Organizacja ślubu i wesela – jakie błędy najczęściej popełniają Pary Młode?

,

Organizacja ślubu i wesela – jakie błędy najczęściej popełniają Pary Młode?

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Organizacji ślubu i wesela bardzo często podejmujemy się tylko raz w życiu. Trudno o doświadczenie w planowaniu ślubu, nawet jeśli wcześniej pomagaliśmy bliskim osobom w organizacji ich wielkiego dnia. Za to sytuacji, w których można popełnić błąd, jest sporo, dlatego często przygotowania do ślubu i wesela dla wielu narzeczonych są ekscytujące, ale też stresujące.

Sprawdźcie jakie błędy najczęściej popełniają Pary Młode organizując ślub i wesele i dowiedzcie się, jak możecie ich uniknąć.

Organizacja ślubu i wesela – najczęściej popełniane błędy

Brak harmonogramu przygotowań do ślubu

Planowanie i organizacja ślubu wymaga sporządzenia planu działania. Wiele osób ma poczucie, że planowanie odbiera przyjemności z organizacji. Boją się, że szczegółowe planowanie ślubu i wesela zmieni je to w kolejny projekt wymagający odhaczania z listy do zrobienia kolejnych punktów. Jednak organizacja wesela bez planu będzie bardzo trudna – spraw do załatwienia jest dużo, a wiele z nich wymaga zachowania określonych terminów.

Tworzenie harmonogramu być może nie jest tak ciekawe, jak przeglądanie ślubnych inspiracji na Pintereście, czy ofert salonów sukien ślubnych, jednak na pewno ułatwi Wam działanie. W przeciwnym razie możecie łatwo o czymś zapomnieć. Na pewno jedną z rzeczy, którą warto uwzględnić w harmonogramie, jest szycie lub zakup sukni ślubnej. Poszukiwania wymarzonej kreacji dobrze zaplanować na kilka miesięcy przed ślubem. W pracowni Suknie Boho tworzymy suknie ślubne zaledwie w jeden lub w dwa dni, jednak w standardowych salonach proces szycia sukni ślubnej trwa znacznie dłużej.

Pamiętajcie też o stworzeniu harmonogramu dnia ślubu – ułatwi on funkcjonowanie wszystkim osobom zaangażowanym w oprawę Waszego wielkiego dnia.

 

Brak określenia budżetu

Określenie ślubnego budżetu jest równie ważne, a może nawet ważniejsze niż stworzenie harmonogramu przygotowań i harmonogramu dnia ślubu. Podczas organizacji ślubu i wesela wydatki mnożą się w zastraszającym tempie. Wymarzona suknia okazała się droższa, niż zakładałaś, postanowiliście zapewnić gościom dodatkową atrakcję albo zdecydowaliście się na bogatsze dekoracje sali weselnej. To wszystko generuje dodatkowe koszty. Jeśli nie ustaliście od razu, jakim budżetem dysponujecie, może okazać się, że wydacie więcej pieniędzy niż macie.

Zaplanowany i na bieżąco aktualizowany budżet ślubny pozwoli Wam kontrolować wydatki.

organizacja wesela Organizacja ślubu i wesela   jakie błędy najczęściej popełniają Pary Młode?

Chęć spełnienia oczekiwań innych osób

Wasz ślub to ważne wydarzenie nie tylko dla Was, ale też dla Waszych bliskich, a każda z zaangażowanych osób na pewno ma na jego temat jakieś wyobrażenia. Mama marzy o tym, abyś założyła śnieżnobiałą suknię princeskę, a przyszła teściowa stanowczo sprzeciwia się skromnej uroczystości w kameralnym gronie. Nawet jeśli bardzo chcielibyście spełnić oczekiwania i ślubne marzenia wszystkich wokół jest to niemożliwe. Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony z Waszej decyzji. Ślub i wesele powinny być przede wszystkim spełnieniem Waszych marzeń.

 

Niedokładne sprawdzenie warunków zawartych w umowach

Planowaniu ślubu i wesela towarzyszy wiele emocji, które wiążą się także z wyborem poszczególnych Usługodawców. Dokładnie czytajcie wszystkie umowy i sprawdźcie przede wszystkim zapisy dotyczące dodatkowych kosztów, także tych związanych z rezygnacją z usługi, warunkami wykonania usługi lub sytuacją, w której zostanie ona wykonana nieprawidłowo. Warto zwrócić też uwagę na harmonogram wpłat oraz ich nazewnictwo. Zaliczka i zadatek to dwa zupełnie różne pojęcia – zadatek nie podlega zwrotowi.

Niekorzystne zapisy w umowach, na które nie zwrócicie uwagi w momencie ich podpisywania, mogą spowodować później mnóstwo nieprzyjemnych sytuacji.

 

Organizacja wesela w kilku różnych stylach (jednocześnie)

Jeśli nie możecie zdecydować się na organizację ślubu i wesela w określonym stylu i w trakcie przygotowań często zmieniacie zdanie, na koniec może okazać się, że poszczególne elementy zupełnie do siebie nie pasują. Elegancka sala w duchu glamour raczej nie będzie dobrze współgrała z dekoracjami w stylu boho, a dekoracje w klimacie rustykalnym nie do końca będą pasowały do wielowarstwowej, tiulowej sukni ślubnej princeski obsypanej brokatem.

Ustalicie na początku, w jakim stylu planujecie uroczystość. Będzie Wam łatwiej dopasować do siebie poszczególne elementy i zapanować nad uleganiem emocjom podczas przeglądania ślubnych inspiracji.

 

Nadmierne przejmowanie się przygotowaniami do ślubu

Planowanie ślubu i wesela budzi mnóstwo różnych emocji – od stresu po euforię. To jednak przede wszystkim wspaniały czas, który będziecie wspominać do końca życia. Najważniejsze, aby zachować spokój w czasie przygotowań nie dać się ponieść ślubnej gorączce. Chociaż stworzenie harmonogramu jest niesamowicie ważne, nie zawsze wszystko pójdzie zgodnie z planem. Pamiętajcie jednak, aby nie przejmować się tym nadmiernie i po prostu korzystać z tego wyjątkowego dnia. Cieszcie się też samym czasem przygotowań i planowaniem ślubu i wesela.

 

Nawet jeśli w dniu ślubu wydarzyło się coś zupełnie niespodziewanego, co pokrzyżowało Wam szyki, istnieje spora szansa, że za parę lat będzie wspominać takie sytuacje z uśmiechem.

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.