Zwierzęta na ślubie i weselu. Czy to dobry pomysł?

,

Zwierzęta na ślubie i weselu. Czy to dobry pomysł?

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Na ślub i wesele zapraszamy najbliższe nam osoby, z którymi chcemy wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Co w przypadku, gdy bliscy Waszemu sercu są również Wasi pupile i chcielibyście, aby oni również byli częścią Waszego ślubu?

Zwierzęta na ślubie i weselu to żadna nowość. Przeglądając ślubne inspiracje na pewno trafiliście na mnóstwo zdjęć prezentujących kadry z ceremonii z udziałem zwierząt. Inspiracje oczywiście są piękne, ale czy zwierzęta na ślubie to na pewno dobry pomysł?

Zwierzęta na ślubie i weselu – o czym musicie pomyśleć?

Jeśli jesteście miłośnikami zwierząt na pewno trudno Wam wyobrazić sobie, aby Wasz pupil nie był na ślubie i weselu. Jednak w jaki sposób włączyć pupila w przygotowania do ślubu tak, aby było to dla niego bezpieczne i komfortowe?

Przede wszystkim musicie się zastanowić, czy Wasz pupil będzie dobrze czuł się w takiej sytuacji. Zwierzęta różnie reagują na obce osoby, tłum, hałas oraz nieznane otoczenie. Jeśli zwierzę ma odczuwać dyskomfort, warto zachować zdrowy rozsądek i nie dostarczać pupilowi (i sobie!) stresów. Drugą kwestią jest to, jakiego zwierzaka jesteście właścicielami. Mniejsze zwierzątka mogą znieść taką sytuację gorzej niż na przykład przywiązany do człowieka pies przyzwyczajony do spacerów i kontaktu z różnymi osobami.

Pamiętajcie też o tym, że nie możecie do końca przewidzieć, jak zwierzę zachowa się w nietypowej dla niego sytuacji, jaką jest przyjęcie weselne. Trudno ze stuprocentową pewnością przewidzieć jego reakcji na ślubie i weselu.

Organizacja ślubu i wesela z pupilem

W internecie można znaleźć naprawdę wiele pomysłów na przebranie dla pupila, ale tutaj znowu musicie mieć na uwadze komfort zwierzaka. Nie każde zwierzę będzie czuło się dobrze w ubranku albo z różnymi ślubnymi gadżetami, w których chcielibyśmy je widzieć na ślubie i weselu. Nawet jeśli marzycie, aby Wasz pupil na ślubie był ubrany w określony sposób, pamiętajcie przede wszystkim o jego wygodzie.

Zwierzęta na ślubie często włączane są do orszaku ślubnego, który u nas jednak wciąż nie cieszy się dużą popularnością. Poza tym takie rozwiązanie zdecydowanie lepiej sprawdzi się w przypadku ślubu cywilnego w plenerze. W urzędzie lub kościele taki pomysł może zostać przyjęty różnie.

Jeśli nie jesteście pewni czy Wasz pupil będzie się czuł w pełni komfortowo na przyjęciu weselnym, możecie wspólnie wziąć udział w ślubnej sesji zdjęciowej. Razem z fotografem zorganizujcie wyjątkową, spersonalizowaną sesję z ukochanym pupilem. Na pewno zwierzak będzie czuł się znacznie spokojniej w Waszym towarzystwie, a Wy zyskacie piękną pamiątkę.

Inną opcją, gdy nie chcecie zabierać swojego zwierzaka na ślub i wesele jest włączenie go w przygotowania do ślubu. Malowanie, czesanie i ubieranie – w czasie przygotowań do ślubu również wykonywanych jest mnóstwo zdjęć!

 

zwierzęta na ślubie 2 Zwierzęta na ślubie i weselu. Czy to dobry pomysł?

 

Co jeszcze musicie wziąć pod uwagę planując ślub i wesele ze swoim zwierzakiem?

Dowiedzcie się, czy sala weselna akceptuje obecność zwierząt oraz, czy będą mogły wziąć udział w ceremonii ślubu, jaką zaplanowaliście. Jeśli nocujecie w pokoju hotelowym, koniecznie zapytajcie, czy możecie trzymać tam zwierzę. Pomyślcie też, jak Wasz pupil odnajdzie się w takiej nietypowej sytuacji (duża grupa ludzi, hałas). Być może będzie to dla niego udręka, a dla Was stres i zamartwianie się jak zorganizować mu bezpieczne schronienie w czasie przyjęcia weselnego.

W czasie ślubu i wesela zwierzę może zachowywać się różnie. Trudno, aby pupil był blisko Was przez całe przyjęcie weselne, a pozbawiony opieki może łatwo narazić na niebezpieczeństwo, kiedy poczuje się zagrożony. Jeśli zdecydujecie, że Wasz pupil będzie na ślubie i weselu pomyślcie o poproszeniu zaufanej osoby o opiekę i czuwanie nad nim w trakcie ceremonii i przyjęcia weselnego.

Ubranej w piękną suknię ślubną trudno będzie Ci cały czas kontrolować sytuację lub narażać się na ewentualne jej zabrudzenie albo zniszczenie. Pupilowi raczej nie będzie łatwo wytłumaczyć, że akurat tego dnia absolutnie nie powinien ubrudzić Twojej kreacji – czyli sukni ślubnej.

Warto pomyśleć też o alergikach, którzy mogą źle znieść obecność zwierzęcia na ślubie i weselu. Jeśli wiecie, że wśród Waszych gości są takie osoby, powinniście je uprzedzić o tym fakcie.  Wielu ludzi z różnych powodów  w ogóle nie czuje się komfortowo w kontakcie ze zwierzętami. Dla nich informacja o obecności zwierząt na ślubie i weselu również będzie bardzo ważna.

Pupil na ślubie i weselu potrzebuje opieki

Jeśli ostatecznie stwierdzicie, że angażowanie pupila w przebieg dnia ślubu nie jest dobrym pomysłem, nie martwcie się. Zorganizujcie wspólnie ślubną sesję zdjęciową albo potraktujcie wizerunek zwierzaka jako inspirację na przykład dla motywu przewodniego ślubu i wesela. Wspólne zdjęcia na zaproszeniach, zwierzęcy akcent w dekoracjach, topper na torcie z wizerunkiem pupila albo umieszczenie go na winietkach, numeracji stołu czy tablicy dla gości, to jedynie kilka propozycji, z których możecie skorzystać.

Bardzo zależy Wam na obecności pupila na ślubie i weselu? Możecie rozważyć kilka spotkań z behawiorystą, który pomoże Wam przygotować się na to wydarzenie. Jeśli wśród Waszych gości brakuje osoby, która mogłaby zaopiekować się pupilem lub nie chcielibyście prosić żadnego nikogo o czuwanie nad zwierzęciem podczas zabawy, możecie pomyśleć o opiekunie dla Waszego zwierzęcia.

 


Zwierzęta na ślubie i weselu mogą być wspaniałymi towarzyszami, ale to, czy zabranie ich ze sobą na ślub i wesele na pewno będzie dobrym pomysłem to bardzo indywidualna kwestia. Nawet jeśli zdecydujecie, że pupil na ślubie nie będzie czuł się dobrze, pamiętajcie, macie jeszcze mnóstwo innych możliwości przemycenia zwierzęcych akcentów podczas całej uroczystości!

 

1|2

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.