Najciekawsze przesądy ślubne, które na pewno Cię zaskoczą!

Najciekawsze przesądy ślubne, które na pewno Cię zaskoczą!

,
przesądy ślubne

Najciekawsze przesądy ślubne, które na pewno Cię zaskoczą!

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Chociaż mamy XXI wiek, zdecydowanie trzeba przyznać, że mnóstwo przesądów dotyczących różnych sfer naszego życia nadal ma się świetnie. Na pewno słyszeliście kiedyś o siedmiu latach nieszczęścia dotykających osobę, która pobiła lusterko, pechowym czarnym kocie, czy nieszczęsnym piątku trzynastego. O ile w życiu codziennym wszyscy staramy się zachować racjonalizm, to jednak gdy chodzi o przesądy ślubne rozsądek zaczyna odsuwać się na dalszy plan. W dniu ślubu wolimy zapobiegać wszystkim nieszczęśliwym sytuacjom i unikać pecha. Niezależnie od tego, czy wierzycie w przesądy i kultywujecie tradycje, czy nie na pewno warto je poznać. Niektóre z nich są wyjątkowo ciekawe!

Przesądy związane ze ślubem

Ślub powinniście zaplanować w miesiącu zawierającym literkę „r”. To zagwarantuje Wam szczęście i pomyślność. Miesiącem cieszącym się najgorszą ślubną sławą jest maj. Przesądy ślubne głoszą, że majowe małżeństwo jest symbolem pecha, a zawarte w nim związki małżeńskie uchodzą za wyjątkowo nietrwałe. Drugą wyjątkowo niekorzystną datą na ślub są terminy wypadające w listopadzie, a jakie są najlepsze miesiące na ślub? Tutaj wskazywane są wrzesień i grudzień. Szczególnie sprzyjającą i szczęśliwą datą jest Boże Narodzenie, jednak zimowe śluby, chociaż są wyjątkowo piękne, niestety cieszą się raczej małym zainteresowaniem wśród narzeczonych. Wrzesień rzeczywiście cieszy się dużą popularnością, tak samo, jak wszystkie letnie miesiące – na pewno ma na to też wpływ sprzyjająca pogoda. Skoro już mówimy o pogodzie – jeśli w dniu ślubu będzie pięknie i słonecznie, w waszym małżeństwie zapanuje szczęście i radość. Czy w takim przypadku deszcz analogicznie oznacza nieszczęście? Tutaj wszystko zależy od interpretacji oraz rodzaju opadów – mżawka zwiastuje pomyślność, złowróżbna jest natomiast ulewa i burza, ale jeśli później na niebie pokaże się tęcza czeka Was dużo szczęścia. Po ceremonii para młoda jest obsypywana ryżem, co symbolizuje płodność i zdrowie potomstwa. Natomiast obrzucenie pieniędzmi ma oznaczać dobrobyt i dobrą sytuację finansową. Jako pierwszy życzenia nowożeńcom powinien złożyć mężczyzna, a wśród osób składających życzenia powinna znaleźć się również osoba obca.

przesądy ślubne 5 Najciekawsze przesądy ślubne, które na pewno Cię zaskoczą!

Przesądy ślubne związane z suknią

To dla mnie najciekawsza kategoria! Z sukniami ślubnymi wiąże się mnóstwo przesądów. Chyba najpopularniejszy jest ten, że pan młody nie może oglądać przyszłej żony przed ślubem. Złamanie tego nakazu grozi niezgodą i kłótniami w małżeństwie, a tego nie chce chyba żadna kobieta ? Inne przesądy ślubne mówią, że kobieta nie powinna zbyt często wkładać sukni i przeglądać się w lustrze ubrana w cały strój ślubny – to również odgania szczęście. Zgodnie z tradycją kobieta nie powinna szyć sobie sukni sama, nawet jeśli jest krawcową. Warto wiedzieć również, że gdy suknia się rozedrze lub uszkodzi w inny sposób,  absolutnie nie można jej zszywać, a jedynie spiąć za pomocą agrafki. Naprawienie szkody również może sprowadzić na małżonków nieszczęście. Suknia ślubna nie powinna być przymierzana przez niezamężne kobiety, ponieważ grozi im to  staropanieństwem.

przesądy ślubne 2 Najciekawsze przesądy ślubne, które na pewno Cię zaskoczą!

Przesądy ślubne związane ze strojem

Zgodnie ze zwyczajem panna młoda kilka dni przed ceremonią powinna ustawić swoje buty ślubne na parapecie okna, aby dostało się do nich szczęście. Przesądy ślubne podsuwają również kryteria, jakie powinny spełniać wyjątkowe buty. Obuwie ślubne powinno mieć zakryte palce i pięty, aby szczęście nie mogło wydostać się z nich przed żadne szczeliny. Do buta powinien być włożony również pieniążek, który ma zapewnić kobiecie powodzenie i bogactwo. Jednym z najpopularniejszych przesądów ślubnych jest ten, który przywędrował do nas z tradycji anglosaskiej i został spopularyzowany dzięki kulturze masowej na całym świecie. O czym mowa? Panna młoda w dniu ślubu powinna mieć na sobie coś nowego (ma symbolizować dostatek), coś starego (oznacza wsparcie rodziny i przyjaciół), coś pożyczonego (potwierdzające przychylność rodziny przyszłego męża) i coś niebieskiego, czyli symbol niewinności panny młodej oraz wierności pana młodego. Co z welonem? Zgodnie z tradycją na głowie przyszłej mężatki powinna upinać go panna.

przesądy ślubne 3 Najciekawsze przesądy ślubne, które na pewno Cię zaskoczą!

Inne przesądy ślubne

Przesądy ślubne i obowiązujące tradycje są wyjątkowo bezduszne dla wszystkich panien młodych. Oprócz wymienionych jest jeszcze sporo innych wskazówek określających zachowania, zakazy oraz nakazy. Ostatnią kategorią są przesądy, które dotyczą innych osób oraz sytuacji, które mogą przydarzyć się wam w dniu ślubu.

Świadkowie na ślubie nie powinni być parą, ponieważ może to przynieść pecha, a nawet doprowadzić do rozpadu związku nowożeńców. Zastanawiasz się co zrobić z bukietem ślubnym? Podążając za radami głoszonymi przez przesądy ślubne, po ceremonii panna młoda powinna przechowywać swój bukiet ślubny przez rok i spalić go w pierwszą rocznicę swojego ślubu.

przesądy ślubne 4 Najciekawsze przesądy ślubne, które na pewno Cię zaskoczą!

 

Polecam również artykuł o przesądach ślubnych w serwisie Zaplanuj Ślub – https://zaplanuj-slub.pl/przesady-slubne/. 

 

Jeśli podczas ślubu zdarzy Wam się upuścić obrączkę, pod żadnym pozorem nie powinniście jej podnosić sami – może to narazić Was na straty i niepowodzenia finansowe! Nie przymierzajcie też swoich obrączek przed ślubem, ponieważ jak wiele innych opisanych sytuacji może przynieść to okropnego pecha. Pozostaje nam jeszcze kwestia tłuczenia szkła. Przesądy ślubne głoszą, że po pierwszym toaście nowożeńcy powinni wyrzucić kieliszki przez lewę ramie. Rozbite szkło jest wróżbą szczęśliwego życia. Jeśli kieliszki się nie pobiją, powinien je rozdeptać świadek.

Istnieje też kilka przesądów związanych z przewodzeniem w związku. Osoba, która pozwoli sobie wsunąć obrączkę do samego końca palca, będzie bardziej podporządkowana. Jeśli jednak tą osobą będzie kobieta, jeszcze nie wszystko stracone. Drogie Panie, wystarczy, że nadepniecie na  but pana młodego lub przykryjecie go rąbkiem sukni, a to wy zyskacie przewodnictwo w związku 🙂

Czy zaskoczyła Was ilość przesądów? Ja byłam bardzo zdziwiona ogromem kwestii, których dotyczą – znajdziemy wskazania do niemal każdego detalu stroju ślubnego oraz sytuacji, która może wystąpić w trakcie ceremonii. Gdyby spełnienie wszystkich wskazań gwarantowało faktyczne sukcesy, szczęście i powodzenia we wspólnym życiu!

 

Sprawdź również suknie ślubne na ślub cywilnykoronkowe suknie ślubneproste suknie ślubnesuknie ślubne z długim rękawemsuknie ślubne dla puszystychzwiewne suknie ślubnesuknie ślubne z dekoltemskromne suknie ślubneklasyczne suknie ślubnekrótkie suknie ślubnerustykalne suknie ślubnesuknie ślubne z odkrytymi plecamisuknie ślubne w stylu księżniczkisuknie ślubne w stylu vintage.

 

Wysyłam
Oceny
0 (0 głosy)

Projektantka, stylistka. Od kilku lat tworzy suknie ślubne pod marką Suknie Boho. Prekursorka stylu boho w modzie ślubnej oraz nowatorskiego podejścia do szycia sukni ślubnej, która powstaje w jej pracowni jeden dzień.

kontakt@suknieboho.pl

Dodaj komentarz

Oferty specjalne :)

UWAGA! Ruszyły zapisy na szycie sukni w 2022! Zapisz się - aby uzyskać więcej informacji!

Jeśli chcesz dostać informacje o nowościach, wyprzedażach i promocjach,

mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych zapisz się do newslettera.

Bezpłatne przymiarki!

Umów się na przymiarki w naszej pracowni w Warszawie!