koncert i spędźcie razem czas.

Piosenki na podziękowanie dla rodziców – jak wybrać idealny utwór?

Pamiętajcie, że wybierając piosenkę na podziękowania dla rodziców nie warto kierować się jedynie popularnością danego utworu. Być może jest taki utwór, który nie pasuje do ślubnego klimatu, ale Wasi rodzice go uwielbiają albo taki, z którym macie najpiękniejsze rodzinne wspomnienia?

Może macie w zanadrzu rockowy hit, na którym razem  z tatą uczyliście się pierwszych chwytów na gitarze, a może popowy szlagier sprzed lat, który na całe gardło śpiewaliście podczas wspólnych samochodowych wycieczek? Nawet jeśli piosenka zupełnie nie pasuje do okoliczności, zdecydowanie ważniejsze są Wasze odczucia związane z utworem. Piosenka na podziękowanie dla rodziców ma być przede wszystkim dopasowana do Was i Waszych rodziców!

 

Wyszukajcie w pamięci takie hity – zobaczycie, że dzięki temu stworzycie niezapomniane podziękowania dla rodziców!

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.