Wesele sponsorowane – co to takiego?

,
ślub i wesele - wesele sponsorowane

Wesele sponsorowane – co to takiego?

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Przygotowania do ślubu i wesela to nie tylko wyjątkowe wyzwanie organizacyjne i logistyczne, ale też finansowe. Zorganizowanie takiej uroczystości pociąga za sobą znaczne koszty. Zakup sukni ślubnej, garnituru oraz pozostałych elementów stylizacji, zapłacenie za usługi fotografa, wideofilmowania, a przede wszystkim wynajęcie sali weselnej to wydatki, których kwoty sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Taka kwota może nadwyrężyć budżet Pary Młodej, a liczby dodatkowo szybują w górę, gdy narzeczeni marzą o wystawnym przyjęciu. Oczekiwania skonfrontowane z rzeczywistością mogą doprowadzić do wniosku, że zorganizowanie wymarzonego przyjęcia nie jest możliwe. Jednak jest na to rozwiązanie. Jak zorganizować wesele i ograniczyć koszty? Odpowiedź zamknięta jest w słowach „wesele sponsorowane”.

Wesele sponsorowane – co to takiego?

Wesele sponsorowane to uroczystość zorganizowana we współpracy z różnymi firmami, które w zamian za reklamę swoich usług wykonują pracę bez pobrania wynagrodzenia pieniężnego. Sponsorem takiego wesela może być tak naprawdę każdy Usługodawca działający w branży ślubnej – fotograf, dekorator, zespół, jubiler, salon lub projektant sukien ślubnych albo na przykład sala weselna. Uroczystość może mieć też więcej niż jednego sponsora. Ślub i wesele może sfinansować kilka firm, które pokryją za Parę Młodą koszty poszczególnych usług lub produktów. Taki sposób planowania wesela i związanych z nim wydatków jest popularny m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Ślub i wesele sponsorowane – jak wygląda?

Czy taki ślub i wesele różnią się znacznie od tradycyjnego przyjęcia, a jeśli tak to właściwie czym? Wesele sponsorowane to temat, który budzi dużo emocji. Finansowanie różnych wydarzeń przez firmy w zamian za reklamę jest zupełnie normalną praktyką. Jednak ślub i wesele to wyjątkowa uroczystość rodzinna, która jest wydarzeniem z życia dwojga ludzi oraz ich najbliższych, a reklama w takiej sytuacji budzi często negatywne skojarzenia. Jaką formę przybiera więc ona w takim przypadku? Wszystko zależy od ustaleń. Sponsorzy mogą zostać  wymienieni przez zespół lub konferansjera podczas uroczystości, a nazwa albo logo poszczególnych Usługodawców mogą znaleźć się na przykład na serwetkach. Oczywiście mogą pojawić się również wizytówki, ulotki albo plakaty a może nawet roll-up prezentujący usługę. Para Młoda może również założyć stronę internetową, bloga, czy kanał na YouTube, gdzie będzie na bieżąco relacjonowała przygotowania do ślubu i wesela oraz reklamowała osoby, z którymi współpracuje. Oczywiście wchodzą tutaj w grę również wszelkie działania w mediach społecznościowych, a czasami także w tradycyjnych. Zakres promocji jest szeroki i zależy oczywiście od tego, na co jest gotowa Para Młoda.

blur candle candlestick 1128783 e1558366944749 Wesele sponsorowane   co to takiego?

Organizacja ślubu i wesela sponsorowanego

Wesele sponsorowane to wciąż świeży temat i chociaż stają się coraz popularniejsze w różnych krajach w Polsce wciąż są jeszcze czymś rzadko spotykanym, budzącym skrajne emocje. Czy takie wesela w ogóle odbywają się w Polsce? Tak, zdarzają się śluby, do których Parom Młodym udało się pozyskać sponsorów. Wszystko zależy od tego, czy oferta partnerstwa przy organizacji ślubu i wesela przedstawiona przez Parę Młodą będzie atrakcyjna dla firmy. Oczywiście tutaj większym potencjałem będą się cieszyły ceremonie osób znanych i popularnych. Jednak sponsorowaniem zwykłego ślubu i wesela mogą być zainteresowane na przykład firmy działające lokalnie.

Ślub i wesele – kto może je sponsorować?

Jakich Usługodawców można pozyskać jako partnerów podczas organizacji ślubu i wesela? Tak naprawdę wszystko zależy od charakteru usługi, obszaru działania sponsora i potencjału reklamy, jaki może on zauważyć w uroczystości. Tak jak już wspomniałam, możliwymi sponsorami mogą być na przykład wykonawcy lokalni – kwiaciarnie, cukiernie albo osoby zaczynające swoją przygodę w branży ślubnej. Poszukują one możliwości dotarcia do jak największej liczby klientów, a jeśli na weselu bawią się miejscowi goście, istnieje prawdopodobieństwo, że w przyszłości skorzystają oni z usług firmy, która była sponsorem wesela. Jednak pojawia się pytanie, czy wśród gości na pewno znajdują się odbiorcy tych usług? Czasami firmy przedstawiają argument, że wykonana przez nie praca za wynagrodzeniem będzie najlepszą rekomendacją usługi. W dobie mediów społecznościowych pojawia się również pytanie, czy reklama w mediach społecznościowych albo na blogu założonym przez Parę Młodą dotrze do zadowalającej firmę liczby potencjalnych klientów?  Prywatne media tworzone przez Pary Młode na potrzeby relacjonowania przygotowań ze ślubu i wesela są raczej małymi kontami, które nie docierają do zbyt dużej liczby osób.

beautiful bloom blooming 540522 e1558367045976 Wesele sponsorowane   co to takiego?

Organizacja ślubu i wesela sponsorowanego – jaki stosunek mają do tego ludzie?

Pomysł organizacji wesela sponsorowanego na pewno budzi różne skrajne emocje – pozytywne i negatywne. Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenie w życiu Pary Młodej, ale też ich najbliższych. Niektórzy uważają, że taka uroczystość jest mniej elegancka, inni otwarcie sprzeciwiają się takiemu pomysłowi na „tanie wesele”. Chociaż podejście społeczeństwa zmienia się, to jednak część osób wciąż uważa, że ślub i wesele należy organizować w myśl popularnego „zastaw się, a postaw się”. Sponsorowanie wesela dla niektórych osób jest też dowodem na brak pieniędzy i poszukiwanie kogoś, kto zapłaci za imprezę. Uważają, że skoro  kogoś na coś nie stać po prostu nie powinien organizować przyjęcia powyżej swoich możliwości. Oczywiście reklama na takim weselu wcale nie musi być agresywna, a niektórzy być może nawet jej nie zauważą. W tym przypadku, tak samo jak w każdym innym, trudno będzie spełnić oczekiwania wszystkich. Na pewno znajdując sponsorów dla poszczególnych elementów, można sporo zaoszczędzić.

 

A Wy co sądzicie o pomyśle zorganizowania wesela sponsorowanego?

 

Sprawdź również suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

 

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.