Samochody i sukienki, czyli jak zorganizować przejażdżkę do ślubu

Samochody i sukienki, czyli odpowiednia przejażdżka do ślubu

Suknie Boho  /  Ślub w Stylu ...   /  Samochody i sukienki, czyli odpowiednia przejażdżka...
,

Samochody i sukienki, czyli odpowiednia przejażdżka do ślubu

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Wiele osób nie przywiązuje wielkiej wagi do samochodu, którym podróżuje do ślubu czy po nim. Oczywiście, nie raz widać, że wypożyczane samochody zdobią ulice ze specjalnymi napisami. Pomysł, aby także i pojazdy były dostosowywane do stylu, w jakim organizujemy ślub powstał niedawno, jednak na stałe zaczął wpisywać się w ogólną estetykę ślubną. Jest to tendencja niezwykle pozytywna, co wyczuli także właściciele wielu samochodów, które pojawiły się na rynku. Stanowią one sporą flotę, z której możemy wybierać bez przeszkód. Każdy styl rządzi się jednak swoimi prawami i to, co uchodzi w jednym, nie zawsze będzie współgrało z innymi elementami w drugim. W końcu jednak musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy możemy wypożyczyć wystrzałowe Porsche czy jednak zadowolić się imponującym sprawnością Oldtimerem. Wybór, wbrew pozorom, nie jest prosty…

Samochód do ślubu w stylu marynistycznym

Jak dobrać samochód do stylu morskiego, który skupia się na obrazie świata jako pokładu statku? Możliwości jest sporo. Warto pamiętać, aby dobrać samochód nie tylko pod estetykę, ale także pod sukienkę Panny Młodej. Sukienki na ślub cywilny w stylu marynistycznym są zwykle dość proste i dają duże pole do popisu z samochodem. W takim wypadku pasować będzie zarówno limuzyna od Lincolna, jak i Maybach oraz jeden z modeli Gran Turismo. Suknia ślubna jest już większym problemem, choć akurat ten styl nie wymaga długich trenów lub welonów. Nie wolno nam jechać do ślubu konno, gdyż bryczka to nie jest pasujący element. Natomiast interesującym pomysłem mogłoby być wykorzystanie balonu lub tandemu, aby w ten niecodzienny sposób zakomunikować światu wesołą nowinę.

[ żródło: Pinterest.com ]

Vintage w garażu czyli o ślub na drewnianych kołach

Tu problemu nie ma, a z drugiej strony to właśnie jest problemem. O co chodzi? Stary styl to stare samochody. Odpadają więc nie tylko nowoczesne „merce” oraz „beemki”, ale także limuzyny i sportowe coupé. Organizując ślub w stylu vintage wykorzystujemy naturę, więc raczej nie do końca pasuje użycie samochodu typu Youngtimer. Z drugiej strony mamy spore pole do popisu, jeśli chodzi o samochody zabytkowe. W tym wypadku możemy zdecydować się na taki, który będzie dopasowany do sukienki na ślub. Wybór mamy także pomiędzy kabrioletem a dachem. Ciekawym pomysłem byłoby wykorzystanie roweru lub powozu, jednak nie mógłby być on typową karetą, która zepsułaby obraz vintage, a dodałaby pałacowego sznytu.

[ żródło: Pinterest.com ]

Rustykalną furą do ślubu

Wciąż poruszamy się w rejonach starych samochodów i pojazdów, a więc znów nie możemy pozwolić sobie na najnowsze Infiniti czy Porsche. Z drugiej strony najlepszym rozwiązaniem byłoby zaciągnięcie wiejskiego wozu pod konie i popędzenie go pod kościół. Tu problem może pojawić się przy wsiadaniu i wysiadaniu oraz w pogodzie, która musi być słoneczna i ciepła. Z drugiej strony musimy mieć także blisko, gdyż takim powozem zbyt daleko, zwłaszcza w warunkach miejskich, nie będziemy mogli się poruszać. Wybór samochodu z lat dwudziestych jest dobrym rozwiązaniem – takie auto doskonale wpasuje się w styl ślubu i wygląd Panny Młodej. Rustykalna suknia ślubna lepiej skomponuje się z samochodem z elementami brązowymi, najlepiej drewnianymi. Im więcej manualnych elementów używanych podczas jazdy tym lepiej.

[ żródło: Pinterest.com ]

Syreną do ślubu czyli nowoczesny styl PRL

Jedna z nowszych tendencji w organizacji ślubu. Uroczystości w estetyce peerelu to nie lada gratka dla młodych i przyjemny powrót do młodości wśród starszych. Samochód w takim ujęciu może być tylko jeden. Do długiej, acz dopasowanej sukni wybieramy Syrenę, Warszawę lub zagranicznego Wartburga. Skóra, która zwykle znajdowała się w środku była syntetyczna i nadawała autu odpowiedniego charakteru. W takich wypadkach nie potrzeba dodatkowych dekoracji, gdyż samo auto stanowi najlepsze uzupełnienie stylu naszego ślubu.

[źródło: Pinterest.com]

Ślub boho na kółkach

Styl boho to wolność i wiatr we włosach, dlatego jakiekolwiek auto może być niemile widziane. Jeżeli już to na pewno nie najstarsze, ale i nie najmłodsze. Najlepiej jeden z Youngtimerów. Koniecznie za to kabriolet, który idealnie wpasuje się w estetykę wolności, hipisowskiej filozofii oraz będzie stanowił kwintesencję dekoracji. Warto jednak uważać na dodatkowe elementy przy sukni ślubnej, a więc i zwrócić uwagę, czy taka podróż jej nie zaszkodzi. W wielu przypadkach powinniśmy wybrać się na piechotę, gdyż nic tak nie zbliża do natury jak parę metrów suchej ziemi.

[źródło: Pinterest.com]

Konwencja balu maskowego

Tu wybór jest niezwykle prosty – wyłącznie kareta, która podkreśli wyjątkowość uroczystości oraz doda powagi i elegancji Młodej Parze. Konie powinny być koniecznie białe, choć sam powóz nie musi zwracać na siebie uwagi konkretnym ubarwieniem. W tylu balowym istotną rolę pełnił będzie szofer w stroju z wybranej epoki.

[źródło: Pinterest.com]

 

Co styl to samochód, chciałoby się powiedzieć parafrazując znane powiedzenie. Trochę tak jest, że każdy styl rządzi się swoimi prawami, a obraz nowoczesnego, sportowego auta nie pasuje do żadnego z nich. Jednak coś dla miłośników motoryzacji znajdzie się zawsze.

 

 

Sprawdź również suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.

Bezpłatne przymiarki!

Umów się na przymiarki w naszej pracowni w Warszawie!