Piosenki na wesele – jakich utworów nie puszczać na ślubie i weselu? Znane tytuły, których lepiej unikać!

,

Piosenki na wesele – jakich utworów nie puszczać na ślubie i weselu? Znane tytuły, których lepiej unikać!

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Muzyka na weselu to bardzo ważny element oprawy całej uroczystości. Dobrze dobrana playlista na wesele gwarantuje dobrą zabawę wszystkim uczestnikom przyjęcia. Są jednak utwory, których lepiej unikać wybierając hity na wesele.

Często słuchając piosenek, zwłaszcza tych w języku obcym, nie zastanawiamy się, o czym właściwie są. Niektóre, chociaż piękne, opowiadają o sytuacjach, które po prostu nie pasują do ślubu i wesela.

Jakich popularnych piosenek lepiej nie puszczać na swoim weselu?

Piosenki na weselu – czego nie powinna zawierać playlista na wesele?

Bardzo często Pary Młode wybierając piosenkę na pierwszy taniec oraz planując oprawę najważniejszych momentów na weselu, przygotowują listę piosenek, które na pewno chciałyby usłyszeć podczas wesela.

Warto jednak przygotować również listę piosenek na wesele, których z różnych względów na pewno nie chcielibyście usłyszeć.

Czarna playlista piosenek na wesele jest bardzo ważna, zwłaszcza gdy pewne popularne utwory kojarzą Wam się z różnymi sytuacjami, do których wolelibyście nie wracać, zwłaszcza w dniu ślubu. Takie piosenki dobrze spisać i uprzedzić DJ’a lub zespół, aby usunęli je z playlisty na wesele.

Znane piosenki, których lepiej nie puszczać na weselu

Oczywiście lista piosenek na wesele, to bardzo indywidualny temat. Są jednak takie utwory, których lepiej nie włączać do listy weselnych przebojów. Tytuł i radosna melodia mogą bezpośrednio nie sugerować treści utworu, a jeśli nie wsłuchamy się w słowa czasami naprawdę łatwo o pomyłkę.

Oto znane lubiane hity, których zdecydowanie nie można zaliczyć do kanonu opowieści o szczęśliwej miłości.

 

tessa rampersad wcNyOYH0 kY unsplash scaled e1594839905533 Piosenki na wesele   jakich utworów nie puszczać na ślubie i weselu? Znane tytuły, których lepiej unikać!

 

„Windą do nieba” – Dwa plus Jeden

 

Utwór zespołu Dwa plus Jeden, chociaż opowiada o ślubie, złotym krążku i windzie do nieba, nie jest historią o szczęśliwej miłości. Jak śpiewa wokalistka „Ja go nie kocham, taka jest prawda. Pan główną rolę gra w każdym śnie”. Chyba sami przyznacie, że nie jest to utwór, który powinien dołączyć do listy piosenek na wesele.

 

„Miał być ślub” – Monika Brodka

 

Piosenka o ślubie, którą jeszcze kilka lat temu nuciła pod nosem cała Polska raczej rzadko gości na liście piosenek na wesele. Wsłuchajcie się w słowa, a usłyszycie, że do ślubu nie doszło, bo „zamiast tak on powiedział nie”!

 

„Careless Whisper” – George Michael

 

W przypadku zagranicznych piosenek, po głębszym przeanalizowaniu ich tekstu może okazać się, że są miłości, ale… nieszczęśliwej. Tak na przykład George Michael w swojej pięknej balladzie śpiewa o poczuciu winy i żalu, po rozstaniu.

Piosenki o rozstaniach zdecydowanie nie są dobrym wyborem i lepiej nie włączać ich  do weselnej playlisty.

 

„Małgośka” – Maryla Rodowicz

 

Popularna przed laty „Małgośka” to piosenka o… nieszczęśliwej miłości. „Nie wiedziałam co ze mną będzie, gdy tamtą dziewczynę pod rękę ujrzałam z nim” śpiewała Maryla Rodowicz. Chociaż chyba cała Polska zna na pamięć refren tego hitu, raczej nie jest utwór, który chcielibyście wpisać na listę piosenek na wesele.

 

„I Will Always Love You” – Whitney Houston

 

Kolejna piosenka o rozstaniu i nieszczęśliwej miłości. Piękna ballada pierwotnie wykonana przez Dolly Parton w wersji Whitney Houston stała się prawdziwym przebojem. Whitney wykonała ją na potrzeby filmu „Bodyguard”, gdzie zagrała u boku Kevina Costnera.

Więcej ciekawostek o popularnych piosenkach na wesele, które powstały na potrzeby filmów znajdziecie w tym wpisie na naszym blogu

>> Piosenki na wesele, które stały się popularne dzięki filmom. Sprawdź, czy znasz wszystkie!

Wracając jednak do piosenki. Wsłuchując się w słowa „I Will Always Love You” usłyszycie smutną historię o rozstaniu i miłości, która trwa pomimo zakończenia związku.

Pary Młode często wybierają tę piosenkę na swój pierwszy taniec. Rzeczywiście, jest piękna, ale niestety niedopasowana do okoliczności.

 

„Weselny klimat” – Ada Krawczyk

 

Na koniec propozycja nieco z przymrużeniem oka. Wierzcie lub nie, ale taka piosenka naprawdę istnieje, a tak brzmią słowa jej refrenu: „Jest biały welon, a w nim dziewczyna, strumienie wódki i trochę wina. Zarżnięta świnia…”.

Jeśli mówicie stanowcze nie disco polo oraz definitywnie nie chcecie, aby Wasza playlista na wesele zawierała takie przeboje, pamiętajcie, aby poinformować o tym DJ-a i zespół.

 


Nie macie czasu analizować w taki sposób utworów? Porozmawiajcie z osobami, które zaprosiliście do muzycznej współpracy przy Waszym ślubie i weselu. One na pewno świetnie Wam doradzą i pomogą skomponować bezpieczną listę piosenek na wesele.

 

1|2

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.