Czarne suknie ślubne

Suknie Boho  /  Czarne suknie ślubne
,

Zobacz poniżej najpiękniejsze modele wybrane specjalnie dla Ciebie lub naciśnij i przejdź do naszych kolekcji sukien ślubnych!

Czarne suknie ślubne

Biel to kolor, który nieodłącznie kojarzy się z branżą ślubną, jednak coraz częściej panny młode decydują się również na inne kolory. Najczęściej są to odcienie bieli, beżu oraz inne pastelowe kolory, jak na przykład delikatny róż czy błękit. To rozszerzenie palety ślubnych barw jest już faktem, ale wciąż mało kto wyobraża sobie pannę młodą w nieco intensywniejszych kolorach, a zwłaszcza w czerni. Czarne suknie ślubne mają jednak swoje zwolenniczki.

Czy czarne suknie ślubne to naprawdę nowość w modzie ślubnej?

Być może to Was zdziwi, ale nie zawsze kobiety na swój wielki dzień przywdziewały biel. To właśnie czarne suknie ślubne oraz kreacje w innych ciemnych kolorach wybierano najczęściej. Suknie w takich odcieniach były znacznie bardziej praktyczne, a po ślubie można było używać ich jako stroju codziennego. Kupno sukni było i tak znacznym wydatkiem i niewiele osób było stać na to, aby był to jedynie strój na dzień ślubu. Pomysł na noszenie białej sukni ślubnej spopularyzowała Wiktoria Hanowerska, która założyła kreację w tym kolorze na ślub z księciem Albertem. Wywołała tym taką kontrowersję, jaką dzisiaj budzą czarne suknie ślubne, to jednak kobiety na całym świecie zaczęły ją naśladować i dzisiaj przede wszystkim biel kojarzy nam się ze ślubem.

Czarne suknie ślubne dzisiaj

Chociaż to białej sukni ślubnej przypisuje się symbolikę czystości, cnoty i szczęścia, a czerń
w krajach europejskich uznawana jest za kolor żałoby, to suknie ślubne w tym kolorze zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem kobiet. Czarne suknie ślubne to zdecydowanie propozycja dla odważnych panien młodych, które są otwarte na nowe trendy i lubią łamać konwenanse. Ponieważ czerń budzi raczej negatywne skojarzenia, na pewno nie wszyscy zareagują na taką kreację entuzjastycznie. Jeśli jednak lubisz nieszablonowe rozwiązania i oryginalne konwencje w modzie, czarne suknie ślubne będą idealnym wyborem dla Ciebie.