Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

,
jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach _ tradycyjne zaręczyny

Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Jedna z ważniejszych decyzji w Waszym wspólnym życiu zapadła. Twój ukochany wpadł na wspaniały pomysł, Ty powiedziałaś „tak”, zaręczyliście się i chcecie wziąć ślub. Jednak zanim zaczniecie planować wesele, musicie poinformować najbliższe osoby o swoich zamiarach. Tylko jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Oświadczyny a zaręczyny

Zacznijmy od wyjaśnienia różnicy pomiędzy tymi dwoma pojęciami. Oświadczyny to przedstawienie propozycji zawarcia związku małżeńskiego, czyli w skrócie mają miejsce, gdy pada słynne pytanie „Wyjdziesz za mnie?”, o którym marzą kobiety. Zaręczyny są wzajemną deklaracją małżeństwa – oboje zgadzacie się spędzić wspólnie życie i przyrzekacie to sobie, a dowodem jest wędrujący na palec pierścionek. Chociaż nie zawsze! Zdarzają się przecież również zaręczyny bez pierścionka.

Oświadczyny i zaręczyny – jak powinny wyglądać?

Kiedyś tradycyjne zaręczyny i oświadczyny musiały odbywać się w towarzystwie rodziców. Zgodnie z zasadami było kilka możliwości zorganizowania tego wydarzenia, jednak najbardziej znany jest chyba ten, gdy przyszły narzeczony odwiedzał dom swojej ukochanej. Przynosił ze sobą bukiet kwiatów dla mamy ukochanej oraz drobny prezent dla jej ojca (na przykład związany z jego hobby), a następnie podczas spotkania prosił jej rodziców o rękę. Gdy uzyskał ich zgodę, przystępowano do planowania oficjalnego ogłoszenia zaręczyn oraz spotkania rodziców obu stron. Było to ważnym wydarzeniem w kontekście obyczajowym, społecznym, a często również majątkowym. Małżeństwo często było układem, który zawierany był na wcześniej ustalonych warunkach. Dzisiaj niewiele osób decyduje się na tradycyjne zaręczyny. No właśnie, jak wyglądają dzisiaj?

blur bokeh close up 1480284 e1551128768335 Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Jak wyglądają zaręczyny dzisiaj?

Obecnie oświadczyny i zaręczyny dotyczą już przede wszystkim dwojga zakochanych. Panowie starają się, aby ta chwila była wyjątkowa i przyszła żona zapamiętała ją właśnie w ten sposób. Kreatywność mężczyzn jest czasami naprawdę niezwykła, a pomysł na zaręczyny wyjątkowy i dopasowane do gustu wybranki. Niektórzy organizują je na oczach wielu ludzi podczas ważnych wydarzeń, inni robią to podczas romantycznego wyjścia do restauracji, wakacji lub w domowym zaciszu. To wasza chwila i może wyglądać dokładnie tak, jak to sobie wymarzycie, ale o takim ważnym wydarzeniu powinniście poinformować swoich najbliższych. Dla nich też to bardzo ważne wydarzenie! Pora odpowiedzieć na pytanie jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach.

Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Wasi bliscy na pewno chcieliby być częścią tak ważnych wydarzeń w waszym życiu. Dla niektórych zachowanie oficjalnej formy jest bardzo istotne, jeśli jednak waszym wyborem nie były tradycyjne zaręczyny, warto jak najszybciej poinformować rodziców. Jak to zrobić? Możecie zorganizować obiad lub kolację, na którą ich zaprosicie, a podczas spotkania przekażecie im radosną nowinę – na pewno poczują się wyróżnieni i docenieni. Kiedy planujecie zorganizować większe przyjęcie z tej okazji, również zacznijcie od spotkania z rodzicami. Wspólna kolacja będzie miłym wydarzeniem. Jeśli Wasi najbliżsi mieli już okazję się poznać wspaniale, jeśli nie, możecie najpierw odwiedzić obie rodziny i przekazać im wyjątkowe wieści, a dopiero później zorganizować spotkanie. Dzięki temu wszyscy będą już do niego przygotowani i odpowiednio nastawieni. Oczywiście sytuacja, w której możecie od razu zorganizować spotkanie z najbliższymi i podzielić się z nimi na żywo informacją o zaręczynach jest idealnym scenariuszem, jednak jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach, jeśli nie macie takiej możliwości?

couple engagement hands 540528 Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Nie będziecie przecież czekać do czasu wspólnego spotkania, które może nastąpić dopiero za kilka miesięcy! Skontaktujcie się z nimi telefonicznie. Możecie skorzystać również z dobrodziejstw technologicznych i zorganizować wideokonferencję, dzięki temu zobaczycie „na żywo” ten błysk radości na twarzach rodziców. Oczywiście takie wyjątkowe okazje najlepiej świętować wspólnie podczas spotkań, jednak dopasujcie formę do możliwości. Kiedy o zaręczynach dowiedzą się rodzice, możecie śmiało przekazywać radosną nowinę dalej.

Jak nie mówić rodzicom o zaręczynach?

Skoro już jesteśmy przy wykorzystaniu możliwości technologii do informowania bliskich o zaręczynach, warto zastanowić się czego nie robić. Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach, aby nie sprawić im przykrości? Przede wszystkim zadbajcie o to, aby Wasi najbliżsi nie dowiedzieli się o zaręczynach z Facebooka i Instagrama. Media społecznościowe umożliwiają dotarcie z informacją do wszystkich osób w jednym momencie i oczywiście rozumiem, że jak najszybciej chcielibyście podzielić się z całym światem radosną nowiną i zdjęciem pierścionka, ale Wasi rodzice na pewno woleliby dowiedzieć się o tym osobiście, słysząc o tym od Was. Sytuacja, gdy przypadkiem zobaczą zdjęcie pierścionka z krótką informacją o wielkiej zmianie w waszym życiu na jednym z portali (o ile w ogóle je zobaczą!) może być dla nich bardzo przykra.

Oświadczyny i zaręczyny to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej pary, ale też jej rodziców! Nie zapominajcie o nich w tym wyjątkowym dniu, oni przeżywają to równie mocno jak Wy. Jeśli macie swoje własne pomysły na to jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach, koniecznie je wykorzystajcie i stwórzcie kolejne wspaniałe wspomnienia związane z planowaniem waszego ślubu.

 

Sprawdź salon sukni ślubnych w Warszawie: suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.