Luz, eklektyzm i sielskość. O ślubnym stylu boho słów kilka

Suknie Boho  /  Ślub w Stylu ...   /  Luz, eklektyzm i sielskość. O ślubnym stylu boho...
,
ślub w stylu boho

Luz, eklektyzm i sielskość. O ślubnym stylu boho słów kilka

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Ślub jest wydarzeniem, które trwale wdziera się pomiędzy zwoje naszej pamięci i zostaje tam do końca życia. Ten wyjątkowy, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju dzień powinien mieć niezwykłą oprawę. Niekoniecznie jednak klasyczną, utartą i – nudną. Warto zerwać z konwenansami, wprowadzić ożywienie, silny powiew rześkiego wiatru, by z przytupem rozpocząć nową drogę życia. Idealnym stylem łączącym w sobie luz, swobodę oraz szyk jest eklektyczny styl boho, który ostatnimi laty pojawił się wśród awangardowych trendów ślubnych. Na czym polega, jak powinien wyglądać, jaki garnitur dobrać oraz jaki salon sukien ślubnych odwiedzić dowiecie się już teraz. Et voila!

Czym jest boho?

Boho jako trend w modzie, styl eklektyczny, łączący ze sobą na pozór nie pasujące elementy wkroczył na salony w XXI wieku. Hippisowska paleta barw, wolność surfera na dużej fali oraz oryginalność tzw. bohemy to jego wyznaczniki. Sama nazwa nawiązuje do francuskiej bohemy artystycznej, słynnej cyganerii (fr. Boheme – cyganeria). Jej nieuchwytność, łamanie konwenansów, bycie w ciągłej awangardzie, rodzaj szaleństwa odcisnął na całym stylu duże piętno. Na gruncie ślubnym wyraża się to przede wszystkim w feerii nieopisanych barw, wyjątkowych połączeniach kolorystycznych oraz nietypowe wzory, często etniczne czy ludowe, połączone ze sobą w sposób absolutnie nowatorski. Zwiewność to jedna z cech charakterystycznych tego stylu. Jest on niczym powiew wiatru, ulotny, nieprzewidywalny, nie dający się łatwo scharakteryzować oraz wolny.

[ żródło: Pinterest.com ]

Ślub na wsi czyli krajobrazy zamiejskie

Ślub w stylu boho to przede wszystkim kwiaty, naturalne przestrzenie, plaże czy pola. Nie ma tu miejsca na przesadną elegancję, dbałość o formę, która może nas więzić. Statyczny krawat oraz trzyczęściowy garnitur nie sprawdzą się dobrze w takim zestawieniu. To, co charakteryzuje styl boho to nieskrępowanie. Luz, także w doborze stylizacji. Często wybór miejsca na zabawę jest nietypowy, pod gołym niebem, przepełniony wolnością, z której boho się wywodzi. Tłem dla całego wydarzenia może być pole, łąka, woda, czy szum strumienia. Dużą popularnością cieszą się specjalne namioty, które możemy ustawić w dowolnym miejscu kosztując tym samym piękna natury. Śluby w stylu boho lepiej sprawdzają się latem, gdy w pełni możemy skorzystać z dóbr otaczającego nas świata.

[ żródło: Pinterest.com ]

Dodatki ślubne, ubiór i muzyka

Istotną rolę podczas uroczystości pełni muzyka. To ona wyznacza rytm całej zabawy i sprawia, że nasz cały plan jedzie po właściwych torach. Lekkie, nienachalne brzmienie, delikatne nuty, przyjemne dla ucha melodie. To wszystko doskonale będzie współgrało z dodatkami. Tu warto docenić rolę kwiatów oraz motywów kwiatowych. Kolory naturalne, związane z ziemią, pastelowe odcienie, raczej subtelne i delikatne, niż ostre i wyraziste. Dodatki i dekoracje, takie jak winietki czy numery stołów powinny mieć w sobie coś ze starego złota oraz z miedzi, która idealnie wpasowuje się w cały styl boho. Ubiór nie jest określony konkretnym dress-codem. Podkreśleniem całego obrazu będą ręcznie robione dekoracje. Idealnie sprawdzą się tu koronki, pióra, delikatne, przewiewne wstążeczki oraz ekologiczny papier. Eklektyzm może wyrażać się w nieskompletowanych szklanych elementach. Bliska stylowi boho jest estetyka lat 70-tych.

[ żródło: Pinterest.com ]

Zwiewna i lekka sukienka ślubna

Suknia ślubna w stylu boho to właściwie sukienka. Powinna być lekka, delikatna, nie krępować ruchów i nie zasłaniać zbyt wiele ciała. Krótkie suknie ślubne można ozdobić długim trenem lub odpowiednimi dodatkami. Cała kompozycja wyglądu panny młodej powinna być eklektycznie spójna, czyli wyrażać wszystkie sprzeczności. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku suknie koronkowe. Wianek powinien być jak najskromniejszy, najlepiej z kwiatów polnych. Sukienka może opływać ciało, wodząc na pokuszenie i podkreślając kobiece kształty. Ma być sielsko i anielsko. Styl boho to także minimalistyczny, niemalże niedostrzegalny makijaż. Dzięki temu panna młoda doskonale prezentuje się w otoczeniu naturalnych krajobrazów. Kolor sukni ślubnej nie musi być śnieżnobiały. Idealnie sprawdzi się natomiast beż. Warto zadbać o niedopasowanie pary młodej. Odmienna stylizacja obu małżonków będzie w tym przypadku doskonale współgrać z całym wystrojem ślubnym.

[źródło: Pinterest.com; suknieboho.pl]

 

Nietypowy ślub w naturalnych przestrzeniach ze złamaniem konwencji to wyjątkowy pomysł, który zamieni nudną, sztampową uroczystość w niezapomniane święto. Bawcie się więc kolorami, smakami, dodatkami i elementami, które pozornie do siebie nie pasują. Ważne, abyście umieli złapać luz, poczuć wiatr w żaglach i dali się ponieść stylowi boho. Z pewnością jest charakterystyczny, inny niż wszystkie, trochę nieuporządkowany i jakby nie do pary. Jednak jego estetyka jest w gruncie rzeczy ujmująca i sprawia, że zwykłe rzeczy stają się niezwykłymi, a Ten dzień zapada w pamięci jeszcze mocniej.

 

 

Sprawdź również suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.