Suknia ślubna w lesie czyli najdziwniejsze miejsca na uroczystości ślubne

Suknie Boho  /  Ślub w Stylu ...   /  Suknia ślubna w lesie czyli najdziwniejsze miejsca...
,

Suknia ślubna w lesie czyli najdziwniejsze miejsca na uroczystości ślubne

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Ślub to moment wyjątkowy, który na dłużej zapada w pamięci nie tylko Pary Młodej, ale także rodziny oraz zaproszonych gości. Często przed podjęciem ostatecznej decyzji co do miejsca i stylu ślubu zastanawiamy się nad wieloma możliwościami. Wiele osób decyduje się na klasykę, gdzie kościół oraz ksiądz odgrywają kluczową rolę, jednak nie jest to regułą. Miejsce, które wybierzesz może być wyjątkowe, niezwykłe i niespotykane nigdy dotąd. Może też realizować fantazje i marzenia Twoje lub Twojego partnera. Oto kilka nietypowych miejsc na powiedzenie sobie „tak”.

Czy ślub w innym miejscu niż kościół jest możliwy?

Oczywiście polskie prawo zezwala na zawieranie związków małżeńskich także poza Urzędem Stanu Cywilnego oraz kościołem. Zatem, wbrew powszechnej opinii, takie sytuacje mają miejsce nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Choć niewątpliwie to właśnie z tym krajem kojarzy nam się ślub w dowolnie wybranym miejscu. Warto jednak uświadomić sobie, że już od kilku lat możemy wziąć ślub poza tradycyjnie do tego przeznaczonymi miejscami. Oczywiście warunki się nie zmieniają i wciąż potrzebujemy do tego urzędnika (księdza), świadków oraz małżonka lub małżonki. Dobór miejsca jest jednak zależny od naszej wyobraźni oraz koncepcji do niej dostosowanej. Dzięki temu możemy bawić się fakturami sukien ślubnych dodatkami i smakować różne style zanim dobierzemy do siebie ten jedyny i wyjątkowy.

[ żródło: Pinterest.com ]

Ślub i wesele na PGE Narodowym

To jeden z najbardziej wszechstronnych stadionów w Polsce. Obok wielu sal VIP oraz miejsc wystawowych i galerii, można tu znaleźć specjalną kaplicę wielowyznaniową, która sprawdzi się zarówno dla wierzących, jak i niewierzących. Dzięki temu wszystko masz pod ręką, gdyż samo wesele również możesz zorganizować na terenie stadionu. Specjalnie dedykowane do tego sale VIP sprawią, że ślub okaże się czymś nietypowym. Sesja ślubna w szatni, wyjątkowy czerwony dywan, po którym spacerujecie wraz z gośćmi oraz widok na nieckę stadionu to atrakcje, które w swej ofercie ma PGE Narodowy. Choć liczba ślubów tam udzielanych nie jest przesadnie duża, to widać zainteresowanie, co sprawia, że stadion nabiera zupełnie innego charakteru. Obok Narodowego miejsca do brania ślubów mają także inne większe stadiony w Polsce, w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu czy Krakowie.

[ żródło: Pinterest.com ]

A może by tak nad morze? Czyli ślub na plaży

Śluby na plaży to jedno z największych marzeń amerykańskich dziewcząt. Często oglądamy podobne sceny w filmach, które wydają się być niezwykle odległe. Nieco dalej poszła pewna para, która postanowiła wziąć ślub… pod wodą. Cała uroczystość odbyła się w Stanach Zjednoczonych. Nad jej przebiegiem czuwano w wodzie i na lądzie, ale ostatecznie wszystko przebiegło po myśli Pary Młodej i z wody wynurzyli się już jako małżeństwo. Problem stanowił jedynie podwodny pocałunek… Pod kombinezonami para miała ukryte specjalne wersje strojów ślubnych, a więc i krótką suknię ślubną w kolorze morskiej piany. Reszta uroczystości wraz z weselem została przeprowadzona na plaży. Z pewnością był to jeden z najbardziej ekstrawaganckich ślubów w historii.

[ żródło: Pinterest.com ]

W sukni rustykalnej czyli ślub z widokiem na jezioro

Ta tendencja zaczyna być coraz częstsza w Polsce. Nawet osoby wierzące wynajmują specjalne kaplice, które umożliwiają przeprowadzanie uroczystości w pięknych okolicznościach przyrody. Sukienki na ślub stają się w takich przypadkach zwiewne, często mają niewiele dodatków, dzięki czemu cały styl ślubu zbliża się do natury. Cała uroczystość połączona jest z weselem w specjalnych namiotach ustawionych nieopodal miejsca przysięgi. Całości dopełnia przepiękny widok, który skradł serca Pary Młodej powodując, że uroczystość ich zaślubin odbywa się w tak nietypowym miejscu. Zaletą ślubu w takim miejscu jest także dekoracja, która jest subtelnie podkreślana przez otaczającą przyrodę.

[źródło: Pinterest.com]

Ahoj przygodo czyli ślub na statku!

Śluby na morzu to już nie rzadkość. W organizacji takich przedsięwzięć bierze udział bardzo często rodzina marynarzy. Niekiedy odbywa się ona na jachtach, jednak w tym przypadku mówimy o kwestiach wysokobudżetowych. Klasyczny marynarski ślub w nieklasycznej przestrzeni może być zorganizowany na ogromnych statkach, na których na co dzień pracuje jedno z małżonków. Dzięki temu uroczystość ma podniosły charakter, z góry narzucony marynarski styl, który dominuje i sprawia, że każdy detal musi być dostosowany pod przestrzeń. Deski statków są jednak wyjątkowe nie tylko do przyrzeczeń, ale także do wesela, które może trwać do białego rana. Ryzyko choroby morskiej może jednak niejednego zniechęcić…

[źródło: Pinterest.com]

 

Ślub to wyjątkowy, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju moment, na który składa się szereg tygodni przygotowań. Zadbanie o odpowiednio dobraną suknię ślubną i każdy detal wymaga nie lada umiejętności, ale ostateczny efekt przyćmiewa wszystko i otwiera drogę do nowego życia. Nie dziwi zatem, że tak wiele par decyduje się na innowacje i zmiany w stosunku do klasycznych miejsc, w których ludzie wypowiadają sakramentalne „tak”. Śluby na stadionach, plażach czy nad jeziorami, w plenerze, naturze czy w powietrzu nie są już całkowicie pomijane, jednak wciąż stanowią tylko oryginalną odmianę.

 

Sprawdź również suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.